Bylo nás pět a padesát

(TV film)
všetky plagáty

Dokument o natáčení šestidílného seriálu podle známé knihy Karla Poláčka. (oficiálny text distribútora)

Paity

Bylo to milé, znovu se vrátit k natáčení tohoto velmi dobrého a velmi milého, ale bohužel velmi krátkého, seriálu. ()

FIBO

Kdo by to byl řekl, že v roce 94 se už u nás používaly stativy Sachtler, studiové Sony monitory nebo Arri světla. Bylo nás pět a padesát je krátký dokument, který mapuje pár natáčecích dnů seriálu a zaznívají v něm něm autentické výpovědi herců a tvůrců k jejich postávám. Je překvapivé, že tuzemský serirál z roku 1994 měl k natáčení propůjčenou relativně slušnou techniku, za kterou by se nemuseli stydět ani tehdejší lepší filmaři. Dokument dává nahlédnout do zákulisí seriálu a je trochu škoda, že je relativně krátký - mapuje 6 natáčecích dní z celkového počtu 197-mi dní a Karel Smyczek prokládá dokument zajímavostmi ohledně samotné realizace natáčení. ()

Peabody

Jak mi říkal pan profesor Schuster, produkční, asi poslední seriál, který se točil klasickou filmovou technikou. A je to na něm znát a je vynikající. ()