Pokojný a bezstarostný život tínedžerky Bethany Hamiltonovej (AnnaSophia Robb) s rodinou na prekrásnom Havaji je v podstate úplne podriadený jej najväčšej vášni a srdcovej záležitosti od chvíle, čo začala chodiť – surfovaniu. Má obrovský talent a obrovskú šancu stať sa veľkou hviezdou profesionálneho sveta surfingu. Teda, vlastne mala, do toho osudného októbrového dňa v roku 2003, keď ju počas tréningu napadol žralok tigrovaný. Bethany totiž síce jeho útok prežila, no prišla o ľavú ruku! Z obrovského šoku z prežitej traumy a zničených snov sa jej vďaka obdivuhodnej odvahe a sile, ale tiež láske a podpore jej rodičov Toma (Dennis Quaid) a Cheri (Helen Hunt), našťastie predsa len podarí vrátiť sa späť do života... I na surfovaciu dosku! A nielen to, jej bojovná povaha, nezlomnosť a silná vôľa jej totiž umožnia dych vyrážajúci návrat medzi surferskú elitu, čím dokáže svoj krutý osud zmeniť na výnimočné posolstvo nádeje pre iných, ktorých život sa z toho-ktorého dôvodu ocitol v troskách! (TV Markíza)

UniqueNett

Trošku mi scházely emoce. Já přijít o ruku, tak asi zešílím. Pokud to Bethany snášela vážně tak klidně a s přehledem, jak bylo znázorněno zde - pak klobouk dolů, pokud bych nějaký měla. Každopádně příběh je krásný, dojemný a dost mě nabádal k zamyšlení se nad sebou. Možná by to chtělo jen jiného režiséra, který by to podal trošku jinak, než jako klasický teen movie. 80% ()

miawallacova

I přes tak masivní reklamu, která byla patrná z každého snímku na mě Surfařka působila trošku nedotaženě, což je opravu škoda. Silný příběh a krásný sport :) ()

tranquill

"Nepotřebuju lehké, stačí mi jen možné!" Člověk se musí před tou holkou sklonit, co dokázala (až na ty náboženské filosofie). Některé surfařské záběry jsou překrásné. ()

Torgal

Tento film ťahá dopredu sila skutočného príbehu Bethany Hamiltonovej, lebo režisér sa veľmi nevyznamenal. Pod jeho vedením pôsobí film častokrát ako skratkovitý Baywatch s občasnými odbočkami k duchovným precitnutiam. Tento film je určite vhodný pre stretnutia kresťanskej mládeže, ale už menej pre mňa :-) 6/10 ()

Kingjiri

"Konec je teprve začátek" Je škoda, že potenciál skutečného příběhu Bethany Hamilton zůstal hodně nevyužit. Herecké obsazení bylo solidní, ale celému snímku chyběla podle mě jedna důležitá "věc" a tou byl pořádný režisér, který by si to dokázal pořádně pohlídat. Výsledkem jeho vedení totiž bylo občas dost násilné přeskakování mezi žánry, které způsobilo, že celý film působil hodně nesourodě. Na začátku klasická bezstarostná atmosféra ve stylu typických amerických komedií, potom chvíli drama a nakonec typický americký happy end. Jasně, takhle to asi skutečně bylo, ale (nejen) konec už byl bohužel hodně velký patos (cesta do Thajska, změna hlavní rivalky z namyšlený pipiny na skoro nejlepší kámošku apod.). Dramatická složka mohla být více rozsáhlá, protože bylo rozhodně čím se zabývat. Dávám tři hvězdy a neobměkčí mě ani Bethanin skutečný a v mnohém inspirující příběh. ()

pasty

Ak by boli všetci ľudia taký milí, ako v tomto filme, žili by sme na Havaji :) ... Áno, je to síce presladené, ale kto má rád nádherné pláže, more a hlavne surfovanie ten si určite príde na svoje. + je to aj veľmi poučný a inšpiratívny film... ()

dawnie

Jinak to fakt nešlo. Já vim, že je to hrozně patetický, ale ne ŠPATNĚ patetický. A navíc, při závěrečnejch titulkách se ukáže, že McNamara ani moc nepřeháněl:) ()

Blz2g

Malý-velký film, který zahřeje a to nejen proto, že je natočen na slunné Havaji. Herkules nám sice trochu zestárl a už to není takový hipík, nicméně hrdinou a zachráncem zůstává. Ačkoliv mladá Bethany má mnohem větší koule než on. A o ní tu jde především. Moře, její druhý domov, jí vzalo kus jejího nesporného talentu. Ten kus byla její levá ruka, která přišla k chuti místnímu žralokovi. Ale Bethany odmítá své postižení a chce pokračovat v životě dál jako by se nic nestalo. A protože s jednou rukou se na ukulele opravdu hrát nedá, vrátila se na moře. Je to přeci pořád surfařka i když teď už neúplným tělem i duší. Záleží jen na ní jak se s tím popere............. Sic přikrášlen americkému publiku, je tento silný příběh stále postaven na skutečné události a připomíná nám, že i když se něco zdá nemožné, stačí jen opravdu chtít a dokážeme cokoliv. ()

