26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

El-Barto

Docela živě si dovedu představit, kdyby Danny Boyle jako Arona obsadil Beara Gryllse z Ultimate Survival. Ale vážně, na 127 hodin jsem se docela dlouho těšil a od prvního traileru jsem byl přesvědčen, že Danny je tou správnou volbou na post režiséra. S ničím se nepáře a jde rovnou na věc, ale i když Franco skoro po celou dobu visí na jednom místě, je film hodně dynamický a díky kratší stopáži neni žádná scéna zbytečná. Tahle oscarová sezóna nám nabídla hned několik vyjímečných mužských hereckých výkonů a James Franco patřil mezi ty nejlepší. Těch 80% asi tak odpovídá mému závěrečnému dojmu. ()

piranha

Nazvěme to zpracováním s prvky fikce. Pak můžu dát s klidným svědomím plný počet. To, že nevěřím tomu, že si někdo zvládne uříznout ruku, aniž by omdlel, a pak ještě slaňovat po skalách a pochodovat v poušti, nechám stranou, protože všechny další komponenty filmu se mi neskutečně líbily. Už úvodní písnička byla mrazivě tematická ("There must be some fucking chemical in your brain that makes us different from animals...") a zbylé vstupy do minulosti hlavního hrdiny podpořené výborným soundtrackem. Vlastně jsem ráda, že tam byly, jinak bych asi umřela na zástavu srdce! Už scéna s vylitou vodou byla nervydrásající (já mu říkala, ať si zavře tu láhev...), pak mě rozsekalo prosté konstatování, že se dostal na kost a ranní show se superhrdinou Aronem, ale nejvíc mě nadchlo, že ta hlavní naturalistická scéna jednoduše nezklamala! ()

goniss

čekala jsem víc. Pochválím úžasnou kameru. Ale ten příběh mě prostě moc nezaujal. Slyšela jsem samou chválu na tento film, ale zkrátka mě 'promiňte' tak neoslovil. Jasně je to mazec tohle zažít.. ()

Wawer

127 hodin je úžasný film. Vysaje diváka až na dřeň a ten se po jeho shlédnutí cítí úplně zruinovanej. Vryje se do paměti a zanechá za sebou pocit, že jste viděli dílo mistra. A ona je to svým způsobem pravda. To co předvedlo duo Boyle-Franco (já to Francovi docela věřil) je něco fenomenálního, ona pověra, že Boyle by natočil strhující film i o čištění zubů je naplněna bezezbytku. To jak suveréně zvládá převést více než plytký scénář na plátno je svým způsobem úchvatné. Kámen úrazu je ale právě ve scénáři. Vše hlavní se odehraje v prvních a posledních 20ti minutách. Nikdo nemoh očekávat výpravnou story, ale těch 50 minut vprostřed, které jsou vyplněny řidkou omáčkou, bez chuti a bez zápachu nelze jen tak přehlédnout. Stejně se ale nemohu zbavit dojmu, že o moc líp to prostě natočit v celovečerním formátu nešlo ()

Serpencis

O filmu jsem dopředu nic nečetla a tak jsem ani nevěděla, co od něj čekat. Nakonec ve mě zanechal rozporuplné pocity. Úvod zajímavý, nevšední zápletka, ale kdyby měl o 45 minut méně, vůbec by to nevadilo, protože ústřední část filmu člověk nijak nevychutnává, jen čeká, kdy hlavní postava udělá to, co je nevyhnutelné. Ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré...Nakonec hezké *** ()

TomasKotlant

Zajímavý videoklipově uchopený snímek, který vyniká svou syrovostí a současně kreativním ztvárněním halucinogenních představ. *** Ve zkratce: 94 minut ()

Móó

Skvělé zpracování skutečné události. Úžasný herecký výkon Jamese Franca. Nikdy bych nevěřila, že film, kde je víceméně celý film zabírán jeden herec, mě bude opravdu tak bavit. Skvělé. ()

kowalski

Ikdyž má film jeden a půl hodiny připadala mi jeho délka na dvě. To ale nemyslím, negativně ale naopak. Ve většině případů jsem slyšel jak je film nudný a každý už čeká (SPOILERaž si tu ruku uřízne) ale Franco to zahrál a Boyle zrežiroval parádně. Jeho vzpomínky, sny a halucinace (ty byly opravdu dobré) byli ve filmu tak akorát použity, že se divák nenudil. ()

Pidzey

Two men show zlepšujícího se Jamese Franca a vždy zajímavě režírujícího Danny Boyla.Tenhle film napíná až do konce a i když je jasné jak to dopadne,budete Aronoj fandit,bát se o něj a prožívat s ním halucinace.Ještě před měsícem bych tomuhle dal absolutorium,ale rozhodl jsem se trochu zpřísnit svoje hodnocení všech filmů..Myslím že 4* jsou zasloužené. ()

jasanka

Tohle mě nějak nezaujalo. Je jasné, že na tak malém prostoru už se toho o moc víc vymyslet nedá, ale stejně. Navíc pro mě trochu moc "klaustrofobické", musela jsem sledovat na několikrát. Ale jsem ráda, že jsem to viděla. ()

Isabell11

Film je velice hezky a přesvědčivě udělaný, hudba vystihuje nálady i akce tak, že se vám až zavrtá pod kůži. Řekla bych, že divák má pocit, jakoby tam byl sám uvězněn. Příběh teda opravdu silný, až mi z toho nebylo dobře. Realisticky udělaný film. ()

