Havajský právnik Matt King prežíva ťažké obdobie. Jeho žena Elizabeth leží viac než tri týždne v kóme, je v beznádejnom stave a on má na starosti nielen 10-ročnú dcéru Scottie a 17-ročnú dcéru Alexandru, ktoré mu dávajú poriadne zabrať, ale aj dôležitú pozemkovú transakciu, pri ktorej zastupuje svoj široko rozvetvený tunajší rod. Aby toho nebolo málo, dozvie sa, že mu manželka, s ktorou nemal ideálny vzťah, bola neverná. Rozhodne sa nájsť a spoznať jej milenca, aj keď nevie, čo od neho môže očakávať. Počas krátkeho času sa tak on, ako aj jeho deti musia vyrovnať s neodvratnou smrťu blízkeho človeka, prekonať odcudzenie a nájsť nové rodinné väzby. (TV JOJ)

Yelush

Rýchlo zabudnuteľný, tuctový a ničím nie výnimočný film, otrasná havajská hudba, pribrzdený Clooney (myslím jeho postava), dej o ničom, žiadna emócia, nuda. Vyzerá to síce naozaj zle, ale aj napriek tomu sa film pozrieť dá a má aj nejaké svetlé chvíľky, hlavne Shailene Woodley je vo svojej úlohe výborná a povedal by som, že Klonyho aj zatieňuje. Inak ďalší dôkaz úplne nepochopiteľných nominácií na Oscara za rok 2011. Hodnotenie 2½ ()

pepito25

Je mi sympatická Clooneyho rola a je mi symaptické, ako ju zvládol. Život sa s nami nemazná (prečo by sa mal?), no je milión životných rolí a spôsobov, ako sa k tomu postaviť a ako si ho odžiť. Tu je Matt King postavený, ako sa vraví pred hotovú vec. Manželka zo dňa na deň zomierajúca. Manželka zo dňa na deň podvádzajúca. Manželka zo dňa na deň neochotná hádať sa o tom. Deti, ktoré tu ešte včera neboli, lebo nemuseli byť - vlastné deti a spočiatku to dajú tatkovi sladko vyžrať. Stádo bratrancov očakáva pečené holuby do huby, no rozhodnúť sa možno aj inak, v súlade s iným svetonázorom. A milenec vlastnej manželky - dokonca aj to je človek, človek ako my. Navyše je tu svokor, tvrdý, tvrdý(!) orech, no je otcom svojej zomierajúcej dcéry. A je tu aj dcérin priateľ, chlapec mimo akýkoľvek comment - no nakoniec ho beriem tiež. A - vlastne je to všetko, čo som chcel povedať. Havaj tu zaváži zo všetkého najmenej. ()

kiwi204

Musím říct, že jsem asi od filmu očekávala daleko víc. Hodnocení před uvedením filmu bylo luxusní, ale výsledek mě docela zklamal. Film se mi jeví spíš průměrný a rozhodně znám v této kategorii lepší. Třetí hvězdička je pro Cloonyho. ()

JARDAHONDA

Příběh muže, kterého ztvárnil skvělý George Clooney má rozhodně silný náboj. Snímek pojednává o úmrtí manželky hlavního hrdiny, který vychovává dvě dcery a dovídá se informaci o určité nevěře. Film je decentně zpracovaný, nechybí v něm emoce, upřímnost i humor. Atmosféra havajské pláže je už jen třešničkou na dortu. Snímek je jistě k zamyšlení nad důležitými životními hodnotami **** ()

eexDon

Für mich - 70%, - /film made in USA- já tuhle půdu neprodám!, klasický scénář hledání, kde se stal problém, proč mám manželku v kómatu, milence za 2 rohy a děti, kterým nerozumím/, + /výkon Clooneyho, hudba, útok na city/, hodnocení - dobré, ale zápletka poněkud ohraná, ničím nepřekvapivá, city, emoce, celé to stojí na Georgeovi, američané si zas opakovali "citodrama" - ještě pořád ho v záplavě agentských a komiksových filmů umí, poznámky - Nick Krause jako užvaněný Sid ()

