Uhýbanie sa rýchlym autám, bláznivým taxikárom, otvoreným dverám a ôsmym miliónom chodcov je dennou rutinou Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), najlepšieho newyorského cyklo-messengera. Vyžaduje si to špeciálny výcvik jazdiť na superľahkých bicykloch, na jednom prevode, bez bŕzd. Chlapík, ktorý vystavuje takýmto spôsobom svoj život každý deň, sa zrazu dostane do situácie, na akú nie je zvyknutý ani on. Pri bežnej preprave sa jeho život zmení na naháňačku Manhattanom na život a na smrť. Obálka ktorú má Wilee doručiť totiž nie je po chuti istému skorumpovanému policajtovi. (TV Markíza)

Hannibal92

Nechápu proč Expresní zásilka vůbec nešla do kin (nebo aspoň ne do multikin kam chodím), obzvlášť když na ní byla v kině upoutávka. Jinak to ale byla docela pěkná podívaná, messengeři prohánějící se mezi autama a o chloupek unikající smrti, na to se opravdu koukat dá. Škoda že hlavní záporák byl takovej šmoula, kterej sám nevěděl co chce ()

Wysch

Prostoduchý a jednoduchý, extrémně zábavný v první půlhodině, ztrácející tempo i kvalitu hereckýho ansámblu tím víc, čím víc postav se na plátně objeví. ()

Praxis

Takový jeden hyperrychlý film o bláznech na kolech, který si tak vesele jezdí newyorkskými ulicemi a předávají si balíčky. JGL je sympaťák každým coulem a jako protivníka dostal geniálního záporáka v podobě Michaela Shannona, který si svojí roli prostě užívá. Připočtěte si k tomu extrémně rychlý videoklipový střih a máme tady svěží jednohubku, u které nebudete hlavu opravdu potřebovat, ale zase je to takový ten typ filmu, u kterého si spokojeně po náročném dni velice odpočinete. 80% ()

javak810i

Technicky až na pár nelogičností velmi dobře zvládnuté. Kamera spolu se střihem dokázaly zachytit ten adrenalin a soundtrack tomu dodává šmrnc. Avšak dějově mi to přišlo trochu plytké a celkově mě Premium Rush moc nebavil. 3* ()

Macejko

Free, cool a in v tom najlepšom zmysle slova. Výborne to šľape po stránke adrenalínovej aj humorne odľahčenej, no a samozrejme to má Michaela Shannona, ktorý je vo svojej úlohe polodementného nerváckeho fízla tak skvelý, že neviem, či mu toho Zoda v Man of Steel ešte uverím ;) ()

Alementina

slibny zacatek, kteremu vydrzi rychlost jen do poloviny filmu... pak uz je to zadychane ... a cely ten kycovity hollywodsky zaver je tragedie ...ktery tomu sráží * ()

ABLABLABLA

Vcelku zklamání. Čekala jsem naprosto nepřekonatelnou jízdu J. Gordonda-Levitta, no a to se mi nedostalo. Byly tam sice kola, jezdilo se rychle, Gordon byl skvělý, ale té akčnosti tam fakt moc nebylo... bacha možné SPOILERY....jakože co, prostě nějaký polda/detektiv, kterému evidentně kape na maják, má dluhy u lichváře a je závislý na hazardu a aby si to vyžehlil musí získat ten blbý papírek se smajlíkem, který potřebuje ta asiatka předat jiné asiatce, aby si mohla do Ameriky dopravit syna a koho k tomu využije? No přece Wileeho...koho jiného...ten sice na kole válí o stošest, ale i přesto ho pořád někdo dohání, ať už je to ten maniak detektiv, nebo polda na kola, co ho Wilee už několikrát srazil, nebo v podstatě úplně kdokoli. Takže opravdu jsem tam neviděla nic moc vzrušujícího a napínavého, protože od začátku bylo jasné, jak to dopadne (až na tu divnou vraždu na konci teda, to jsem asi jediné nečekala ale aneb když vám někdo provrtá kulku do hlavy, ještě v klidu další minutu si říkáte, co se to děje, mám nějaké šimrání v hlavě). Ale jinak jo..nápad to je..kolo jako hlavní prvek "akčního thrilleru" (to je v popisku, to ne já) je nevšední a je to zajímavé, ale víc jak jednou, to člověk vidět nepotřebuje. ()

