Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

Makky

Skvelý hororový krátkometrážny počin, ktorý ma pekne naladil na celovečernú Muschiettovu Mamu. Moje nočné mory v detstve boli veľmi podobné tomuto snímku a verte mi, srandovné pocity to neboli. O to viac som si užil túto krátku hororovú jednohubku. Odporúčam! ()

kaylin

"Máma" má skvělou atmosféru už od prvního záběru. To, jak se najednou otevřou dveře a jimi do ložnice vstupuje druhá dívka, nejde popředu, ale couvá, už tohle ve vás vzbuzuje podezření. A pak to přijde. Dlouhá minuta čekání na to, co je vrcholem tohohle filmečku. Díky skutečně skvělému obrazu a výborným trikům následuje jedna z nejděsivějších hororových scén, jaké se jen tak nevidí. Dokonalý kontrast statického neklidu a dynamického děsu. Jenže nesmíte vidět celovečerní snímek "Mama" jako první. Pak bude mít kraťas skutečně efekt. Na plátně a s pořádným zvukem by se vyjímal opravdu skvěle. ()

movieband

Celovečerák je celovečerák. Tohle, ale taky není špatné. Je pravda, že ta hudba, tam dost nahrává atmosféře (skoro z 85%), ale i tak, člověka to navnadí se podívat na ten film. 75% ()

italka63

Zcela určitě si to nepustím, když jsem viděla divnodivně divnou se klátící postavu matku, začala jsem se nevěřícně smát. Já mám s horory fakt problém. ()

AlistairMir

Čeho se všichni tak bojíte? Mamka dotyčných slečen to prostě kapku přehnala s pitím a ráno se zapomněla učesat. Díky tomu ten vzhled a zmatené pohyby. Ale holky to vyděsilo slušně a mě ten její žertík bavil takže mohu jen doporučit, ale strach jsem necítil. Spíš škodolibou zábavu. ()

easaque

raději se podívat na tento krátký horor s výraznou hutnou atmosférou než vydržet dlouhou novou celovečerní rozplizlou verzi. Ale co to kecám ... tu jsem neviděl a vlastně ani nechci ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

What? Já nevím, jestli jsem jediný, kterému se tento film nelíbil. Strašidelné domy s nějakým tím duchem už dnes nemůžou přinést skoro nic originálního. Jedna trapná lekačka za celé tři minuty. Naprosto nelogické chování postav (SPOILER kdyby jste byli v kůži té holky, co se schovala za dveře, a věděli, že pro vaši sestru si přišla Mamá, a poté slyšeli vaši sestru, že Mamá je pryč, otevřeli byste dveře? KONEC SPOILERU). Tak jo dvě hvězdičky si tento snímek zaslouží, ale víc bych mu rozhodně nedal. ()

Mefistofelle

Na některé kraťasy se podíváte a řeknete si, že byly fakt dobré. Na jiné se podíváte a řeknete si, že byste rozhodně chtěli vidět, jak by to vypadalo jako film. Toto je jeden z nich... Je to překvapivě atmosférické a i během těch kraťounkých tří minut to dokáže nahnat hrůzu. Jen tak dál, víc takových krátkých "oddechovek" by nebylo na škodu. ()

Rodriguez

Na kraťas je to velmi slušná hororová scéna, kdy se mi dělalo ouzko nejen v hrdle. Nedalo mi to a musel jsem zkouknout i následně natočený film. 60% ()

-Bomba-

Super atmosférický kraťas, který se prý dočká i celovečerní verze. Španělé mě sice po nudném Orphanage zklamali ale tohle vypadá na kvalitku vyššího stupně. ()

dubinak

Za 3 minuty jsem se stihla bát vcelku na úrovni. Divím se tomu, ale tak krátký čas stačil, abych měla v břiše ten divný pocit strachu. Za zmínku stojí velmi dobrá kamera. No ale jsem zvědavá, co bude celovečerák za počin. ()

C0r0ner

Nebojím se rád. Tak proč do prdele pořád koukám na ty horory? A to dokonce ještě tak krátké... I ty tři minuty se ale postaraly o zvýšený tep ještě několik desítek minut po skončení. Babizna tam totiž byla naprosto příšerná. A co udělám vzápětí? Pustím si celovečerní pokračování. Vážně jsem takový idiot? Ano, vážně. 75% ()

Iwus.ka

Starou už nebavilo prdět do hlíny, proto se rozhodla otrávit vzduch výpary rozkládajících se útrob či strašit malé holčičky. Děsná mrcha. ()

cocrHeLL

Nebudu psát komentář delší, než je tento snímek. Výstižné, atmosfériské, strašidelné, nějaká ta lekavka a k tomu všemu nemusí být hodina a půl. Stačí 3 minuty. Musíme jít, máma přišla. 90% ()

Mr.Ripley

Krátkometrážní Mamá nese sice stejné neduhy, jako její celovečerní bratříček, ale narozdíl od něj má nespornou výhodu - atmosféru! ()

Estrellita

Po shlédnutí celovečerního filmu Mama z roku 2013 konečně dokážu plně docenit atmosféru a působivost tohohle snímečku. Tohle je správný horor! ()

Duoscop

Z tohoto tři minuty dlouhého útržku mě zamrazilo v zádech víc, než z kdejakého celovečerního hororu. Postava (nejčastěji ženského pohlaví), která se k vám přibližuje rychlým, trhavým a řevem doprovázeným pohybem zaručeně nezklame navíc když její tvůrci zapracují na jejím povedeném vzhledu. Filmu se dočkáme v březnu tohoto roku a premiéry už se nemůžu dočkat. Vypadá to že ze Španělska se pomalu stává hororová velmoc. ()