Havajský právnik Matt King prežíva ťažké obdobie. Jeho žena Elizabeth leží viac než tri týždne v kóme, je v beznádejnom stave a on má na starosti nielen 10-ročnú dcéru Scottie a 17-ročnú dcéru Alexandru, ktoré mu dávajú poriadne zabrať, ale aj dôležitú pozemkovú transakciu, pri ktorej zastupuje svoj široko rozvetvený tunajší rod. Aby toho nebolo málo, dozvie sa, že mu manželka, s ktorou nemal ideálny vzťah, bola neverná. Rozhodne sa nájsť a spoznať jej milenca, aj keď nevie, čo od neho môže očakávať. Počas krátkeho času sa tak on, ako aj jeho deti musia vyrovnať s neodvratnou smrťu blízkeho človeka, prekonať odcudzenie a nájsť nové rodinné väzby. (TV JOJ)

Kellerman

Příjemně plynoucí a hřejivé dostaveníčko na Havaji,které nám po dlouhých sedmi letech vrací na scénu Alexandera Paynea.Během té doby sice zvládl mezeru po jeho filmech velmi úspěšně zaplnit jistý Jason Reitman,ovšem je fajn vědět,že specialisty na neobyčejně obyčejné lidské příběhy s důrazem na postavy a herecké výkony tady máme dva.Descendants nezmění běh filmových dějin,ovšem jako oslava mezilidských vztahů,smířlivé filmové dostaveníčko během krize fungují výborně,ve slabších chvílích film táhne pan Charisma Clooney a pokud je tento feel good styl tím,po čem letos prahne Akademie,vůbec mi to nevadí.Fakt,že pravděpodobně přijdou (a přišly,zdravím Moneyball) zásadnější a vymazlenější oscarová želízka,zatím ponechám bez komentářů. ()

alpeew

Film, o kterém jsem dopředu nic nevěděla, neměla ho v budíčku a zkrátka o něm neměla ani páru, dokud jsem nešla do kina. Moc mne překvapil, jsem velmi spokojená, a možná půjdu znovu. Nesnáším, když filmy na toto téma jsou povrchní nebo slzoždímačně vážné až samožerské - a navíc sklouznou do melodramat a klišé, stokrát omletých. To se tu ale nestane ani omylem-i když to chvílemi tak může vypadat, okamžitě je v nabídce i zcela protichůdný význam (a dopad) situace. Minimálně do půlky filmu nevíte je-li to komedie (trochu černá) nebo drama a pak to začnete chápat. A ať o jemných náznacích mimo hlavní děj (rodinné vazby, úcta a respekt , vztahy mezi partnery, ale i generacemi apod.) přemýšlíte sebevíc, pořád je něco navíc, co film Děti moje naprosto odliší od (ke klišé inklinujícím) zpracování podobných témat kdykoli předtím . K tomu si přičtěte výkon Clooneyho, kde jej objevíte jako parádního herce a nikoli jako dalšího z Dannyho parťáků či salónního hezouna (ba naopak, vypadá starší než ve skutečnosti je či měl být), ne zcela běžné lokace - nádherné prostředí havajských ostrovů a také vtipnou jednoduchou hudbu, vykreslí se příjemný ba přímo parádní filmový vstup do r. 2012. ()

arkis

Alexander Payne po filmoch Bokovka a Schmidtov príbeh znovu dokázal, že má geniálny cit pre správne vyvážené príbehy rozorvaných a tápajúcich mužov, v ktorých sa strieda trpký humor s vkusnou melanchóliou a širokou paletou najrôznejších emócií. K tragickej téme lúčenia a rozhrešenia pristupuje ohľaduplne, nestráca sa ani vo vedľajších motívoch, ktoré v tomto prípade predstavuje predaj pozemku, stopovanie manželkinho milenca, príjemne civilná prehliadka Havaja či zrážky so „spomaleným“ priateľom staršej dcéry. George Clooney v úlohe zmäteného otca a zlomeného manžela podal jeden z najlepších a najintímnejších hereckých výkonov svojej kariéry. ()

HEED

Bylo to takové nemastné a neslané, vcelku o ničem, po té emotivní stránce mě to úplně minulo. Spíše jsem čekal až na konec filmu. Nejlepší na tem byly asi ty záběry ke konci filmu. S komedií to taky nemá moc co dočinění. Myslel jsem, že si pobrečím, ale nic se nedostavilo. My Sister´s keeper bylo o mnooooooooohem lepší. Divim se že to má nominaci na oscara. Nebudu ale dávat odpad. Myslím že se to hodí na dopolední vysílání tv nova a nemusí se za to stydět. Mě to teda fakt neoslovilo. ()

boombang

Sice pozdě, ale přece - Clooney je nakonec táta, jak má být. Tleskám mu za postavu i za výkon. A na celý film se - i přes to tragično - hezky kouká. Stejně dobré jako Bokovka. ()

RoninNiro

Nuže, máme tu nežne patetický, ale v celku vydarený film, podľa môjho názoru viac komédiu ako drámu (občas až čiernu komédiu). Clooney pokračuje v tempe ktoré nasadil pri "Up in the Air", pretože hrať neznaboha, ktorý zrazu objavuje čaro rodinného života mu fakt ide. A pretože zbožnujem svet kontrastov (nikdy všetko nieje len biele, alebo len čierne) tak si ma tento snímok získal. ()

PAVLIS

30% Poprvé jsem si všimnul, že horní hrana plátna není v našem kině úplně rovná, ale lehce zvlněná... Celou dobu jsem měl jinak pocit, že užít si tenhle film vyžaduje buď lobotomii nebo být hypersenzitivní matkou dvou dětí. Takhle hodně jsem už dlouho nepřestřelil. ()