Tony.cs

Na opravdu jednoduché zápletce se vystavěl zajímavý akční film. Kola??? To mě poser. Režie a střih bravurní, takže si tuhle šlapačku užijete a ani vám to nepřijde. Fakt dobře zvládnuté. ()

kaylin

Ve snímku "Expresní zásilka" si Joseoh Gordon-Levitt vyzkoušel akční jízdu, kde nejde ani tak o jeho herecké schopnosti, ale o to, jak dobře dokáže jezdit na kole. No dobře, sem tam je patrné, že je to digitální, navíc bych místy tipoval dvojníka, ale to nic nemění na tom, že snímek má celkem drive. Takový to přesně potřebuje. David Koepp je především scénárista, ale udělal si i jméno jako režisér. Jeho "Tajemné okno" podle Kinga se mi zamlouvalo, je tam pár dobrých prvků. Podobně je na tom i "Expresní zásilka", která těží především z toho, že jízda na kole v New Yorku mezi dopravou, navíc hodně zběsilá jízda, vypadá zatraceně dobře. Michael Shannon k tomu ještě přidal záporáka, do toho nějaké tajemství a věc, o kterou jde, i když pořádně nikdo neví, co to je. Taková "Telefonní budka" ve velkém prostředí. Je super, že když se na kole vysekáte, nemáte žádné odřeniny. Nevím, proč ten americký asfalt nemůžeme mít i u nás, když už tu máme McDonaldy. "Expresní zásilka" je jednohubka, která vás asi nenadchne natolik, abyste o filmu básnili, ale na tu hodinku a půl je to dobrá jízda, která vám dá vědět, že jízda na kole ve městě může být skutečně extrémní sport. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

slunicko2

Exkurse po Manhattanu. 1) Už 31letý Joseph Gordon-Levitt se naučil pěkně na kole (snad v tom policejním skladě to není kaskadér). Elegantní přeskakování řídítek zvyšuje v mých očích jeho sex appeal, kterému na druhé straně daly zabrat neforemné kraťasy a tričko. Předehrávání trasových variant a důsledků jejich použití mě baví stejně jako pěkné průhledy manhattanskými ulicemi. 2) Film bohužel postrádá smysluplný děj, alespoň elementární charakteristiku postav a scénář působí dojmem, že vznikl jen proto, aby si chlapci mohli trochu zajezdit na kole. 3) Největším přínosem pro mě je, že jsem se seznámil s pojmem hawala a naučil se dosti nezdvořile pokřikovat: Suck it, douche bag! ()

Kaluž

Slušný cyklo thriller. Jednoduchá říkanka o vyšinutém detektivovi (Michael Shannon), který nahání mladého messengera (Joseph Gordon-Levitt) snad nikoho nevytrhne, ale ryze moderní vizuální podání a akční střih rozhodně nenechá chladným žádného cyklistického nadšence. Mým rajónem je sice lesní porost, ale my velošílenci držíme při sobě, takže lehký nadprůměr. A to vám povídám, až nachytám verbala za volantem v silničním provozu, vytáhnu hustilku, napřáhnu ruku a ustřelím mu zrcátko :) ()

Rakosnicek77

Michael Shannon si toho parchanta vyloženě užil. Role mu sedla jako prdel na nočník. Dává 4 hvězdy, jelikož film pobavil. Svižné tempo, zábava i akce a to padnul vlastně jen jedinný výstřel. Tak jednoduše odpouštím ty občasné výkyvy logiky, já jsem byl totiž opravdu spokojený :-) ()

italka63

Takové neurazí, nenadchne, kouknete a zapomenete.Ale jedno musím uznat, svižná cyklistika tu byla k vidění, troufám si říci, že něco o ní něco vím, i když připlést se mi takovýhle magor do cesty, určitě ho proplesknu. Chvilkami jsem se trochu nudila, podruhé to určitě nedám. ()

scroochy

Nebylo to vůbec špatný. Svěží režie, originální nápady, velkej drajv, geniální Shannon a jako vždy skvělej Levitt. V jádru je to samozřejmě dost hloupoučký, ale i tak doporučuju! Cyklofilmů moc není, tak si važme každýho, kde jsou takhle nadupaný honičky. [Dublin] ()

Philcze

A já myslel, že letos vážně skončím bez pořádnýho guilty pleasure. Ještě, že na poslední chvíli dorazili kola, geniálně maniakální Michael Shannon, neskutečně našlapané tempo, průjezdy v Google Maps a pár whip panů jak za mladých let PTA. Jeden z nejzábavnějších filmů roku. 80% ()

MATADOR

Neotřelé téma a zajímavý příběh jsou předními vlastnostmi Premium Rush. Dlouho jsem si film tak neužíval a netěšil se na každý další moment. Nejvíce tedy zamrzí stupidnost pěkně napsaného filmu, ta zápletka tam mohla být zajímavější. Herci jsou úžasní a já mám rád přesně tento typ nenáročných filmů, především pak thriilerů :) ()

FilmFan24

Šlápnout do pedálů a...začíná jízda, která uteče hodně rychle. Prostinkému ději, který se vrací zpět dodávají šmnrc mapy New Yorku. No a messenger Joseph Gordon-Levitt! Cool jízda u které je dobré vypnout a relaxovat! ()

Colby Sawyer

Rozhodně originální nápad a způsob natočení. Nic převratného, ale příjemná zábava s Josephem Gordonem-Levittem. Fajn odpočinková jednohubka. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (viac)