Upíri a lykani čelia spoločnému nepriateľovi – ľuďom, ktorí odhalili ich existenciu a snažia sa vyhubiť obe rasy. Odhalenie ľudí spôsobilo masívne hony na upírov a lykanov a ich krvavé vyvražďovanie. Zvyšok klanov sa utiahol do podzemia, kde ich ľudia čoskoro objavili. Zajali upírku Selene (Kate Beckinsale), nadlho ju uspali a hľadali protilátku na vírusy, pre ktoré upíri dokázali existovať. Selene sa však po niekoľkých rokoch náhle prebúdza a zo svojho väzenia uniká. Zisťuje, že medzičasom zomrela jej láska lykan Michael, no čo ju zarazí ešte viac, že v zajatí porodila dcéru Eve (India Eisley). Niet lepšej ochrany pre dcéru ako rozzúrená matka, ktorou sa Selene razom stáva. Svojho špeciálneho potomka musí chrániť nielen pred krvilačnými ľuďmi, ale aj pred lykanmi, ktorí do boja proti nej posielajú geneticky upraveného superlykana. (TV Markíza)

milicka1

Po třetím díle, který byl naprostým propadákem, se nám na plátno vrací Kate Beckinsale a hned se na to líp kouká :-) Režie se chopili dva švédové a rozhodně oživili celou sérii. Jak už zde někdo psal, v celém filmu je pouhých 15min dialogů, střídá se akce za akcí a vizuální efekty jsou na místě. Nevím proč ale připomíná mi to starého Ramba; málo keců a samá akce/řežba. Navíc tolik mrtvol ve filmu jsem už od dob Ramba nikde neviděl. Z vizuálního hlediska je to špica, z filmového čistý průměr. Už se těším až někdy budu mít chvilku si to pustit ve fullHD na telce u pivka :-) ()

Layath

Návratem Kate Beckinsale jakoby Underworld opět ožil. Uchazející úvod připomínající trapné V jako vendeta a hned poté solidní akční tempo, které kupodivu nekazí ani jinak banální děj. Film má z hlediska dramaturgie pár děr a na scénáristovi se zřejmě také šetřilo, celkový dojem je ale přesto dobrý. Uderworld povstal, zápletka se vyvíjí a zcela jistě se můžeme těšit na pětku. Škoda jen, že upírské klany ztrácejí díl od dílu víc a víc koule. Tímhle tempem je vlkodlaci brzy zotročí a budou je mít doma jako ochočená zvířátka na hlídání nočních parkovišť... ()

Mazmen

Vůbec nerozumím tomu, jak si může tento céčkový film držet procentuálně krok s prvním dílem. Tady tohle už je příšerná kravina. Děj muselo vymyslet snad nějaké děcko. Že Beckinsale nevzala vzpouru lykanů mi bylo jasné, ale tady toto?? ()

text77

Tak film je rychlý děj běží, herci jsou ok, ale ten děj je hrozně plochý. Kdyby se měl děj obsáhnout film bez akčních scén stačilo by snad 10 minut. Mám tento druh filmů opravdu rád a nechci říci jsem sklamán, ale opravdu tak B film 90 let. Tři hvězdička ode mne snad jen z nostalgie. ()

dogzila

Nie je moc čo písať! Tentoraz supersexi K.B. mamička v koži, nekonečné zásobníky, krátka metráž, stupidný príbeh + happy end s otáznikom. Slabučké krívajúce 2* ()

BioRaj

U tohoto dílu jsem nenašel poselství , záludnosti , či jiné filozofické otázky vztahů mezi bytím upírů a lykanů , proto to hodnocení , ale zase na druhou stranu je to prostě jedna velká akční šou od začátku až do konce , až jsem málem dopadl jako Tycho Brahe . Pokud chcete film na vyčistění hlavy a nevadí Vám nějaká ta kapka krve ( i jiné části , které bývaly součásti těla ) tak neváhejte . ()

Citronnek

Zazvonil zvonec a lykanů byl konec .. Nebo to ještě nebyl konec? Béčko, které nikoho nevytrhne ze židle, ale je svižné takže moc nenudí .. ()

JohnDean

Milion nelogičností a pořádná zábava nikde. Pryč je cool nádech prvního dílu, u kterého mělo taky zůstat. Sestupnou tendenci nezachránil ani návrat Kate. ()