Unka

Děti moje je typická pohodovka, přesně ve stylu Alexandra Paynea. Sice tady jde mnohem více o city a emoce než třeba u nejslavnější Bokovky, pohoda není úplně přímočará jako pří jízdě za vínkem (přece jen je to o umírání), ale naštěstí slzy vyvažuje humor. Pro mě, ženu, co má slabost pro George Clooneyho, je samozřejmě tenhle film trochu jiný než ostatní, protože se na něj dívám shovívavěji už jen kvůli Jirkovi. Přesto ale musím říct, že jsem čekala mnohem větší pecku. Film dostal Zlatý glóbus jako nejlepší film - ale neřekla bych, že bude úplně nejlepší, sázím víc na Help, Huga atd. Vidím to tedy na Oscara za scénář - a co George? No, rozhodně skvělý výkon, určitě viditelnější než Bradův v Moneyball, ale i když mu Oscara přeju, prostě není Oscarahodný. Je jasné, že od Paynea nejde čekat žádné obří divákovo citové utrpení - prostě točí filmy, u kterých si vydechnete, oddychnete, zrelaxujete se - a to samozřejmě i díky havajské přírodě všechno dostanete rovnou od začátku... Ale když už teda nenatočil druhou road movie o vínu, a předkládá nám tady film o životě a jeho hodnotách, přece jen by čekala nějaké to "tnutí" do divákovy mysli. Další osmdesátka. Pořád čekám na tu stovku! (Ale úplně poslední scéna byla roztomilá - mohlo takových scén být trochu více, no.) ()

vipeerr

Clooney je prostě dobrej. Má v sobě nějaky to kouzlo. A i vzhledem ktomu že děj filmu celkem nic moc, mě to i celkem bavilo. Ovšem něco tomu podle mého chybělo. Něco, co by z toho udělalo trochu více tu komedii. Bylo to spíše postavené na umírající matce, nevychovaných dětech, a problémech ohledně prodeje ostrova. Osobně nejsilnější momenty pro mě byli Clooney plačící-loučící se, se svoji ženou. A mladý teenager co dostal K.O od starého pána. 7,5/10 . Clooney, klobouk dolů. ()

pridala

Zasloužily bysme si Oskárka za to, že sme se na tuto chujovinu vydržely dívat až do konce. Nuda, nuda, nuda... A ta hudba... radši ohluchnout:D Jedna * za Sida. ()

miki68cz

Většinou, když Vám film pomlouvají snažíte se objevit u něj to co ostatní přehlídli nebo prostě nemohli vidět. Tenhle film má pro mě pár mínus, zkrátil bych ho o deset minut, přidal bych standardní soundtrack a ubral havajské rytmy, trochu bych ubral cynismu v roli Sida. Jinak se mi film líbil, Clooney zahrál skvěle, holky taky, Beau Bridgese vítám zpět na prknech, krásné prostředí, zajímavý příběh, pro mne emotivní. Doporučuji k zhlédnutí ()

gicous

Takový příjemný a ničim neurážející příběh, kterým jsem proplul, aniž bych si z něho něco odnesl. Je to film, kterému v mých očích nejvíce škodí samotný Clooney, který mi tam typově vůbec nesedí. V roli vdovce starajicícho se o dvě dcery jsem mu nevěril ani slovo, zřejmě proto, že sám žádné děti nemá. V roli Havajana mi připadal zase až příliš strojený a nepřirozený. Prostě mu více sedí kvádro, kravata a kufřík. ()

jafuska

Film, který je poutavý, emotivní, ale zase až tak moc emocí nečekejme, herec George Clooney je sympaták, a většinou hraje v kvalitních žánrech, kde svoje nadání může naplno otevřít, a právě zde hraje otce od rodiny, který se nenadále ač mu to není po chuti, postarat o své děti, a přijmout fakt, že tato břímě leží na něm, je to také film o odpuštění, o znovunalezení svého vnitřního já,a pochopení lidské touhy a přání druhých lidí. ()

subic

Parádní, i když místy trochu rozvleklý film. Ve film se řeší 2 věci, budoucí vdovec se 2 dcerami a odpojení jejich matky od přístrojů, která je po úrazu v komatu a před tím ještě byla tak trochu nevěrná. Vedle toho se rodina dědiců rozhoduje, jestli prodá rodinné majetky, které rodině patří už od 19. století. A ten, co má nový majetek spravovat, je zrovna ten kurevník (i když se tváří, že neumí do 5 počítat) a podváděný je ten, co má o prodeji majetku rozhodnout. Takže z toho nebude nic. V roce 2013 jsem psal: Tak tohle není jen romantika pro ženy. Velmi hezký příběh nejen o ranách osudu, ale i o tom, jak přepracovaný otec s dcerami pátrá, až vypátrá. Jak napsal Cival, nemám rád havajský košile, serou mě ty medový havajský odrhovačky, s tím souhlasím. Záběrů na krajinu je po skromnu, ale ty na konci jsou velmi působivé. Navíc Jirka Cloonye je zde velmi uvěřitelný a na rozdíl od kleopatry si myslím, že byl vybrán šťastně. Další nedoceněný film. ()

Jana8458

Na film jsem se podívala jen kvůli Shailene Woodley. Nemůžu říct, že mě nadchnul, ani že mě úplně zklamal. Průměrný film, který by mě pozdě večer vzhůru neudržel. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (viac)