Cizinec z vesmíru kousne do ruky biovýzkumníka a promění ho v monstrum. Jeho první obětí je stráž v laboratoři, ve které pracuje. Dcery strážce se začínají obávat, že jim otec nevolal, a jdou do laboratoře, kde potkají svou nejhorší noční můru. (JasonCZ)

raimi

Metamorhosis: The Alien Factor a The Deadly Spawn jsou takový béčkový dvojčata z jednoho vrhu. Spojuje je partička lidí, kteří mají rádi monstra, stop motion animaci, sci-fi a tak nějak se neúnavně motají kolem nízkorozpočtový filmařiny kde se dá. A jak vidno, tahle poctivá, nadšenecká low budget trikařina jim jde pěkně od ruky. The Deadly Spawn přišel na svět jako první a je to ten vyvedenější z těchhle příšeráckých sourozenců, jeho bráška Metamorphosis je sice mladší, ale zase poťouchlejší, nesoudnější a krapet nudnější. Vůbec by nezaškodilo, kdyby jej někdo o fous zastřihl a občas nakopl do prdele. I tak jsou ale v řadách gore hunterů velice oblíbení. ()

Sludger

Prvá polka filmu bola presne ako som si predstavoval. Space bodyhoror! Ukážkové praktické masky (presne takéto totálne milujem!), slizké, beštiálne a hrozivé deformácie ľudského tela na niečo vesmírne a obludné. Po niečom podobnom som dlhšie pátral. Škoda, že sa do deja zapletú dcéry vedca s iritujúcim frajerom, ktorý totálne škodí atmosfére filmu. Dokonca mi nevadil minimalistický dej, nie príliš zdatní herci, no v čom mohli ešte pridať je príšera, ktorá sa v polke filmu zasekne a už sa nemení. Kľudne ešte mohli pokračovať ďalej a preniesť nejakú variáciu aj na iné postavy. Ale inak som spokojný. ()

Campbell

Celkem vydařená věcička a udajně pokračování pecky Deadly spawn. Ale nebojte spolu to nemá naprosto nic společného. Celej film se odehrává v jednom institutu kde mají pár alienů. No a znáte to jednou se něco nepovede jeden vědec dostane kousanec a začne se měnit. Předně musím říct že masky a makety vetřelců jsou dokonalé. Parádně se hejbaj, nebojí se zakousnout a jsou takové slizké přesně jak to mám rád. Masky se povedly. A ani film samotný nějak moc nenudí, jen je dost jednoduchej a divnej, co je ale už horší jsou herci kteří neodváděj ani standart ani špatné výkony, oni prostě odříkaj text a konec. V tomhle je to fakt strašné. Konec byl tak trochu přeplácanej a lehce mi připomínal film Věc, hlavně tím monstrem na konci. Filmu dávám 3* ale být to o kousek lepší dávám 4*. ()

darkrobyk

Některé experimenty se prostě vymstí... Věc, Moucha a děsivé vize B.Yuzny se spojily ve snímku, který sází na efekty, skvělé masky a klasickou stop motion. Příběh je velmi jednoduchý. Výzkumný ústav, pokusy, příšerky (no, zpočátku jsem si připadal jako na návštěvě u Muppetů), jedno hryznutí (jo, flirtovat s rukou v boxu s kreaturkou se nevyplácí) pan doktor se v průběhu několika mutací mění v monstrum. No a pak už jen nahánění v nehostinné budově, boj o život, sliz, krev, chapadla, zuby, létající zuby! Herecké výkony nula, scénář podprůměr, ale mutace na jedničku! Úplný závěr je vtipný (skoro jako vypusťte Krakena...). Jediný film Glenna Takakjiana, který se věnuje především speciálním efektům a animaci. ()

corpsy

No tak na začiatok. Ak vám úvodných titulkoch predstavia tretinu tých tvorcov ktorí riešili masky, špeciálne a vizuálne efekty, tak si môžte byť istý, že tu nepôjde o nič shakespearovské. A pravdu povediac, je sa na čo pozerať. A úprimne, takýto druh filmov mi v dnešnej dobe hrozne chýba. Proste žiadne klepanie prstíkov po klávesnici počítača, ale stará dobrá old school animatronika, stop ( go ) motion, či masky reálne natreté na tváre hercov. Je to výživnejšie, reálnejšie a pre mnohých určite aj odpudivejšie. A o tom tento alien horor je. ()