AdamRaphael

V řadě již čtvrtý díl této slavné upírské série točící se kolem půvabné Selen (Kate Beckinsale)Děj nás tentokrát posune o 12 let dopředu. Upíři a lykani byli odhaleni, lidé udělali "čistku" a většinu z nich zabili. Selen a jejího hybridního milence Michaela uvěznili a zmrazili. Zní to skvěle, že? Ze začátku taky je, ale pak přijde zklamání. Drtivá většina fanoušků této filmové série si užívala výborně zpracované rvačky a chtěla jich víc a víc a víc. Mistři pera bohužel vyslechli modlitby a 85 minut z 89 (ne, neměřil jsem to, ale moc daleko od pravdy to nebude) sledujete propracované rvačky sexy Kate a nelíbivých vlkodlaků. V čem že je problém? Inu, zápletka jako taková je velmi předpovídatelná s nulovým překvapením a navíc drtivě nudná. Nevím, proč byl film tak krátký, ale mimo bojů zbylo na nějaký děj jen pár scén, které nám ukazují, co už víme. Z předchozích dílů jsme byli zvyklí na jakési tajemno a třeba i napětí. Tentokrát jsme však sklouzli do sorty podprůměrných akčních filmů s hromadou holywoodských efektů, které vytrhává pouze slavný titul, dosavadní reputace a Kate Beckinsale v upnutém korzetu, která nám připomene staré dobré časy. I přes tyto osudové chyby je ale Underworld 4 stále dobrá podívaná, která vás zabaví a závěr, v němž Selen slibuje znovu ovládnutí světa upíry, vás nažhaví na možné pokračování. ()

karmenka

Film ma prekvapil dlzkou, na taky akcny krvak je to akurat. Dalsim plusom je, ze je, ze herci sa zbytocne nevykecavaju, akcie je pozehnane, az som bola prekvapena. Kate nam zostarla, ale do krasy, latexovy overal s korzetom jej stale sekne. Som rada, ze Scott Speedman sa vyskytol iba na par sekund, lebo je absolutne nesympaticky, kazil mi celkovy dojem z prvych dvoch dielov. A jedna vec mi stale nejde do hlavy- ak sa na reziserovom mieste rozhodnem vclenit do filmu ceresnicku a to v podobe Seleninho ozivovania mladeho upira, prestudujem si snad predtym anatomicke pomery ludskeho tela, preboha. Existuje nieco take ako branica, latinsky diaphragma, ci upiri take nemaju? ()

gustaw

Nejdřív jsem nevěděl...mám dát tři * nebo jen dvě?? . Ale pak jsem si uvědomil že tenhle film vznikl jen kvůli 3D efektu .Dějově nic moc ...ostatní efekty až na 3D taky nic moc a zvuk??? ojojoj toto bolí...střelba není pořídně slyšet a to je myslím dost blbý nato že že se tam v podstatě nic jinýho nedělá.... no nic přetrpěl jsem to a snad na to brzo zapomenu ... ()

hakutu

akce od začátku až do konce (místo už opravdu přehnaná) duchaplné dialogy nula - ale kdo chce u filmu zapojit mozek, at jde jinam, kdo se chce odreagovat a na 1,5h vypnout a koukat jak modrooká upírka v sexy obleku likviduje přerostlý pejsky - lepší film nenajdete 70% ()

Pavliable

Nedá se nic dělat, dílů už bylo tolik, že se orientuje fakt jen ten, který je viděl všechny a příběh začal pokulhávat. Během filmu se vyřeší leda kulové s přehazovačkou, abychom mohli naběhnout do kina na dalších pět dílů, který skončí stejně křečovitě a vprostřed akce, nicméně na nový díl už nikdo peníze nedá, takže... Co? Zbytečné protahování. Navíc mi už tohle celé upíří téma leze krkem. I tak to celkem slušně drželo napětí, krve bylo dost (možná až moc, heh), tak proč vlastně ne? Na Kate Beckinsale se dobře dívá, takže u mě to film dotáhl na tři hvězdy. ()

Bohy

Že ten film měl dvojnásobný rozpočet? To byla chyba! Je to málo na pořádné triky a moc na to, aby to tvůrci vymysleli kreativně bez triků. Prvních deset minut vypadá jako počítačová hra! Animace tak viditelně nedokonalá, mě fakt iritovala. A jak už bylo řečeno - dialogy opravdu slabé a film tak nějak k ničemu. Jen trocha akce a pár hezkých záběrů na Kate mi přinutily dát dvě hvězdy místo jedné. ()

NAILBOMB odpad!

To si snad už ale dělají amíci pr*el...... Takovouhle nastavovanou kaši se vším možným, co v nás má vzbuzovat pozornost ve mne vyvolal pravý opak......Je to jako dort od pejska a kočičky, dali tam vše, co se dalo dát, ale k "jídlu" to nebylo!!!! kdyby natočili upíří film s podobnými herci, ale né s návazností na Underworld a víc si s tím vyhráli, snad by to bylo koukatelné, ale tohle???? I hodnocení ODPAD se z mého pohledu dá považovat za nedobrovolnou pochvalu, dal bych tomu víc jak odpad..... třeba dva odpady!!! Snad někoho nenapadne točit 6....... to by byl asi super výplach!!! ()

billcarson

Brainwash na 75 minut. Kdybych si měl teď vzpomenout na začátek filmu tak jsem bez šance. Nuda bez nápadu s jedním velkým přerostlým prasopsem. Celý film se nese v sérii předešlých dílů. Pro mě konstantní TRUS s volným koncem pro 5. Doufám, že tady už dorazí mimozemšťani a sejmou lycanty i upíry dohromady a nevynechají hybridy. P.S. Už ani Kate mě nerajcuje v tom latexu, jo hold časy se mění a mrtvý pták hnízdo neopustí. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (viac)