Událost

• USA The Event
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (viac)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiálny text distribútora)

kostej_

Ač se v prvních dílech seriál místy hledal (i když ne s takovými lapsy jako třeba FlashForward), pokračování po přestávce začalo opravdu na úrovni. Po konci druhé série: i zakončení bylo skvělé, snad se někdo ujme třetí sezóny, když NBC potřebuje cílit na masového diváka. ()

Ydrosten

1. díl - už tady se to celé pokazilo. " PŘED TŘEMI LETY " " PŘED 23 MINUTAMI " " PŘED MĚSÍCEM " " PŘED 66 LETY " " PŘED ........" Další seriál , který má nalákat na tajemno - nemám do teď tušení o čem 1 díl byl. K věci : začínám pomalu tyhle seriály nenávidět. Tak trochu si zavěštím - seriál bude tajemnější jak hrad v Karpatech , bude nám stále servírovat dokola nic neříkající informace -- " tak mi řekněte pravdu " " to nemůžu v zájmu vaší ochrany " /-/ " kdo jste " " nechtějte to vědět , je to pro vaši bezpečnost " /-/ " už se to dalo do pohybu , už to nejde zastavit " " a co ? " " to vám nemůžu říct " --- a pokud to takhle bude pokračovat dál , stane se jediné. Lidi se přestanou dívat a dopadne to jako většina seriálů - utnou to v půlce série s oznámením že díky sledovanosti je utrum. // Byly tady ZTRACENI , byly tu HEROES , byl tu FLASHFORVARD , a už je toho moc - je to ohrané , už mnně nebaví tajemno , protože v ostatních seriálech se do toho jen zamotaly , a na konci z toho byl blábol , který sem moc nebral. // Nevadí mi tajemno ( klidně ať mlží i 5 dílů ) ale občas by neškodilo , vysvětlit situaci než zamotávat lidem hlavu dalšíma záhadama a tajemstvím. Po shlédnutí 4 dílů - 30 % za to že mně to po 2 díle přestalo zajímat ( ale zkouknu celé a pak dám vědět ) prostě chci od seriálu víc než jen klábosení v 5ti dílech o něčem o čem neřeknou nic a vy ani náznakem nemáte poznat o co se jedná. Takových seriálů už mám dost - a bez konce to bude určitě , protože víc jak 22 dílů se mi nepodařilo najít. ------------------------------ Tak sem zkoukl všech 22 ( prozatím ? ) dostupných dílů. Ne hodnocení mněnit nebudu - pořád 30 % // Seriál má 22 dílů po cca 42 minutách - to je cca 990 minut = 16,5 hodin. // Z těchto 16,5 hodin , je 5 hodin věnováno jakési romantické telenovele která pojednává o tom jak se SEAN a LEILA poznaly , mají se rádi a věří si. // Další 3 hodiny sou plky a plky o něčem co se má vydávat za tajemné " něco " a o čem ani po 15ti dílech nemám nejměnší tušení co by mohlo být. // Zbytek sou politické bláboly , na které nemám pojmenování. // Aby toho nebylo málo ( a to pořád nemám tušení o ničem ) připlete se do toho všeho nějaký starý člověk , který z mně neznámého důvodu unáší děti a vyrábí z nic nějaký tajemný omlaďující lék. Tento stařík je zřejmně nějaký strážce planety - nebo čerta něco takového - což by možná vysvětlovalo stejné tetování , jako má obrázek v jeskyni a jeho řeč ve smyslu že každá civilizace má své strážné anděle. // Konečný verdikt : bohužel se mi nepodařilo pochopit 90 % celého seriálu , a protože už nemám náladu na podobně se tvářící díla , které zřejmně ani nebude mít konec , tak se vzdávám jakékoliv naděje na to že mi bude někdy všechno vysvětleno. Nadále už sledovat nebudu. ()

ICE-GRADLO

Po trosku zmatecnem zacatku uplne vse nakonec zapadlo do sebe a zbyly jen otazky. :) Podle tvurcu bychom se meli priste dozvedet nektere dulezite odpovedi, uz se na ne tesim. Zdalo se mi, ze se Jason trosku ve sve roli rozkoukaval, tak snad bude priste prirozenejsi :) zatim 4* z 5* ()

Ká$aM.D

Škoda, že tento seriál po první sérii byl ukončen. Zasloužil by si pokračování, protože takto kvalitních seriálů založených na kombinaci vládního spiknutí a invazi „mimozemšťanů“ není. Možná proto se tento seriál nechytil a nezískal si tolik diváků, aby to televizní stanice mohla financovat dále. Tvůrci při natáčení posledních dílů s tím nejspíš počítali, takže naštěstí seriál neskončil otevřeným závěrem, jako se to stalo například u seriálu V (2009), ale hlavní dějovou linii zakončili a většina věcí se nakonec vysvětlila. I přesto v seriálu některé věci zůstali nevysvětlené. ()