TomStrom

Tak žralok nám vůbec nepůsobil uměle, všichni herci byli sympatičtí a Kevin Sorbo započal velkolepý comeback. A teď vážně. Film tak trapně pozitivní, že se z toho slabším jedincům udělá špatně. Rodina zastydlých hippíků, vlastnící velký dům a pořádající večírky, chybí tam jenom společné rodinné kouření trávy. Samej surfing a povídání, rodina je zřejmě na sociálce, jelikož jsou všichni pořád doma a do práce nikdo z nich evidentně nechodí. Pak kecy o Bohu (ač nejsem ateista, tohle ve filmech nesnáším), podpora rodiny a všech, problémy byly ze scénáře nejspíš vyškrtnuty, aby zbylo místo na patos. Takže moje návrhy: autora scénáře umlátit protézou, Helen Hunt mumifikovat, film zapomenout a kdo přece jenom chce něco na téma lidí, co se nevzdají v těžké životní situaci, najdete spoustu lepších filmů na stejné téma. ()

Kvasekus

Skutečnej příběh surfařky je hodně fascinující a hodně skvělej, ale film? Před pravou Bethany smekam čepici od rip curlu, ale co si budeme povídat ten film je čitelnej jak horní řádka písmen u oční. Nebejt mojí slabosti k surfování(podle mě nejkrásnější sport na světě), tak bych se nebál ubrat hvězdu. Každej kdo na to nekouká růžovejma brejlema(taky možná od RC), si musí přiznat, že ten film je v podstatě hodně špatnej. ()

Sophia

Životní příběh Bethany Hamiltonové na mě udělal neskutečný dojem. Ukazuje nám nejen to, že život umí býti krutý a my následkem bezradní, ale také to, jak se s jeho krutostí vypořádat a najít schůdné řešení... Důkazem je sama Bethany... To, že to nevzdala, nezamkla se v pokoji, neuzavřela se do sebe a vodu nezavrhla navždy, je obdivuhodné... Navíc to, že se k surfování vrátila tak brzy po nehodě a znovu si chtěla užívat tu volnost, kterou zažívala pouze na vlnách oceánu, je až neuvěřitelné.... Skvělý film o tom, že existuje řešení a štěstí i přes to, že se vám může život obrátit naruby během několika vteřin, o jiném úhlu pohledu... Rozhodně ***** ()

Oonika

Na tu pátou hvězdu tomu přece jenom něco chybělo, čekala jsem, že to bude víc drsnější, nebo nevím, jak bych to vyjádřila. Bylo to plné emocí, záběry pod vodou byly dokonalé, originální prostředí udrželo pozornost... O hereckých výkonech by se dalo asi dost polemizovat, ale výjimečně šlo zase spíš o příběh než o celek. ()

markotter

Takovýhle příběh už ze samé podstaty nemůže být nezajímavý - jde o to, jakým způsobem ho tvůrci podají divákům. S tím jsem moc spokojen nebyl. Zpočátku jsem si nebyl jist, jestli nesleduju nějakou epizodu z Beverly Hills 90210 a po TOM mi tam zase vadil všudypřítomný a všeobjímající bůh, chápající rodina a nedostatek nějakých reálných situací, se kterými se hrdinka musela nutně setkávat při svém boji o ztracené pozice jak v životě, tak ve sportu. Takže palec nahoru Bethany Hamilton, palec tak napůl filmařům. ()

Black-star

Pěkné, emotivní.... podle skutečné události. Je pravda že snahu žít, překonat trable, postavit se osudu a i přes neštěstí žít kvalitní život jsme viděli už tolikrát. Že tento, ikdyž povedený, kousek se v té záplavě tak nějak ztratí. Obsazení je dobré. Skutečnost příběhu je obdivuhodná, ale ruku na srdce kolik takových ještě obdivuhodnějších lidí existuje a netočí se o nich filmy a nevíte o nich....? Beru to, líbilo se mi to, ale víc jak 3* dát prostě nemůžu... ()

10Domik10

Výborne spracovaný životopisný film, ktorému výrazne pomohlo skvelé herecké obsadebie v podobe rodičov Bettany a samozrejme Kevina Sorba. Aj keď sa jedná o dramatický príbeh, tak práve takéto filmy dodávajú človeku chuť do života. ()

Trifi

U filmů založených na skutečné události je vždy primární jedna věc: jak moc ho tvůrci ve jménu poutavosti a filmových zásad přikrášlí. Neštěstí, jak je známo, nejlepším scénáristou je občas sám život a tak v případě Surfařky nebylo žádné přislazení potřeba. Stačí se jen nechat unášet na vlnách síly lidského odhodlání v podání mé oblíbenkyně, výborné AnnySophie Robb. 90%, jen kousíček od pěti hvězd. ()

Mik_e

Fakt nemám rád tyhle filmy, protože jsem z nich vždycky komplet naměkko. Páč jsem stará měkota a nálož emocí, která tu na mě stříkala z obrazovky, mě fakt dostala. Teda, trosku mi vadili všichni ti křesťánci - nic proti víře, naopak, ale tady to bylo fakt přes čáru. S ukousnutou rukou jet na humanitární misi a tam prohlídnout a dávat smysl života všem kolem sebe..no nevím. Ale jinak, prostě nádhera sama. Anna Sophia Robb si mě získala už v Terabithii, a tady je kouzelná. Můj oblíbenec Dennis Quaid vynikající jako vždy. K tomu krásná příroda, modré moře, divoké vlny, a jedna nezlomná vůle bojovat. ()

01.01.2012

01.01.2011