Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

sigi2

Ale prečo nie. Supermanovský motív podliaty Twilightom a dochutený Jumperom, ktorého mi aj najviac pripomínal. Výsledkom v podstate chutná jednohubka, z ktorej si síce zajtra nebudem spomínať na žiadnu scénu, ale dnes mi to vôbec nevadí. ()

Shanen29

No,T.Olyphanta jsem zprvu vůbec nepoznal.Akční trhák to sice není,ale je pravda,že koukatelný to je a zábavné taky,takže colu,brambůrky a oddechovat. ()

Dampfer

Nejlepší možnost, jak jsem tenkráte mohl strávit sobotní večer, jelikož jsem potřeboval "vypnout" a pobavit se...povedlo se. "Čtyřka" má lehce stravitelný děj, jednoduchý námět, což v podání s jinými herci a "vážnějším" pojetí mohlo způsobit katastrofu. Tady jsou mladí herci sympatičtí, romantická zápletka fajn, dokonce i prostředí malého města a školy působilo vůbec ne vlezle, ale sice očekávaně, avšak příjemným způsobem. Možná, že jsem s pouhými dvěma hvězdičkami moc přísný, na druhou stranu, viděl jsem několik jiných "jednohubek" a působily ještě lépe. Každopádně moc silné dvě hvězdy a nebránil bych se pokračování téhle teen scifárny. ()

dzagudka

Kdyz neco reziruje D.J. Caruso, ktery se podepsal pod Dusturbiu a Oko dravce, a navic to produkuje Michael Bay, ktereho zboznuju za Transformers, a Steven Spielberg, tak to preci musi byt hit...alespon tedy pro me! Kdyz k tomu navic pridate Timothyho Olyphanta, pro ktereho mam slabost od filmu Zivot jde dal, Alexe Pettyfera, ktery nam od filmu Pubertacka tak nejak dospel, a Jakea Abela, kteremu ty role zaporaku nejak podezrele pasuji (viz Percy Jackson nebo Supernatural) - uspech je zarucen! ()

Mr.Roman

Pubertálna, priamočiara, no tak trocha aj sympaticky jednoduchá a výbornou akciou nabitá popkornová oddychovka, od ktorej je zbytočné čakať viac. Viac než začiatok filmovej série však pripomína vydarený pilot k televíznemu seriálu. P.S. Dianna Agron je kúzelná. ()

Peter-1307

Typický letný, pardón jarný kalerábik. Typická blockbusterovka. Nemá záujem zaťažovať mozog, ale ani ho vymývať, nemá ambície ísť na Oscarov, len zabaviť a vyplniť čas - hlavne pre kategóriu "teens". Aj keď, no dá sa to ešte nazvať jednoduchý príbeh, ale scénaristicky padnutý "na hubu". Postavy veľa nechcú, len preplávať bez výraznejšieho zobrazenia kto a čo sú zač úspešne až do konca. Ale na druhej strane nemám nič ku efektom. Avšak od režiséra Disturbia (2007) a Oko dravca (2008) som čakal viac. Pozítivom je, že podľa mňa príde na 100pro pokračovanie a ja dúfam viac hláv Lethanťanov viac rozumu a akcie. ()

RyanRainheart

Docela jsem se těšila, jelikož trailer vypadal docela dobře a minulý film D.J. Carusa se mi líbil. Bohužel se mi ale dostal film vhodný spíše pro mladší publikum, než pro nás dospělejší, kteří již máme střední školu za sebou. Z akčňárny, kterou jsem očekávala se mi tak dostalo jen pár soust, k tomu všemu ještě obalené typickými problémy teenagera s láskou a školou. Všichni mladí hrdinové (až na pár vyjímek) byli tak nějak cool a blonďatí a ten závěr, hm. Škoda, takto to je jenom rychlá jednohubka, na kterou se snadno zapomene. ()

mekele

Akční film roku to zcela nebude ale, vůbec ne až tak špatné, jak se podle některých hodnocení může zdát. Kdyby místo "ukňouraného" Twilight natočily pár dílů téhle "Teen - sci-fi" ... Hlavní rozdíl je že love story nebyla tak otravná (jako byla v Twilight). Nejlepší postava Tymothy (kdo sleduje Justified:)) ()

Jager_JK

Moc prosté provedení a přitom námět by se prodat dal. Chtělo by to možná více komiksových prvků, nějaké flashbacky ze zmiňované planety a rozhodně méně záběrů typu: "holka od vedle je teď volná". Klady: Timothy Olyphant, strašidelná atrakce a závěrečné příšerky. P.S. Celkem jsem se nic nedozvěděl, proto bych byl docela zvědavý na dvojku. 2+ ()

Nessos

Slabota. Označení akční/sci-fi je zavádějící, lepší by bylo oslazená/slaďárna. Snad jenom Timothy mě potěšil, i když umřel.. ()

BoB.2

Kdybych byl 14letá holka miloval Stmívaní a sledoval SuperStar dal bych 5* ale jelikož jsem CELKEM normální dávám 2*, tohle snad ani nemůže bejt od chlápka co natočil Salton Sea a nebo Eagle Eye..... bacha Uwe někdo z jménem D.J. Caruso ti šlape na paty. ()

LukeSharp

Film,který v podstatě začíná až po neskutečných 80!!! minutách kulervoucím nástupem Teresy Palmer,která byla celý film totálně zabitá,aby se nakonec ukázala být jediným plusem veskrze průměrné podívané. Ve srovnání s druhou a absolutně nevýraznou blond'atou nánou je její postava absolutně ... božská. Navíc je mnohem větší bad-ass než samotný Pettyfer,který by bez ní chcípnul tak po deseti sekundách. Kdyby se někdy točila dvojka,doufám,že ona bude tou hlavní postavou ve filmu. Takže pro ty,kdo chtějí ušetřit čas,stačí se mrknout jenom na posledních 20 minut. O nic nepřijdete a bavit se budete skvěle. Zbytek filmu je jenom dementní romance (řekl někdo Twilight??) ve které se vůbec nic neděje. 55% ()

driftm

Kdyby tento film nezačal blbě určitě by o de mě dostal 5*.Film který sice oplývá některýma scénama trochu lacině se v dalších scénách ukazuje jako docela dobrý film,u kterého se nemusí myslet,prostě příběh jede a vy se moc nezapotíte u jeho scénáře.Film byl celkem svižný bez větších prodlev nudy,ale také bez prodlev nějakého toho vtipného gesta a to i když se o to film několikrát pokusil,ale nepovedlo se jim.Takže pro mě to byla pohodovka u které se nemusí myslet a přitom si jí můžete pustit několikrát a film se vám nijak moc neohraje! ()

Met...

já si nemůžu pomoc, klidně mě ukamenujte, ale mně se to líbilo a co hůř, neskutečně mě to bavilo :). Všechny komentáře týkající se teenage romantiky a mírné lacinosti chápu, ale mně to vůbec nevadilo. Klidně bych uvítala, kdyby tohle byl jen pilot a navazoval seriál, ale možná by pak platilo "čeho je moc, toho je příliš" ()

Jerris008

Bezesporu má Caruso výrazně lepší filmy, ale tenhle sci-fi styl mě tak nějak baví :) X-Men, Fantastická čtyřka atd. je v podstatě jedno a to samý, něco lepší, něco horší. I Am Number Four patří k těm horším, ale i tak se na to dá koukat ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)