Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Akxsum

Už jsem Christopha Waltze viděl v lepších rolích než je tato a né nadarmo jej v má v oblibě Tarantino. Umí z něj dostat to co potřebuje. U filmů dle skutečné události se toho moc přikreslit nedá a proto Burtonovi nezbývalo, než se točit v koloběhu "tajný atelier", kde Margaret Keane Ulbrich pracuje, a svět komerce kde vyníká její manžel - rádoby umělec. Ano,je to celé utahané,ovšem není zas tolik životů, které berou dech. A "creepy oči" opravdu nejsou Burtonův přínos, to už zavání trochu podstatou filmového příběhu - stačí si vyhledat tvorbu Margaret Keane Ulbrich. ()

Dupac

Burton se v posledních letech pouští do projektů, kde producenti hlídají jeho, namísto toho, aby on pohlídal výsledek (a bráchové Weinsteinovi každopádně umějí různým nespoutaným kreativním živlům v případě potřeby ukázat záda, případně nůžky). Tady mu přerostl přes hlavu hlavně otravně přehrávající Christoph Waltz, který filmu podle skutečné události svojí exhibicí ukradl veškerou uvěřitelnost. Od filmaře Burtonova formátu a reputace mi bude vždycky milejší zprzněná srdcovka než takhle neosobní, zaměnitelnej a neurážející průměr. ()

Pythonator

Zklamání není ani tak v režii Tima Burtona jako v žánru. Kdy už konečně lidé pochopí, že životopisný film nemůže být nikdy tak zábavný a strhující jako třeba takové Temné stíny??? Tento film je jen tak dobrý, jak mu to námět dovolí a je jen logické, že postrádá prvky ujetosti Tima Burtona, jelikož taková ujetost patří do fikčních světů a ne do naší nezáživné reality. Pochvala pro Christopha Waltze a jeho démonicky vyšinuté kreace. Na druhou stranu, Amy Adams mě vůbec nebavila. Ta ženská mi nepřijde ani hezká ani zábavná. ()

pisvejc

Velice příjemný a krásně smutný film. Člověk se podívá a uvědomí si jak to hlavní hrdinka měla v životě těžké. Režie, herci, scénář, všechno sedí, až jsem se podíval že tento film režíroval Tim Burton, ano, je pravda že je tento film nádherný, ale Timovu stylu se to nepodobá. Ale to nemění nic na tom jak je to úžasný film. ()

imanicornyt

Během filmu v mém nitru gradovala obrovská nenávist - pro ty, co tento kousek neviděli připomínám, že film je natočený podle skutečné události. Minimálně ze soucitu jsem si Margaret jakožto charakter hned oblíbila. Manipulovat s někým tímto způsobem je regulérní impertinence. Nicméně když obejdu tento fakt, na který byl film cílen, aby poukázal na shnilost lidstva (nebo alespoň já jsem si to tak vyložila), je to poměrně slušně zpracovaný kousek s nádechem retrospektivity a jako vždy okouzlující Amy Adams. Na zahuštění atmosféry šedesátých let tomu Big Eyes od Lany jedině prospělo. Kdo má Burtona přečteného, taky by se mnou asi souhlasil, že úplně typická Burtonovka to není, nicméně, zkusit se má všechno ne? A přešlap vedle to také nebyl. ()

Dzoko

"With your big eyes, and your big lies" Nečakal som dlho, kým moji obľubený herci Christopher Waltz a Amy Adams sa objavili v jednom filmovom počine, nehovoriac o tvorcovi nadpozemských vecí menom Burton. Prijemny drámový zážitok, boj o spravodlivosť, ktorý skončil štastne, upevnil moje myšlienky v jedno.. Christopher Waltz mi v tomto filme nesedel, už nebol pod aktovkou Quentina a pripadal mi akosi nesvoj. V podstate, bolo cítiť nie veľmi z jeho hereckého výkonu tú svojskosť na ktorú sme u neho zvyknutý a Amy ? Za 106 minút ho krásne svojim štandardným výkonom zatienila. Ide však v hodnotení celkovo o nadpriemený film. Okúzlil ma hlavne hudobný doprovod a samotná pieseň od Lany v konečných titulkách, pieseň krásna a ako vždy excelentná. 75% ()

