Štyri levy

• Česko Čtyři lvi (viac)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiálny text distribútora)

Phex

Film, který začíná jako zábavná komedie a končí jako smutné drama. Aneb jde spojit téma sebevražedných muslimských atentátnítníků a humor ? Zásadním rozdílem proti skutečnosti je motivace. Zde sebevražedné atentátníky představují asimilovaní londýnští muslimové - ti by do sebeodpálení v drogérii asi nešli a na tom je to celé postavené. Mají vše co by měli mít (rodinu, práci) a do sebeodpálení tak sami sebe uměle nutí = tvůrci vytvořením této party zrušili hranici mezi MY (v blahobytu žijící příslušníci severo-západu) a ONI (chudí muslimové ze zemí třetího světa) a díky těmto chlápkům tak "nastavují zrcadlo" :-) oboum světům. ()

Kazisvet III.

Film měl potenciál pro trhání bránice, ale tentokrát se ten britský humor moc nevydařil. Chvílema jsem při sledování zažíval unudění Kazisvěta a celkově bych řekl, že vtipných scén pomálu. S odřenýma ušima 2,5/5. ()

Crybaby

Skvely film. Pribeh svojskych teroristov. Malo to vsetko co som od toho ocakaval. Cely pribeh som rozmyslal nad koncom nad tym co vlastne bude a dufal som v trocha iny koniec. Keby to dokazal reziser a produkcia vytiahnut trosku lepsim humorom a tym pribehom to podciarknut tak by si to urcite zasluzilo aj 5*. ()

CrazymanM

Z počátku mě film vůbec nebavil,říkal jsem si co je to za blbost?S odstupem času ale musím snímku přiznat jisté kvality,vzal jsem ho asi ze špatné strany,ne jako černou komedii,která vyúsťuje v drama!Nyní,když se mi to rozleželo v hlavě,přidávám ještě jednu hvězdu! ()

Prochy84

Když jsem se zeptal přítelkyně, na co se to chystá koukat, říkala, že Čtyři lvi. Tak jsem k tomu přistoupil stylem "tak já se teda taky podívám" a výsledkem bylo superpřekvapení, které místy dýchalo na záda nedostižnému Diktátorovi. Tolik nekorektně nekompromisního humoru aby jeden v komedii pohledal. Experimentální, neotřelé a ostré jako břitva. Tohle se prostě nám, fanouškům ultračerného a kontroverzního humoru, líbit musí. Vřele doporučuji zejména zatvrzelým a konvenčně založeným puritánům, kteří radikálně odsuzující jakékoli otevření otázky nebo dokonce zesměšnění vážného tématu. Otázkou zůstává, jestli to dokážou vzít s nadhledem i blízko-či-dálnovýchodní sousedé, kterým smysl pro humor zoufale chybí. Odpověď známe všichni. ()

papuchalk

Ano je to velice vtipné, některé scénky jsem rozdejchával delší dobu. Současně však působí velice smutně, když si uvědomíte, že tihle čtyři lidi se rádi vídají a rádi spolu tvoří ten plán, protože jinak by asi neměli ve volném čase co dělat a neměli by žádné jiné kamarády (kromě omara, který má rodinu). Takže někteří z nich to berou možná jako zábavu a hlavní náplň kamarádství. Ze společnosti jsou separováni, částečně vlastní vinou. Rozhodně si nemůžou jít zahrát v neděli fotbálek, s "nevěřícími psy". Konec je obzvláště smutný. Už je pozdě celou záležitost zastavit, a tak je potřeba se rychle rozloučit s manželkou u ní v práci bez špetky soukromí, a pak se odpálit mezi regálama plných vložek a tampónů.. ()

PamelaJJK

Britský černý humor, nadsázku, nadhled - to všechno mám rád. Ale přece jen nemůžu jít přes tři hvězdy. Něco tomu chybí. Postrádá to tu atmosféru, která vám nedovolí odejít od filmu ani na WC. Není to špatné, některé hlášky a gagy jsou přímo famózní, ale ve výsledku to nestačí. Rád jsem to viděl, ale jednou stačilo... ()

garry

Poletíš k támhle tomu domu bratře Vráno. Al Káida už není co bývala. Natočit takovej film a Christopher Morris se klidně špacíruje po Londýně. Můžete to pochopit jako parodii na muslimy. Já v tom vidím posunutý význam, že každé náboženství ohlupuje lidi. A přitahuje hlupáky a manipulátory. Například když papež uprostřed epidemie AIDS zakazuje Afričanům používat kondomy. Jsem hrdý na to, že Česká republika bude díky vysoké vzdělanosti první ateistickou zemí na světě. ()

Neor

Tolik černýho humoru pohromadě až se nejednomu divákovi bránice málem protrhne. Jedna vtipnější hláška nebo scéna převážně parodující či zesměšňující terorismus za druhou. Takhle parta wannabe teroristů vás zaručeně pobaví. ()

Hruskovice

Tak tady se někdo hodně odvázal. Ošemetné téma již značnou řadu posledních let, zparodované do úžasné komedie. Bavil jsem se náramně. Hlavně aby to ti salámy nevzali jako provokaci... 4,25/5 ()

yazik

Dávám jednu hvězdu za snahu. Nic víc jsem zde opravdu nenašel. Film se snaží rozesmát, ale u mne to vůbec nezafungovalo. Po celou dobu jsem se víceméně nudil a většina rádobyvtipných pasáží byla spíše trapných. Až se sám divím, že jsem to vůbec dokoukal do konce a nevypl po dvaceti minutách. ()

efialtes

Bratře vráno,takovouhle filmovou anarchii,aby jeden pohledal!Vtipné(moc),chytré a nešetřící nikoho a nic,nakonec ani ty zviřátka..pro mě komedie roku. ()

Patr1k

Čierny humor, absurdita v každej vete pomaly, nasmial som sa kvalitne, hádka o židovských súčiastkach automobilu ma dostala do kolien :P , čistá kruťarina :) ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

V 80. letech platil Jean-Jacques Annaud za jednoho z nejlepších evropských tvůrců (ne-li nejlepšího). Pak jeho kariéra nabrala charakter sinusoidy. Po bizarnosti Jeho veličenstvo Minor je nejvyšší… (viac)