Ema22

komedie? Těšila jsem se na srdcervoucí scény z rodinného života, ale až na svého oblíbeného George Cloonyho mi film nepřinesl nic. Hezká příroda, uspokojivý výkon starší dcery, ale jinak podprůměrný snímek. Asi si budu muset dát pozor na posloupnost sledovaných titulů, po kostlivci nabitém Blízko od sebe jsem se překvapivého odhalení nedočkala. ()

Profík

Přijde mi to krapet nedoceněné tady na CSFD. Je to dobře napsané, má to zajímavé postavy, které jsou výborně zahrané, má to Havaj, která sice není nějak extra využitá jako lokace, ale hraje tu důležitou roli a za pohled stojí. 75%. ()

peto9110

Uz dlho sa mi nestalo aby som film pozeral tri dni a mal problem ho dopozerat. Navyse od komedie to ma daleko, nezasmial som sa hadam ani raz....Nudne dialogy, slaby pribeh. Film som dopozeral len kvoli S. Woodley a G. Clooney , vela pozitiv na filme nevidim spominanych hercov mam vsak rad preto je to za 2* ()

ragnar1

Krásné prostředí květinových havajských ostrovů, tradiční opojná hudba a silný příběh. Film nám ukazuje, že i ke špatným životním událostem a starostem lze přistoupit s nadhledem a všechny jakkoli konfliktní situace jdou řešit v klidu bez zbytečných hádek a sporů. Ke všemu přidejme výborné herecké výkony George Clooneyho a jeho filmové starší dcery. Kombinace těchto faktorů z filmu dělá velmi příjemný a milý zážitek. ()

MAGR

Snímek na nedělní odpoledne. Velmi rychle dochází k shrnutí všech ohnisek děje, který se odehrává v příštích 110 minutách. Je to o rodině a pro rodinu. Všichni si tady plní své role, které nevykolejí nehoda matky tak nějak samozřejmě. Jako jakýsi katalyzátor děje, který svou pubertální "klackovitostí" glosuje dramatické situace slouží kamarád starší dcery. O všech hlavnějších postavách se toho moc nedozvíte, ale i to stačí na příjemně plynoucí tmelení. Příjemnější než všechny ty rádoby bombastické megafilmy. Je stejně lehce stravitelný, ale nebolí z něj břicho. ()

walsidal

Především George Clooney a Shailene Woodley mě zaujali v americkém filmu, odehrávajím se na Havajských ostrovech. Příběh o muži, který se o něvěře své ženy dovídá až těsně před její smrtí, kdy ona je v komatu a on hledá způsob jak se s tím vyrovnat, asi stojí za jedno zhlédnutí. Na filmu je zajímavé, že nabourává některé vžité pohledy – ty obecné (žít na Havaji je nekonečná pohoda) i filmové (postavě v komatu divák vždycky fandí). ()

Sejkorka

Takže, tenhle film jsem si pustil hlavně kvůli Shailene Woodley , krátce po druhém shlédnutí mého oblíbeného snímku Hvězdy nám nepřály. Tady jí to taky moc sluší, děvence. George Clooney se velmi snaží, ale např. role vyhazovače v Lítám v tom mu sedí víc. Jak brečí u umírající Elizabeth, to je fakt kýč jak prase. Mimochodem, tahle role (Patricia Hastie) je fakt náročná. Chvíli záběr, jak jede v tom člunu (i když to vypadá spíš jak na vodním skůtru) a pak už jen ležet v posteli a umírat. To by třeba Carmen Electra nevzala. ()

peproch

Spolu s Američanem a Lítám v tom jeden z nej filmů George Clooney. Havajské umístění příběhu o pátrání po věrnosti manželky, která až doteď všecko výchovné zajišťovala a naráz zemřela, je jen kvůli recepci novely jako předlohy. Výborné. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (viac)