Trigun: Rachot v Badlands

(festivalový názov)
  • Japonsko TRIGUN BADLANDS RUMBLE (viac)

Povráva sa, že známy zlodej Gasback má namierené do Macca. Jeho starosta si preto najal lovcov odmien, ktorí dúfajú, že získajú odmenu za dolapenie zločinca, a preto ho sledujú od mesta k mestu. Na posúdenie situácie prichádzajú do Macca i Meryl a Milly v úlohách poisťovacích agentov. Okrem iných sa tu objavia Vash the Stampede, ako aj lovkyňa odmien Ameria a Nicholas D. Wolfwood. (Trip)

Mo.

Je to sice pořád Trigun, stejný svět, stejné postavy, stejný humor, ale to podstatné se jaksi vytratilo. Vážné okamžiky, které v seriálu dokázaly tak skvěle a brutálně kontrastovat s naivní stupiditou Vashe, zde totiž vůbec nefungují. Přitom právě ta temnota, ta odvrácená tvář, dělala z Triguna to, čím byl. Teprve to dodávalo seriálu hloubku a jedinečnost. V Badlands Rumble na filozofování jakoby není moc prostoru a když, tak je to strašně plytké, nedostatečné a "nemá to sílu". Pro příznivce Lidského Tajfunu je to sice pořád skvělá zábava, ale pokud jste dokoukali původního Triguna do konce a chápete hlavní postavu v celé její komplexnosti, budete z tohohle filmu zřejmě zklamaní, protože žádný pětihvězdičkový nářez se bohužel nekoná. ()

Terezinka198

Pouštět se po 12 letech do volného pokračování Vashového dobrodružství? Smrdělo to jako trochu malý problém. Ale naštěstí to dopadlo velmi dobře a já jsem se bavila (Vashe nejde nemilovat! Toho cvoka chci domů, i kdyby se kroutil. S ním se totiž nudit nebudete). Klidně bych snesla delší návrat do onoho střeleného světa. PS: Je škoda, že se Amélia třeba neobjevila i v seriálu, protože mě velmi zaujala a jako ženská postava nebyla jenom "do počtu a pro legraci" jako naše dvě známé z pojišťovny. ()

John8

I když jsem říkal že u seriálu bych ocenil větší důraz na příběh a jeho temnější podtext, s vědomím že tenhle film bude spíš o Vashově hloupých, ale zábavných činech. Velice brzy mi to přestalo vadit a jednoduše jsem se oddal čemukoliv co mi Badlands Rumble nabídnul. Známé i nové sympatické charaktery, film skoro bez hluchého místa a nádherná animace mi nedává jinou možnost nežli 5* Pro trigun fanoušky povinost. ()

Petus

Vash je prostě Vash. Stejně jako v seriálu, ani tady na něj nedám dopustit. Ať už vyvádí ty svoje praštěné kousky, nebo se tváří smrtelně vážně (a sakra cool), ten chlap je k pomilování. Přináší do toho šíleného světa kolem sebe naději a pocit, že stojí za to žít. A byť všechny okolo a svoje přátele zejména přivádí permanentně k šílenství, bez něj by to prostě stálo za ho...... ()

Palisander

Seriál nepoznám a film mi pripadal ako zremixované voľné pokračovanie Desperada. Požiarnička je síce sympatická a zvyšní dvaja klaďasi tiež nie sú celkom beznádejní, ale celé to bolo pre mňa príliš... americké? Neviemčo(že by elektroplechodiesel?)punk tomu nepridal. Výsledný dojem zhruba na úrovni Wild Wild West. False flag operation ;-/. ()

Zelda knihkupec

Vash je opět zde i když je to jen ve filmu. Neznat seriál tak pár věcí nepochopím, pár mi přijde fakt divných. Čtyři hvězdičky jsou za nostalgii, film vycházející ze skvělého anime, atmosférou a zpracováním. ()

smurfiik

Serial je moje srdcova zalezitost, nejoblibenejsi anime a asi i jeden z nejoblibenejsich filmovych vytvoru vubec. Samotny film ma presne tu samou atmosferu jako i cely serial a proto nemuzu dat jinak, nez 100%. ()

Dharmma

Tak abych začal něgativně,tak se mi nelíbí ta nesmrtelnost postav a to ohromné střílení všude kolem bez ztrát(ale má to zase trošku své kouzlo no).Příběh byl na film docela dobrý,jen mi to přišlo dost takové jednostranné,nicméně pomstou opravdu nic nevyřešíme :) A abych nezapomněl,tak mi tam docela chyběla ta komičnost jako v seriálu. 7/10 ()