ivvi

Príjemná, burtonovsky ladená podívaná, ktorá nesklame. Tento snímok by si určite zaslúžil väčší rešpekt a pozitívnejšie ohlasy, aké de facto má. Pripúšťam, je ťažké uspokojiť náročného diváka roku 2015, po všetkých transformerových a podobne ladených mozgových explóziách. Tento film ale nemal v pláne spôsobiť audio-vizuálny orgazmus, predovšetkým mu ide o spracovanie jedného z najväčších škandálov 20. storočia z oblasti malieb a preniesť ho na filmové plátno. Ak necháme stranou fakt, že vcelku kontroverzný a masový Keane ošial by sa ako o umení dalo polemizovať, spracovanie filmu je veľmi zaujímavé a farebné nie len po vizuálnej stránke- nechýba mu humor, miestami napätie a ako bonus skvelé herecké obsadenie. Napriek negatívam, ktoré kričia na Big Eyes, Burton sa ako značka opäť podpísal pod záruku kvality. ()

lulundia

Chtěla jsem dá nižší hodnocení, jenže pak mi došlo, že na film pořád myslím. A to se cení, u mě ano. Film je líbivým příběhem syčáka a chudáka zamilované ženské. Na druhou stranu má silné momenty, když dcera najde mamku v ateliéru a mamka na ní vidí, že už to holka ví. Když vidíte manžela-lháře, kterak je pomatený a sám uvěřil ve vlastní lež. Když sledujete soudce, který sleduje oba manžele a začíná mít jasno. Margaret jak sama zavřená v ateliéru maluje. Jak se dívá na manžela, který sklízí plody její práce. Není to špatný film, vůbec není. A dorazila mě hudba- Lana Del Rey: Big Eyes. z toho až mrazí... ()

quido.morava

Pěkně vyprávěné, ale na Burtona je to slabší, od něj bych čekal více "nadsázky"... Typického Burtona jsem na chvilku rozpoznal až u soudu v závěrečné části, nicméně opět smekám před dokonalým "slizounstvím" Christopha Waltze. ()

yrik

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a ono nic, nejspíš slabý námět, nebo blbý scénář, nebylo v tom filmu nic, na co bych vzpomínal, spíš tak do školy do dějepisu, jako životopis... ()

baska23

Nerozumiem, prečo všetci tento film kritizujú. Tim Burton je vynikajúci režisér a tento film na mňa veľmi zapôsobil. Pravdivý príbe o Margaret Keanovej krásne potvrdzuje, že lož má naozaj krátke nohy. Christoph Waltz nádherne zahral Waltera (na reálneho sa aj celkom podobal čo ma dosť prekvapilo) ako posadnutého chamtivého blázna. Proste, klobúk dole ;) Akože jasné, nieje to niaký filmový trhák ale ako životopisný film je spracovaný perfektne: kostými, prostredie, účesy, make-up,... vymakané a o mám rada. Ja dávam 5 hviezdičiek nech si každý myslí čo chce. Podľa mňa by si tento film mal pozrieť každý... Pre istotu ;) ()

Bruce0659

Margaret je talentovaná, naivná, dôverčivá, vytvára úžasné obrazy, ale nevie ich predať. Walter je pôsobivý rečník a nemá najmenší problém robiť marketing, predávať Margaretine obrazy a získať si slávu za cenu dlhoročného klamstva... Príbeh je zaujímavý, s trochou emócií no bez momentu prekvapenia. Držiteľka zlatého glóbu Amy Adams a oscarový Christoph Waltz svojími výkonmi nesklamali fanušíkov, čo nemôžme povedať o réžisérovi. Od Tima Burtona sme zrejme viacerí čakali niečo viac, než stvoril. 65% ()

nanamarak

Náhodou docela dobrý Burtonův film s dobrým hereckým obsazením a nevýraznou, nemastnou,neslanou hudbou D. Elfmana, tvůrce znělky Simpsonů. Já nevidím problém. 75 %. ()

mikehoblog

Proboha, proč musí být Waltz tak strašně nesympatickej? Nejen, že se po celou dobu filmu chová jako naprostej idiot (což se dá pochopit, je to role), ale hlavně děsně přehrává. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Umřel v roce 2000 zahořklí a na mizině..." Obrazy Margaret Keaneové, které zobrazují smutné děti s obříma očima. Ty se šířily jako mor prostřednictvím plakátů a pohlednic, ovšem veřejnost za jejich autora považovala Margaretina manžela Waltera. Zde se dozvíte, proč. Příběh běží na motivy skutečných událostí a díky němu se dozvíte o existenci malířky, o níž jste možná doposud neměli tušení, a nahlédnete pod pokličku toho, co si musela prožít, pokud si chtěla za svými výtvory stát. Líbivý film s dobrými hereckými výkony, příjemnou hudbou, zajímavou story a uspokojivým koncem. - 80%. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“

04.04.2013

A scénář poskytnou Scott Alexander a Larry Karaszewski, kteří stáli za Edem Woodem, objektivně asi nejlepším (a určitě nejuznávanějším) Burtonovým filmem. To je bezesporu dobrá zpráva. Burton si… (viac)