Ďáblova ruka

• USA Salvation Boulevard (viac)

Charismatický otec Dan Day (Pierce Brosnan) si svým kouzlem podmanil celé město. Je na vrcholu a každý ho zbožňuje. Jenže osud s ním má jiné plány. Když po vystoupení příjme pozvání na skleničku od svého kontroverzního odpůrce a zapřísáhlého ateisty Blaylocka (Ed Harris), stane se něco, co nikdo nečekal. Dan vezme do ruky pistoli a nešťastnou náhodou trefí Blaylocka přímo do hlavy. Snaží se zahladit stopy a z místa činu se jednoduše vypaří. Jenže v místnosti v té nešťastné chvíli byli tři. Co když napravený feťák Carl (Greg Kinnear), který byl na schůzce s ním, promluví? jistější bude, když se Carla nenápadně zbaví.... (oficiálny text distribútora)

xaver

Souhlasím se svým předhodnotitelem, že se to dá chápat jako sonda do života mentálních invalidů. Akorát nevím jestli je skvělá nebo ne. Každopádně mě napadá, zda k těm mentálním invalidům nezařadit ještě někoho jiného. Radši nebudu jmenovat, aby mě náhodou režisér nezažaloval. ()

F.W.Colqhoun

Námět na satirický flick z prostředí náboženských fanatiků mi navozuje slintání. Člověk se rád zasměje pitomostem, které jsou jiné, než ty, jimž věří sám. To ale neznamená, že mi chutná kdejaká rozvleklá, povrchní televizní inscenace. Nepřiměřený vánoční optimismus jsem ředil jízlivými filmy Alexandra Paynea a shledal jsem se jimi být poněkud namlsán. První novoroční setkání s nevyužitým potenciálem bylo znát. Urážku porchností žvástů PROTI náboženství z úst Harrisovy postavy Paula Blaylocka [skutečný vysokoškolský profesor by si argumenty o původu pojmu Boha ve strachu z hromu a blesku nevystačil] bych snad ještě přešel, ačkoliv jsem se cítil značně zahanben, ale to, jak občasně a nedůsledně je mrháno s příležitostmi těžit legrandu a jed ze situací nikoliv. Na vině nejsou herci - stačí vzpomenout, jako prču vytřískali Brosnan s Kinnearem z Matadora, kterážto spolupráce byla důvodem, proč jsem se se Salvation Boulevard vůbec zahazoval. Zejména Brosnan v některých scénách vládne [osvícení ve sprše] a Marisa Tomei je asi jedina padesátiletá herečka, která mi navozuje pnutí v kalhotách. Za zlo nemůže nejspíš ani hrubý koncept scénáře, z některých scén jeho potenciál vyloženě chlístá. Jen jakoby si nikdo nedal práci jej vydolovat - "setkání na poušti", Brosnanova postava na návštěvě v nemocnici]. Jeden má ale dojem, že to chtělo jistější vedení a nebát se zatlačit na pilu - víc než žánrově nevyhraněné lavírování by tomu slušel formát zřetelné frašky. Takhle - slabé tři. ()

MickeyStuma

Námět zcela vhodný ke komedii a v tomto případě k černé komedii, která byla využita s nepřekračující čárou trapnosti. Humor je lehký a děj příjemně plynulý, takže pohodový úsměvný film se vším všudy. Jistá satira je cílená, stejně tak i vřelost. Pravda, mohlo to být daleko lepší a více vtipné, ale tady se tvůrci přeci jen drželi zkrátka, jen aby se někdo, především z věřících, necítil ukřivděn. Pierce Brosnan zahrál svoji neobvyklou postavu dobře. A možná je to i tím, jinak by snímek asi dopadl o něco hůř. ()

sarfian

Totálna kravina, ktorú delí od toho aby som jej schuti nasúkal odpad, len fakt, že herci hrali svoje úlohy dobre. A je mi to sakra velká záhada, ako sa tvorcom tejto kraviny elefantných rozmerov podarilo splašiť takú zostavu dobrých hercov. VIDENÉ 1x ()

Clark_Kent

Vkusná komedie ale i docela vyčpělá komedie. Je fajn vědět, že Brosnan dokáže zahrát i komedianta. Ten dodatek nakonci potěšil: Je ted dvojnásobnou bývalou smažkou. Nyní ve vás klíčí ďábelské sémě, taky fajn hláška z Legendy s Cruisem. ()

Crybaby

Je zvlastne ze ovela horsie filmy maju lepsie hodnotenie ako ma tento, ktory nebol zdaleka len na 44%. Film ktory ale nemal velky potencial, ale to co sa dalo, herci zo scenara dostali. Pribeh bol celkom zaujimavy. Podla hodnotenia som od toho vela neocakaval, ale bol som prekvapeny. ()

Ondrew

Krasny dokaz toho, ze ani kvalitne herecke osadenstvo nedokaze zachranit film, ktory je inak po scenaristickej i rezijnej stranke jednoducho absolutna kravina. Zasmial som sa jediny raz -- vo chvili, ked P. Brosnan z cista jasna omylom streli Eda Harrisa do hlavy. Vsetko ostatne islo totalne mimo mna. Ak neuvidite... o nic nepridete. 20%. ()

Scaevola

Schůzka dvou fanatiků z opačných stran barikády dopadne přesně tak, jak si to někteří přejí, ale proč svírá zbraň opět ten, který se odklání od normativní svobody všeho? Aby mohl vychytralý scénárista prvoplánově prověřovat přetvářku, líbivé výmysly a i ten zbytek, který považuje za lži? První dojem z filmu se však postupně vytrácí a snímek skrze peripetie "napraveného" Carla míří ke smíření prokázav, že tvůrci buď nejsou tak urputní, nebo se prokazují mnohem chytřejšími, než by se zdálo. Nečekaně výtečný film na jedno podívání a v podstatě milá komedie s dobrým obsazením, inu - cesty všech bohů jsou nevyzpytatelné. ()

StorWik

Tato průměrná, ničím vyjímečná (ne)komedie mě překvapila výborným obsazením. Myšlenka poukázat na zfanatizované lidi vírou není špatná. Jeden z lepší filmů béčkové tvorby. Kdyby měl režisér větší koule a trochu kreativity tak to mohl povznést o stupínek víš. Prostě všední film s nevšedním obsazením. (45%) ()

Archvile

Smutná komédia o tom že aj služobníci boží sú len ľudia a keď sú v úzkych chovajú sa ako ostatný hriešnici. Inak v celku nezaujímavé a nudné. ()