Megapiraňa

(TV film)
  • USA Mega Piranha
všetky plagáty

Původně měly geneticky modifikované, rychle rostoucí a množící se piraně sloužit jako potrava hladovějícím. Jednoho dne se ale těmto nebezpečným predátorům podaří dostat na svobodu a z venezuelských laboratoří si postupně prožírají cestu k Floridě. Zastavit je mohou pouze bioložka Sarah Monroeová (Tiffany) a agent Jason Fitch (Paul Logan).
MEGAPIRAŇA je další ze série mockbusterů produkovaných společností Asylum. Podobně jako MEGA ŽRALOK VS. OBŘÍ CHOBOTNICE překypuje i tento film počítačovými efekty, přerostlými krvelačnými zrůdami, stylovými úmrtími a akrobatickými výkony titulních predátorů. Milovníci intelektuálně nenáročných akčních filmů věnovaných genetickým experimentům, které se vymkly kontrole, si přijdou na své. (L_O_U_S)

Morholt odpad!

Piraně, modely Heinkel He 111 a Mitstubitshi A6M Zero - kamikadze útočící ve Venezuele. Je to těžko uvěřitelný i na Asylum a to nejen díky úžasně mizerným trikům, ale i díky hlavnímu hrdinovi. tady trval casting asi hodně dlouho, protože takový nemehlo po celoobličejový mrtvici by hned tak nenašli. Tohle se prostě musí vidět. :D ()

Paity odpad!

S tou krizí to asi ještě nebude nějaké otřesné, když se během ekonomické stagnace či poklesu dají sehnat peníze a točí se takové braqky jako je megapiraňa. Jasně, proč by to nemohlo být obrovské, přkusovat to ocelové lodě jako nanuka a kdyby to mělo i nohy (což se nedá v pokračování od tvůrců nečekat), tak by si poradila i s několika mrakodrapy. ()

hladass

Ti co znají fillmy z produkce Asylum věděli do čeho jdou, stejně jako já... Od začatku mi bylo jasně, že tohle bude odpad jako stehno, ale co už, mě nezajímaly herecké výkony, logika děje nebo chování postav (jedno debilnější než druhé), mě zajímalo jen jestli mě Megapiraňa pobaví... a pobavila... Když si vzpomenu na obrovské piraně ničící loď, vrtulník, ponorku nebo dokonce i budovy na pevnině, tak se musím zase smát... Nakonec jen taková poznámka... Ne každý má dostatečně úchylný smysl pro humor aby se byl schopen u tohohle kousku bavit, takže hodnocení odpad chápu, nebo že dá jeden bod za pár zábavných scének, ale že někdo dá tři body a hodnotí Megapiraňu jako průměrný film, tak to mi hlava nebere... ()

Andersis

Film který odsoudíte v prvních 10 minutách nebo ho dokoukáte do konce a budete kývat hlavou jak neuvěřitelnou odvahu mají Asylum, že něco takového pouštějí do světa. Triky na úrovni počítačové hry z roku 2003, neuvěřitelně špatně zahrané a scénář..... Ehmm? Jaký scénář? No nic. 1* za odvahu a za celkově lehké pobavení. PS: Prosím vás, béčka mají úroven, tohle je céčo. ()

kingik

Letošní rok je ve znamení hororů s pirany. Tento horor z televizní produkce Asylum nedosahuje ani v nejmenším preciznosti Ajova spektáklu Piranha 3D, a těžko obstojí i s průměrnými horory, protože podle speciálních efektů neuvěříte, že je z roku 2010. Je však na něm sympatické, jak se po celou dobu tváří sebevědomě, a jak je mu úplně jedno, že má předpotopní triky, odbytou realizaci a zcela absurdní scénář. Bere se smrtelně vážně a divákovi tak jasně dává najevo tvrzení "ber nebo nechej tak". A slovnímu spojení "stupidní horor" dává úplně jiný až obří význam. Stejně jako jsou obří, geneticky modifikované a stále rostoucí pirany, jejichž obří růst je výsledkem neúspěšného pokusu, po kterém se nepřijemně přemnožili v řece Orinoco. Jejich ostré zuby záhy pocítí dva vyznamní politici a do incidentu se vloží americká armáda, která na místo vyšle svého analytika Paula Logana, aby zjistil, co se vlastně stalo. A v tomto hororu se toho stane dost. Pirany odolají všem pokusům na jejich zničení, včetně atomové nálože, a ani slaná mořská voda jim neublíží. Film střídá dobré okamžiky se špatnými až do finále, které vidím, jako poměrně velkolepé na televizní poměry, ale aby film vypadal precizně, by musel disponovat bombastickým rozpočtem. Nedá se nic dělat. Ačkoliv se ve filmu pořád něco děje a má dynamické tempo, z podprůměrných kalných vod se vyplavit do křištálově průzračných vod, nedokáže. 40% ()

• Zpěvačka a herečka Tiffany, která se ve filmu objevila v roli Sarah Monroe, nazpívala také píseň „Frozen Skies“, která hraje při závěrečných titulcích. (slipknotfan)
  • Ve scéně, kdy Jason Fitch (Paul Logan) opouští vojenskou základnu a vydává se na průzkum, má v jedné scéně nášivku na tričku vpravo, následně pak celý film jí má však nalevo. (dandislav1991)