Pandořina skříňka

• Nemecká ríša Die Büchse der Pandora (viac)

Vo Weimarskom Nemecku žije Lulu (Louise Brooks), nádherné slobodomyseľné dievča. Žije z benefitov mužov, ktorí podľahli jej nevinnému šarmu. Jej terajší milenec je rešpektovaný doktor Ludwig Schön (Fritz Kortner), no i jeho pohľadný syn Alwa (Francis Lederer) nemôže odolať Luluiným zvodom. Doktor je zasnúbený s mladou ženou z rovnakej spoločnosti ako on, no keď prepukne aféra s Lulu, túži si ju vziať za ženu. Na svadobnej hostine začne Schön kvôli Luluinmu správaniu žiarliť a tragédia nenechá na seba dlho čakať... (matriosa)

wovsi

Obyčejný příběh o mrše, která livkviduje muže. Navíc docela nuda. Na filmu mě akorát zaujalo to, jak vypadá herečka v hlavní roli současně, jako by téměř korespondovala se stávajícím modelkovským ideálem krásy. Tehdejší femme fatale bych tipoval na jiné vzezření. ()

vitekpe

Pabst nezklamal a samozrejme uz vubec nezklamala Louise. Nicmene me film zabil svou nekonecnou delkou...byt to o hodinu kratsi, nevaham dat plne hodnoceni. 4- ()

see_sawandrew

Krásná Louise Brooks a její tragický vliv na okolní muže - pád na dno, který Pabst už nedává divákovi sežrat tolik jako v Uličce, kde není radosti, ale i tak je výsledek více než silný. Nebýt přemrštěné metráže, bylo by to za pět. 85% ()

Rozjimatel

Prekvapivo výborne fungujúca dráma z nemej éry. Ďalším príjemným prekvapením je skvelý príbeh, okorenený správnymi dávkami napätia, dobrodružných zvratov, podfarbený tragickými tónmi. Musím ešte vyzdvihnúť výbornú kameru, ktorá ponúka vskutku pôsobivé obrazy (nočný Londýn v hmle) a tiež výborné, neobvykle prirodzené herecké výkony (predovšetkým Louise Brooks ako Lulu). ()

Renfield

Nebýt zbytečné, navíc úmorně dlouhé části v kasínu, byla by Pandořina skřínka dalším silným filmem této doby. V této podobě je to dílo jistě zajímavé, kterému by ale opravdu více střihu neuškodilo, naopak. Ještě kousek za soudní scénou je kvalita vysoká, jenže potom jako když utne a na další silnou část třeba počkat až do Londýna. Krom atmosféry výše zmíněných scén zaujme i Lulu v podání výborné Louise Brooks. A například i práce G. W. Pabsta s kamerou a vyprávěním skrze ni, mezititulků je totiž opravdu jen to nejnutnější minimum. 60% ()

Tumáš

Meziválečné sociálně kritické drama Georga Wilhelma Pabsta, německého režiséra s českými kořeny, podle slavného díla Franka Wedekinda "Lulu". ()

JimiH

Příběh by mohl být trochu propracovanější, ale díky perfektní režii zbylé prvky fungují skvěle. Herci už navíc nejsou tak přeafektovaní jako v rané éře němého filmu a dramatické momenty fungují, aniž by se divák ušklíbal jejich kostrbatosti. ()

PetraMishka

Originální německý snímek z konce němé éry o krásné dívce, která okouzluje muže i ženy a nevědomky způsobuje jejich zkázu. Louise Brooks podala vynikající výkon, kdy jsem z její Lulu měla pocit, jako bych pozorovala milé, jen trochu rozmazlené dítě. Upřímně všechny důležité postavy byly zahrané skvěle. Asi nejvíc se mi líbila ta otevřeně lesbická kamarádka, to bylo příjemné překvapení, a Alwa, který měl zajímavý šarm. Asi od poloviny se má pozornost začínala mírně vytrácet, ale konec se mi hodně líbil. ()