Mrazivě komické historky z Hitlerovic kuchyně aneb šest výjevů z Führerova života podle A. Goldflama.  Hitler a Stalin se náhodou potkávají při čekání na přestup na brněnském nádraží. Uchazeč o studium na vídeňské akademii výtvarných umění a mladý revolucionář spolu proberou své politické vize budoucí šťastné Evropy a nastoupí každý do jiného vlaku. Eva Braunová si půjčuje od paní Goebbelsové cibuli a proberou přitom chutě a zvyklosti svých "mužíčků". Vůdce rozdává svým pohlavárům lentilky, aby si tak nacvičili odchod ze světa pomocí otrávených bonbonů. A konečně znovu Hitler, tentokrát jako malíř kdesi v Jižní Americe, v objetí mulatky, kterou hodlá na sklonku života pojmout za svou choť.
To je jen několik situací, v nichž Arnošt Goldflam uvádí na scénu brněnského HaDivadla Adolfa Hitlera, Evu Braunovou a další postavy Třetí říše. Dělá si z nich legraci, při které ovšem mrazí. V roli Hitlera exceluje Petr Jeništa, který střídá polohy domácího tyrana a pantáty v papučích a hysterického vůdce. Evu Braunovou hraje neméně zdařile Jana Plodková - žena milující a obdivující svého vůdce se proměňuje v naivní slepičku toužící jet na výlet do Brzezinky. Goldflam, mistr perzifláže, pracuje mistrně s autentickými fakty (malý Georg Tabori, pozdější slavný dramatik, se ztratil tatínkovi na brněnském nádraží) i s historickými legendami - poslední aktovka zachycuje zestárlého Adolfa Hitlera jako malíře v Jižní Americe. (oficiálny text distribútora)

nudla

Úvodní scéna je naprosto geniální a plná neuvěřitelně dobrých vtípků a narážek. Postupem času je to čím dál tím horší, až se to propracuje ke strašně divnému, nudnému a nesouvisejícímu konci. Ne že by to jako celek bylo až tak špatné, jen by to chtělo některé scény vyškrtat a jiné trochu poupravit. ()

ostravak30

Hodně záznam hapruje mezi dvěma a třemi hvězdami. Ze začátku jsou některé narážky vskutku vtipné, ale postupně jejich počet řídne a řídne. Po válce či během ní by to asi lidé viděli hlavně jako antihitlerovský manifest, ale dneska si myslím, že podobná hra, navíc s minimem humoru, postrádá smysl. Nicméně herecké výkony Petra Jeništy a Jany Plodkové jsou kvalitní. Pokulhává jen samotný děj jemuž chybí skutečný dnešní humor. Na jedno podívání dobré, nic zajímavého ale v dalších shlédnutích již nenaleznete. ()

Spielbergo odpad!

Těžká sračka, kterou ani výkon představitele hlavního "hrdiny" nedokáže zlepšit. První obraz vypadá slibně, nicméně pak už je to jen utrpení a shlédnout to celé až do konce jsem se musel donutit. Slovo "trapné" ani zdaleka nevystihuje pravou podstatu tohoto paskvilu. O avizovaných "mistrně" zapracovaných historických faktech není také ani stopy (snad kromě nepopiratelného faktu, že Georg Tabori se ztratil tatínkovi na brněnském nádraží což je mi srdečně u prdele. Znám naštěstí z plzeňského divadla jinou hru pana Goldflama, totiž "Krvavé koleno a jiné pohádky pro zlobivé", které je pravým protikladem k této "hře" a kde se člověk směje na plná ústa od začátku do konce. Proto předpokládám, že zde si autor pouze vybral svou slabou chvilku. Ale už to prosím nedělej, Arnošte. ()

cubiczech

Skoro je mi až líto, že nemůžu jít víš, jak v divadle tak v televizi to nebylo to co bych si přál a je to víceméně občas až trapné (to by na poměry satiry tak moc nevadilo, přece jen jde o zábavu), ale větším problémem je to, že to skutečně i někdy nudí, což je, s přihlédnutím na bohatý námět, dost škoda. ()

SNCF

Ano. Poněkud hrubší humor i výrazy. V každém případě divadelní hra jen pro ty, kteří jsou to ochotni akceptovat. Pokud si k téhle hře najdeme cestičku, budou nás scénky pronásledovat ještě dlouho. Uznávám ale, že ke konci je hra už značně hrubá a zasloužila by si trochu důstojnější konec... 3 1/2 hvězdičky... ()

giacobbe

Ze začátku natahované a nudné, přesto několik humorných okamžiků. Také jsem byl příjemně překvapen, že v brněnských divadlech se už mluví česky a bez přízvuku, ....příchod Simony Pekové na scénu mě tvrdě vrátil do reality . Vesele zvukomalebné sprosťáctví ,,Göring se posere" se zvrhlo ve vulgární kanálovinu kterou snad neocení ani dvanáctiletý divák. Od třetího obrazu už jen nuda a nastavovaná kaše. Přiznám, konec jsem si nechal ujít. ()

Budulínek

Poprvé jsem toto představení viděl v Ústí nad Labem, kde Brňáci hostovali, ale patří mezi nejlepší kusy, co jsem loni viděl. Na Klub rváčů ústeckého Činoheráku to rozhodně nemá, ale je to vtipné postižení Vůdcova života v alternativní historii. Paradox jeden vedle druhého, patrně největší je v závěru. A když maluje malého chlapce kdesi v jihoamerickém městě a v poslední minutě v srdceryvném monologu mu ten obrázek daruje... Čtyři z pěti lovců nacistických uprchlíků doporučují. :) ()

Zofan

Naprosto souhlasím s Morien s výjimkou, že podle mě to v Dlouhé bylo na pět hvězdiček. Po této divadelní zkušenosti jsem všem známým doporučil právě tento záznam inscenace z brněnského HaDivadla a pak se všem hluboce omlouval, protože to bylo naprosto hrozné a nudné. Sám jsem byl tak natěšený a posléze vyděšený, že jsem to po druhém aktu raději vypnul a dělal, že se ve skutečnosti nic nestalo a nikdo o ničem neví. Tímto ještě jednou vzdávám hold Divadlu v Dlouhé. ()