Géniové fotografie

všetky plagáty
Veľká Británia, 2007, 6x59 min

Kamera:

Jeremy Pollard

Téměř dvě století fotografie nás rozradostňuje, uspokojuje, dojímá, rozhořčuje a příležitostně nám přináší i zklamání. Avšak především nás láká, abychom odkryli tajemnou neobvyklost, která se ukrývá pod konturami vzhledu. Historický mezinárodní průřez uměním fotografie prozkoumá klíčové události a klíčové snímky, které přispěly k vývoji tohoto oboru. (oficiálny text distribútora)

majo25

Bohužiaľ sklamanie. Prvý diel, ktorý sa zaoberal históriu fotografie bol ešte celkom dobrý, ale tých ostatných 5 by stačilo dať do jedného dielu, pretože hovorili dookola "o ničom" ... "čo tým chcel autor fotografie povedať"... už na škole som neznášal, ked sa na literatúre rozoberalo, čo tým chcel básnik alebo čo tým chcel prozaik povedať... sproste nebetyčné nezaujímavé blbosti a pytvanie sa v detailoch. Velmi som sa musel prinútit, aby som ostatných 5 dielov dopozeral, vždy som v nich čakal, že sa objaví niečo iné, nestalo sa. A 59 minút na diel bolo veľmi veľa, kludne mohli byt diely 30-minútové. Až na prvý diel bieda, a rozmýšlam kedy naposledy som dal dokumeentárnemu seriálu od BBC menej ako 4*. Hodnotenie: 55% ()

Liqid

Pokud se někdo zajímá o historii fotografie jako o celek, tydy o vliv doby, vývoj techniky apod. tak je tento dokument super. Bohužel jsem měl o něm trošku jinou představu. ()