Ba-nny

Po zhliadnuti 9. epizody znizujem hodnotenie z *** na ** a to halvne z dovodu, ze sa uz nemozem pozerat na niektore trapne akcne sceny a uplne blbe nelogicke chovanie postav...velmi ma to sklamalo lebo prve diely boli v celku podarene, ale teraz to slo pekne dole vodou. Namet serialu sa mi velmi paci, ale to spracovanie proste rapidne ubera z kvalit, ktore by tento serial mohol mat. ()

RajCZitko

seiál je to teda super. Jsem rád když nemusím pro dobrou konspiračku, a ještě o ufonech chodit daleko :) Co ale brání maximálnímu ohodnocení? Občas idiotské chování herců (Hlavně leily - ta mě tam neskutečně štve jak se chová jako "boooo", sice je pěkná, ale co se její hereckých výkonů týče, tak toto fakt ne...) ()

Lavinia

Seriál - shlédnutý vcelku na DVD v originále za 2 dny - mě dost zhnusil. Takhle zmršit docela slušnou ideu - čte vůbec někdo od filmu klasickou sci-fi? Neskutečné úsilí mě stálo přežít prvních 9 epizod, zmatečných, tak plných flashbacks, že byly nesledovatelné. Připadám si jako hrdina, co vydržel a neskolaboval nudou. Kromě mnoha nelogických skoků mi vadi především ženské postavy, které by divák nejraději zabil: jsou všechny neskutešně rozpolcené a stále se zmítají mezi dvěma póly: Leyla kolísá mezi sentimentální hysterkou a akční tvrďačkou, Sophia mezi obětavou vůdkyní emzáckého lidu a destruktivní vizionářkou, Vicky mezi chladnokrevným zabijákem a nezištnou zachránkyní světa, o dalších radši ani nemluvě. V kritických okamžicích se hrdinové nejprve přivítají, objímají, zvolna si vysvětlí a zanalyzují, jak se cítí a pak teprve se rozhlédnou, kudy zdrhat. Furt každý myslí na druhé a vraždí buď pro jejich blaho nebo ve jménu něčeho, zejména vlasti a národa, ru emzáckého, tu amerického. Tvůrci se zjevně nedokáží rozhodnout, kdo je vlastně zloduch: Thomas? Miliardář Dempsey? Vice Jarvis? Sophia? Další kandidáti? a tak to prostě střídají, občas někoho pošlou do věčných lovišť a zovou to vývojem postav. Nejzábavnější pak bylo vysvětlování producenta, jak si uvědomují, že prvních 9 epizod bylo složité sledovat a jak to od 10 změnili, hlavně celou "mytologii", rozuměj vůbec nějaký děj. Není divu, že to bylo nekoukatelné a stejně jim změny nepomohly, když si odpudili diváky už na začátku. Poslední díly pak zoufale se snaží o přípravu na další sezonu, hahaha, na to měli myslet dříve. Doporučuji sledovat pouze v okamžicích ubíjející nudy, snad na dovolené v létě na horách, když leje jako z konve. ()

DavidWebb

Skupina mimozemšťanov (ktorí vypadajú úplne rovnako ako ľudia) si hľadá svoj nový domov na planéte Zem. The Event vôbec nemusel byť tak priemerný akým nakoniec je, a nie je to chybou nevýrazného obsadenia alebo hudby. Jeho slabinou je spôsob, akým tvorcovia vyvolávajú "napätie" - a síce prostredníctvom nerozhodnosti, mäkkosti a pseudohumanity amerického vedenia. Keď sa pozriete na dnešný svet, v ktorom sa ilegálne bombardujú suverénne štáty pre ropu, plyn a neviem-čo-ešte alebo guantanámo atď. a niekto mi chce tvrdiť, že by si nevedeli dať rady s pár emzákmi, ktorí si tu vyskakujú akoby mali všetky tromfy v rukách oni? To naserie. Takže, ak by boli tvorcovia smerom k nim neúprosnejší a vynaliezavejší, tak verím tomu, že by sa diváci nakoniec dočkali aj druhej série. Takto Bohužiaľ... ()

RobbieM@N

Snaha o kombinaci Fringe a Lost, v určitých fázích úspěšná, ale hned po konci prvního dílu je vidět, že bude vařit z vody. Navíc The Event chybí osobitější zpracování a rozlišující styl, bez toho bohužel nemůže uspět. ()

Eilem

Nedá sa zatiaľ moc dobre hodnotiť. Ďalšie sci fi s mimozenšťanmi na Zemi. Trocha mystérie ,akcie a drámy dohromady.Herecký výkon solídny.O mimozemšťanoch zatial toho moc nevieme. Musíme si počkať na ďalšie časti aby sme vedeli či sa seriálu oplatí venovať no zatial to vyzerá slušne. ()

Mara12

Slibný seriál, jehož jedinou výraznější vadou na kráse je to, že počítal s další sérií (ta se ovšem v nejbližší době nechystá) a díky tomu finále vlastně není finále, ale jen další epizoda. Takže žádné vysvětlení, žádné celkové rozuzlení prostě nic, posledních pět minut závěrečného dílu jsem bila hlavou do klávesnice, protože mi bylo jasné, kam to směřuje - do kytek. ()

Mamlas odpad!

