Další patro

(festivalový názov)
  • Kanada Next Floor
všetky plagáty

Během luxusem přetékající hostiny s číšníky ve fraku a osobními sluhy se jedenáct zhýčkaných hostů pustí do něčeho, co připomíná rituální gastronomický masakr. V tomto absurdním a komickém světě naruší nekonečnou symfonii hojnosti jedna neočekávaná událost . Film Další patro získal již přes 50 různých cen na festivalech po celém světě. (oficiálny text distribútora)

C0r0ner

Ano, kritika dnešní nenažrané společnosti to byla velmi trefná a zároveň špičkově udělaná, ale pouhá myšlenka a kvalitní zpracování mi bohužel nestačí. Krátkometrážní filmy prostě musí mít něco víc, než obsahovalo Další patro. Tak jako tak ale Villeneuve dokázal, že režisér je jeden z nejlepších na světě. 70% ()

Radko

Podobenstiev na tému sebapožierajúcej a seba konzumom sa prežierajúcej civilizácie bolo vo filme neúrekom. Ďalšie poschodie je jednoduchým nadviazaním na tieto podobenstvá. Nie je nejako závratne originálne, no detaily šťavnatých pečienok na olivách, či čerešničkách a mľaskajúce kusy mäska pri ich prerezávaní delikátne nabrúsenými príbormi stoja minimálne za jedno pozretie. Pretože pozretie druhé, na rozdiel od skvostných kusov Jana Švankmajera či Marca Ferreriho, mierne nudí. ()

SOLOM.

Tahle mega žranice se Kanaďanům vážně povedla. Měl jsem za těch třicet let, co dýchám možnost žrát už ledasco, ale některé vybrané chody v tomto krátkometrážním snímku bych nepozřel ani kvůli gastronomickému orgasmu. Lahůdek tam bylo jen co je pravda, ale z těch mozků ve škeblích mi bylo zle, jenom když jsem se na ně podíval. Jinak ale tvůrcům nemůžu vyčíst skoro nic. ()

rekkky

The content is very wealthy, so the outcome of disgusting overeating and neverending greed is very trustworthy. Allegory to some social bad habit is obvious and very nicely filmed. In 11 minutes or so is enough of interesting material and this short film shows main point in very clear colours. Visual side of the film is also very proffesional and outstanding. ()

Everyone

Prožrat se až do pekla ve jménu šestého smrtelného hříchu nestřídmosti/obžerství (personálně) alias konzumu (sociálně), byť na původní tématický filmový bizár (co do míry bizarnosti, ale i prosté nechutnosti, která mi v tomto směru připomíná snímek Taxidermia z roku 2006) Velká žranice /La Grande bouffe/ z roku 1973 to nemá. ___ Podobenství o vrchnosti (management se svým ekonomickým náboženstvím či obecněji - mimopodnikově - tzv. horní 1%) obskakované mnohočetným plebsem - sociální pyramida či vzdálenosti hrotů sociálních nůžek vypovídají o tomtéž. Armatura budovy (resp. lignin dřeva), která představuje spletitý planetární systém (eko-, ekono-, socio-,...), je dennodenně oslabována narůstající tíhou civilizace, stolu, u kterého sedí elity, až nakonec koroze rozleptá vazby natolik, že to některé slabé místo v komplikovaném systému neudrží a vše se zhroutí mžikem oka. Výstup je pozvolný, ale pády jsou vždy rychlé a bolestivé. ___ Na film se dá dívat i jinak, např. přes perspektivu závislostí a neschopnosti si odříct stereotypně konzumující požitek, překonat vlastní slabost apod. - kalvinisté, resp. presbyteriáni alespoň mají někoho, koho mohou "napíchnout na vidle". ()

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

18.01.2020

15. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná od 22. do 26. ledna 2020 v pražských kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne nejnovější… (viac)