Viliam

(študentský film)
  • Česko Viliam (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný
Slovensko, 2009, 7 min

Keď sa Viliam narodil, nebol ani šťastný a ani spokojný. Všetko mu bolo cudzie, až do chvíle, kým nedostal od rodičov ceruzku. Odvtedy celý čas iba kreslil a práve kreslenie sa preňho stalo jedinou radosťou ale aj náhradou reality. (Dexter1)

Ywec

Povedla se alespoň hudba a příjemný hlas vypravěče je takovou náplastí na vylepšení rozpačité atmosféry ze strašidelné animace. Silnou stránkou v mých očích zůstal samotný příběh, opět značně netradiční. Líbil se mi především díky pointě, i když její idea myslím již byla k vidění v určité obdobě jinde a dříve. Autorka snímkem absolvovala VŠ uměleckého směru, čemuž odpovídá bohužel i jistý akademicky "sterilní" styl zpracování jak po grafické, tak obsahové stránce. Je to animák sloužící k zamyšlení, nikoliv k zábavě v tom pravém slova smyslu. ()

juta

Animace zvláštní, pro mě nic moc, ale originální. Co se týče příběhu, začátek celkem dobrý, ale ten konec se ještě mohl dodělat, takhle z toho nic nebylo a snímek ztrácí svou hodnotu. ()

PinokKio

Viliam je .. no jiný. Nejen jako neohrabaná postavička, ale i jako tenhle stejnojmenný animovaný kraťas. Ovšem originalitu a nápad mu nelze upřít, protože svět přece nemusí být jen reálný či vysněný, ale klidně i na papíře , byť pak už člověk spadá do kategorie pacient nejbližšího ústavu .. ()

Tom_Lachtan

Neskutečná kravina, která vypadá ohyzdně, neb je u ní absolutně nezvládnutá technická stránka, která by byla ohyzdnou i tehdy, jednalo by se o prvotinu amatéra a ne film studenta filmu (docela by mě zajímalo, z jaké školy), papírková metoda může být krásná a hravá, tady je jen krutě nepochopená, nezvládnutá a v některých záběrech dokonce i nasvícená tak, že mězi jednotlivejma snímkama někdo nejspíš posouval lampičku sem a tam po stole za zvuků nějakého hodně psychedelického art-metalu. Děj samotný je hovadinoidní taktéž, působí notně prvoplánově a nudně a v kombinaci s dokonale odpornými tvářemi všech postav působí trapný pokus o filosofování v závěru neskutečně směšně. ()