Chaotická, laciná, z prstu vycucaná slátanina. Proklikal jsem se prvním dílem a skončil uprostřed druhého. To se nedalo. (3%) ()

miistr

Velmi svižné i když zamotané díky prolínání několika jak dějových tak časových rovin. Obzvláště v prvních dvou dílech to způsobuje dost velký zmatek, ale pak se to zlepší hlavně jejich zmenšením. Jinak dějově zajímavé a i s výbornými konci epizod, které aspoň u mne způsobovaly chutě do dalších dílů. Osobně jsem zvědavý na zbytek první série. ()

warpcore

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller....určite by som tam pridal aj sci-fi, v konečnom dôsledku sa dej točí okolo mimozemskej civilizácie, ktorá vidí jedinú možnosť ako sa zachrániť v totálnom vyhubení ľudskej rasy. Seriál ako má byť, peniazmi sa nešetrilo a je to kráľovsky vidieť, jediným problémom, ktorý mi zabraňuje hlbšie sa ponoriť do osudov hrdinov je to, že 2 séria nebude. Seriál bol po prvej sezóne zrušený. Ende ()

vdv

Tenhle seriál je takový průměrný zabíječ nudy. Příběh je celkem zajímavý, ale zbytečně natahovaný. Závěr nepřináší žádné velkolepé vyvrcholení, spíš vytváří nové nezodpovězené otázky. Tvůrci nejspíš počítali s další řadou, ale vzhledem k tomu, že pokud nejste fanda sci-fi, nemá vám seriál co nabídnout, se nedá divit, že pokračování nevzniklo. ()

Schnitzl

Mix 24, V, Taken a tak dále. Tento seriál se zařadil mezi mé nejoblíbenější právě díky kombinaci toho nejlepšího z mnoha jiných. Proč vláda již desítky let vězní na odlehlém místě uprostřed pustiny desítky nevinných lidí? A kdo jsou? Odpověď na tuto otázku ve skutečnosti neznají ani sami věznitelé. Zatím… Úžasně propracovaný příběh, který divákovi postupně odkrývá svá tajemství formou flashbacků a téměř nepřetržité napětí a akce. Je už jen na vás, na čí stranu se přidáte. Že byl The Event po první sérii, jako mnoho jiných skvělých výtvorů, zrušen, bylo pro mě sice obrovským zklamáním, ale poslední díl se více či méně za konec považovat dá, takže tento seriál rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

gotham

Za mě hodně podobné Flashforwardu, a to jak dějově, kvalitativně, tak bohužel i zklamáním z ukončení série vzhledem k tomu, že pokračování se neplánuje (pokud vím). Jinak myšlenka fantastická, konečně opět někdo ukázal, že mimozemšťané nemusí být zelení slizcí emzáci, kteří jsou buď všichni hodní nebo všichni zlí. Hodně zajímavě se zde vyvíjí jednotlivé postavy, překvapí i odstranění některých naoko důležitých postav. Herecky famózní Blair Underwood, velmi dobří Ivanek, Ritter, Collins, Patterson a koneckonců i pěkná Roemer. Jak moc nemám rád takové ty seriály s příliš mnoha sériemi a nekonečnými zvraty, tak tady bych velmi uvítal pokračování. 80% ()

ESNYR

Seriál je vhodný pro ty, kterým se líbí když všichni kolem mluví v náznacích, mají prázdné řeči o ničem, nemůžou prozradit nic z toho co se kolem děje a taky je to pro ty, kterým stačí když se ve sci-fi seriálu během 11 dílů co jsem viděl, stane asi tolik jako během 2 let v práci hlídače krematoria. Mimozemšťani tady opět vypadají jako lidé - tedy jediný rozdíl oproti nám je to že nestárnou - a tvůrci se je ani nesnažily nijak odlišit. Taky je tady romantická linka kluka a holky, kteří se seznámí, chodí spolu, a mají se rádi ( ve sci-fi seriálu je to jako pěst na oko ) Přestalo mně to celé zajímat po 11 dílech a je mi totálně u zádele jak to dopadne. Jo a sci-fi je to jen proto, že tam asi 3x udělají abrakadabra z mimozemskou technologií a v každém dílu někdo řekne slovo "mimozemšťan". ()

Kennedy_R

Zajímavý námět s více hluchými místy a nelogičnostmi. Trochu zahozený potenciál. Kolísavá úroveň i jednotlivých epizod. Rozplétání záhad probíhá v podstatě až do konce a nové nápady obohacují děj neustále, jen sledovatelnost sráží místy rozvleklé tempo a předvídatelné chování mimozemšťanů. Seriál v podstatě zachraňuje gradující závěr, kde se řada věcí vyjasní. Hlavně díky konci přidávám hodnocení na 4 hvězdy a velkou poklonu pro Hala Halbrooka, který svou roli odehrál v bezmála 90 letech. ()