Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (viac)
všetky plagáty

Koncept snímky je postavený na motívoch videohry Dante's Inferno vyvíjanej spoločnosťou EA Games. Vývojári sa nechali inšpirovať svetoznámym klasickým spisovateľom a básnikom Dantem Alighierim a jeho dielom Božská komédia - konkrétne časťou Peklo (ang. Inferno).
Hlavný hrdina Dante Alighieri sa musí prebojovať všetkými deviatimi kruhmi Pekla a čeliť samotnému Luciferovi, aby mohol byť opäť spolu so svojou "láskou" Beatrice. Satan ju pomocou intríg a klamstiev stiahol do samotných útrob svojho kráľovstva, aby ju mohol spraviť svojou nevestou. Skutočnou výzvou však pre Danteho bude postaviť sa vlastným démonom a hriechom, ktoré spáchal ako fanatický križiak počas života na Zemi. (SaNiGU)

savatage

Výborná animace se skvěle vytvořenou podobou pekla. Jednoduchý příběh o muži, který si jde do pekla za samotným Luciferem, pro svoji milou, který se nesere vůbec s ničím. O potoky krve není nouze. ()

sirrgulo

Je to opravdu super, teda jestli máte rádi podobný typ animovaných filmů. Jestli ano, navíc vám nevadí násilí a těšíte se na trošku jiné podání Danteho renesanční Božské komedie, pak je těchto necelých 90 minut to pravé ořechové pro Vás a náramně si je užijete, i kdyby jen z poloviny tak jako já, budete spokojení. Samotné pozadí jednotlivých kruhů je úchvatné a střídající se animace prostě nemá chybu. Byl jsem vždy zvědav, jak bude Dante, Beatrice, Virgilius nebo Lucifer vypadat ve vizi dalšího z režisérů a i když musím říct, že některá zpracování se mi líbila více a některá méně, nic to nemění na tom, že jako celek to opravdu funguje, navíc celých těch 90 minut je opravdu našlapaných akcí a už po první pětiminutovce jsem se divil, co vše se do ní vešlo. Samozřejmě je vše hezky namluvené a v pozadí hraje místy i epická hudba, vždy přesně taková, jakou si v dané situaci dokážete představit. Neříkám, že je Danteho Inferno snímkem pro každého, ale vybraná škatulka diváků bude nadmíru spokojená. ()

jack_scott

Asi nejen pro mne velké překvapení, kdy vznikl (vzhledem ke svým možnostem) velmi dobrý film...téměř z ničeho, jen defakto jako propagace hry. Nepřekvapilo by mne, kdyby to bylo i lepší než celá hra, protože pojato je to vskutku dobře, takhle by se dala natočit celá Božská komedie. To by bylo. Hlavně je na tom fajn ten příběh jako takový, protože zpracování tohoto námětu je poskrovnu, tím spíš tento snímek vyčnívá. A ani mezi anmimáky se neztratí. 75% a **** ()

3KAVKY

Strhující pojetí klasického příběhu. Dantovské peklo si nebere servítky jak v oblasti násilí, tak sexu a pekelný kruh za pekelným kruhem zaplavuje diváka litry animované krve a pokrytectvím mladého Danta, které ho fackuje až k zavěrečnému souboji se samotným Pekelným Pánem. Velmi osvěžujícím způsobem na mě působilo zvláště střídání stylů rozdílných výtvarných škol. Fungovalo to v Animatrixu a funguje to i zde. Troufám si i říct, že bez tohoto prvku, by se mi film po vizuální stránce okoukal už v první půli. Jsem velmi spokojen... ()

Plague.

Zpočátku moc pěkně kreslené jak detailně tak evropsky, ale následná snahao "animatrixový efekt", kdy každá kapitola je kreslena jinak naprosto selhal. Každou kapitolou je kresba jednodušší a japonštější. Kdyby byl 10. kruh pekla tak je kreslený pastelkama, oči jsou velké jako polovina hlavy a zbraně 2x vyšší než člověk. Přidám-li k tomu že jak příběh postupuje tak se více více odchyluje od předlohy, jsou 2* ještě schovívavé hodnocení. ()

Jarlaxle

Když v tom divák nehledá Danta, ale bere to jako obyčejný komiksový film, který u Alighieriho se vzdáleně inspiroval, není to špatné. Jako upoutávka na konzolovou rubačku hodně dobré. Podle počítačových her vznikají leckdy daleko horší počiny :-) ()

gotham

Celkem zajímavě udělané anime drama, kterému k výjimečnosti schází větší originalita příběhu a zejména kvalitnější vizuální stránka. Od začátku je jasné, že hlavní hrdina je neporazitelný, ať stojí před sebetěžší zkouškou a že i když je to vlastně pěknej hajzl, který si zaslouží shnít v pekle, dojde k jakémusi očistci a stane se z něho správný hero. Stojí to za vidění, ale nic extra nečekejte. 60% ()

Aywes

Pekelně našlapaná jednohubka plná krve, boha, zla a lásky. Problémem je ale šíleně svižný spád děje. Nestačíte se ani aklimatizovat a postupuje se hned do dalšího kruhu. Bitky jsou až moc rychlé a nestihnete si je užít. Mělo se dát víc prostoru hlavně bojům. Konec je samozřejmě skvěle epický, ale přijde mi hrozně líto, že většina bojů skončila dejme tomu po minutě. Já chtěl sakra víc! Přesto je to opravdu fajn zpracovaná herní adaptace. Neberte to jako něco moc filozofického a určitě se pobavíte. Pokud máte rádi anime, násilí a peklo. Hodnocení je spíš ke čtyřem hvězdám, ale jelikož mám pod sebou louži slz z krátkých bojů, tak dávám tři. ()

djbarrel

Je to hrůza a zas jen hrůza. Jednu hvězdičku dávám za poměrně hezký vizuál, bohužel to je asi tak všechno čím film disponuje. Potoky krve, výrony patosu a uprostřed Dante - vrah, lhář a podvodník dokazuje jak je celá víra v Boha na draka. Stačí se jen kát a jakékoliv hříchy jsou zapomenuty :) 12 % ()

HennessyVSOP

No s velmi dobře známou knihou to má společného málo. První moje výtka by byla směrem k animaci, která se mi teda rozhodně nelíbila. Nejsem fanda japonského animovaného filmu, ale musím uznat že animace byla celkem hnusná i na japonský film. Ošklivé barevné odstíny, místy strašně moc jasu a další a další. Pak je tu příběh, který je asi nejlepší stránkou filmu, na druhou stranu Alighieri by z toho opravdu radost neměl, asiati by neměli předělávat díla klasické evropské kultury (a obráceně to platí taky). No nakonec musím zmínit, že se polovina filmu zabývá buď souboji a nebo stvárněním všemožného hnusu, obojí je dost nuda v animáči tohoto ražení. Takže za mě dvě hvězdy, ono ale v podstatě od filmu na motivy hry moc víc čekat nejde. ()

bulawaio

8/10. Animák, který je na jedné straně syrový a krvavý se spoustou násilí a jede lehce podle klasické středověké předlohy. Mimoto však doručuje podvědomě divákovi myšlenku o významu náboženství, o výkladu desatera a v obecně o dobru a zlu. Tahle výborná hlubokomyslná úvaha v anime provedení má divákovi rozhodně co dát, ať už v rovině filmu nebo v myšlence, kterou přináší. ()

kolly13

Křesťansky ukecaná, s dobrou animací a nadupanou akcí. Animácky spousta krve a brutality. Nakonec mě to nudilo, proslovy s přemírou církevních povídaček a opakujícím se vražděním. ()