Tajemství slonů

• Česko Utajený život slonů (viac)

Starají se o své druhy a rodinu tak, jako málokterá jiná zvířata. Stejně jako my prožívají emoce. Dokonce si možná uvědomují i svou vlastní smrtelnost. Vědci se dodnes přesvědčují, že toho o slonech stále ještě mnoho nevíme. V severní Keni byl proto zahájen unikátní projekt, jehož cílem je nahlédnout do tajemného světa těchto obrů souše. Iain Douglas Hamilton strávil mezi slony víc než 40 let a mnohokrát musel nasadit vlastní život, aby je mohl lépe poznat a chránit. Budeme mít možnost sledovat tato nádherná zvířata s pomocí technologie, která umožňuje podrobně zaznamenávat vše, co prožívají během putování krajinou i v každodenním boji o přežití. Naskýtá se nám výjimečná příležitost pozorovat, jak sloni vyrůstají nebo jak demonstrují svou sílu. Pokusíme se také vcítit do jejich myšlení, abychom poznali, jak moc jsou nám podobní. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Aj na rok 2008 dosť špecifický dokument, snáď len pre veľkých milovníkov slonov, mne by z toho obsahu, čo tu bol prezentovaný, kľudne stačil aj jeden diel. Zaujímavosť, ktorú som sa dozvedel: slony si pravdepodobne uvedomujú svoju smrteľnosť. Čo je presne schopnosť, ktorú by zrejme nechceli mať. https://dokumenty.tv/tajemstvi-slonu-komplet-1-3-dokument/ ()

Aluska88

Někdy mám dojem, že tvůrci od BBC pocházejí z nějaké jiné planety:) Jejich dokumenty mnohdy překračují hranice geniality a lidské představivosti. Tajemství slonů je další obdivuhodnou výpravou mezi svět zvířat. Toto dílo je pojato velmi osobním přístupem, náhledem do rodinných vztahů, mapuje osudy jednotlivých stád a jejich sloních členů. Stád s názvy jako Shakespearovy dámy či Spice Girls:) Nejedná se pouze o tradiční dokument s vyprávěním o jednotlivých druzích. Toto je přímo velmi osobní "okno do dvora." Vyprávění o rodině, silných poutech a mimořádných zajímavostech a zvláštnostech sloního chování. Přírodopisné dokumenty jako tento, Vám rozšíří obzory, předloží množství unikátních záběrů, zahltí vás hodnotnými informacemi, a možná změní i vnímání a náhled na spoustu věcí. Tak, že si možná uvědomíme, jak malicherné, podřadné, zbytečné a povrchní jsou některé problémy, jimiž se často zabýváme, oproti těmto nádherným a jedinečným výpravám mezi nezkrotnou a svobodnou přírodu. ()

Phobia

Na můj vkus se v tomto třídílném dokumentu o slonech příliš zviditelňují, tedy otravují, lidé - ochranáři, vědci a vůbec kdejaký hejhula tam furt leze do záběru, aby ukázal, jak slonům rozumí, jak je z nich nadšený atd. Jedině David Attenborough má tu výsadu neiritovat mě svou přítomností v přírodopisných filmech a tenhle dědula se v "Tajemství slonů" bohužel nevyskytuje. A když 15 minut druhé části prakticky zabrala rekapitulace části první, sledování jsem definitivně odmávala. O slonech jsem se za 70 minut koukání nedozvěděla nic nového. 60% ()