Kvítek

Nemůžu si pomoct, ale autobiografickým námětům mám tendenci vždy připočíst body za odhalení událostí a příběhů, které by jinak mohly zůstat bez povšimnutí. Nejinak je tomu s Aronem, o jehož peripetiích jsem dosud neměla potuchy. Ač je jeho odvaha k činu (který vyžaduje pevně zavřené oči) obdivuhodná až nepochopitelná, krev v žilách mi James Franco nerozvířil. Na mysl mi přichází srovnání s lehce podobným Buried, kde se dostavila nesrovnatelná vlna soucitu. ()

Helldo

Stejně jako u většiny z Vás, i u mě se objevilo nutkání srovnat 127 hodin s Buried (možná spíš proto, že jsem thriller s chlápkem v rakvi viděl asi před 2 hodinami :). Každopádně Buried je podle mého názoru jednoznačně lepším thrillerem....více akčnější, více nápaditější a navíc se mu daří udžet jedno vysoké tempo a diváka po celou hodinu a půl v konsolidovaném napětí (a to je co říct, vždyť se vše odehrává v jediné bedně). Zatímco 127 hodin střídá kvalitní pasáže s pasážemi nudnými, takže se mu nedaří vytvořit tak strhující atmosféru. Navíc mi přijde jako by panu Boylovi docházeli nápady a chtěl mezery vyplnit náhlými halucinacemi, či vzpomínkami hlavního hrdiny, které ovšem spíše ruší vzniklé napětí a na atmosféře moc nepřidají. Určitě to ale špatný thriller není, závěrečná 20minutovka je vynikající, jen má své mouchy...horší 4* ()

Viperine

Zahrál to moc dobře. Kamera byla taky šikovná. Myslím si ale, že to celé měli podat trochu drsnějším způsobem... Boj o život je nejvíc; sebezpytování a retrospekce k tomu jistě patří, pokud je na to čas... ale v tomhle snímku je takových momentů dost na to, aby podkopávaly napětí. ()

flash56

Silný James Franco, silný Danny Boyle, silná technická stránka. Silná udalosť. Humanita. Rovná sa? Neskutočná záležitosť! Môže sa povedať, že to može byť kľudne aj o hodinu kratšie, nemusí to niekoho, ba priam aj nikoho chytiť za srdce, ale máte potom srdce? Takéto filmy sa povyšujú o čosi vyššie a po konci som sa zamyslel. Veľmi silno zamyslel. Potichu a komorne, ale silno! Subjektivných 5* a veľký Festival!!! (Sigur Ros) ()

Heui

Výborný! Žádná očekávání nebyla - radši.. Hodinu a půl dlouhej film, kde v podstatě hraje jeden herec a děj se odehrává v nějaký trhlině?Co čekat? Avšak luxusní režie, která diváka nenechá v klidu, a v momentech kdy by "děj" mohl sklouzávát k nudě, vytasí nějakou prdu, kdy člověk buď odvrací hlavu nebo si říká "cože?". Kamera skvělá a o soundtracku ani nemluvě. Výborný film, i když scény ke konci na mě byly už trochu psycho. ()

Mr.Hudson

Je až neuvěřitelné, co dokáže člověk všechno vytrpět a snést v tomto díle se utrpení a nešťastný osud vyřádil na pár let dopředu. Nyní k filmu, chvíli jsem si myslel, že půjde o jeden z přeceňovaných filmů tohoto roku, ale teprve s příchodem konce jsem si uvědomil, jak trestuhodně jsem se mýlil. Vůbec nejde o nějaký komerčně natočený film, který se honí za honorářem režisér Danny Boyle dokázal stvořit mistrovský kousek, který u konce nemůže nikoho nechat chladným. Film začal velmi pozvolna a na začátku jsem si říkal, že všelijaké hrátky a pokusy o originalitu s kamerou mě nepřesvědčí o kvalitě snímku, naštěstí si to pomysleli i tvůrci a film je po zbytek dalšího děje natáčen zcela klasicky a v místě uvěznění kamera velmi dobře dokázala vystihnout pocity hlavního herce. Trošku se mi nabízí srovnání s filmem Buried, ale to pouze v několika málo posledních minutách, kde jsou oba dva snímky svým způsobem geniální a naprosto odlišné. Tento film se vyznačuje především neskutečným hereckým výkonem Jamesa Franca, který mi nebyl na začátku filmu moc sympatický, ale postupem času jsem mu začínal přicházet na chuť a v závěrečných minutách jsem nechtěl, aby film vůbec končil. Také bych rád řekl, že podobný konec filmu jsem už dlouho nezažil a neumím si představit, že by se v letošním předávání Oscarů na tento skvost nedostalo. Jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední roky viděl! ()

ElManiacus

Podle mě náramný film a velmi (v kladném smyslu) velké překvapení . Tak smysluplnou kameru jsem už dlouho neviděl . Výkon Jamese je víc než jen uspokojivý a režii se nedá co vytknout . Příběh (sice bez zvratů ale s tím si poradil Boyle) je jednoduše řečeno perfektní, jednoduchý (což z něj vymačkává vše co divákovi měl poskytnout) . Tím vším se mi přímo dostal pod kůži a ještě teď o filmu přemýšlím, přemýšlím o tom jak bych se v dané situaci zachoval já a je to velmi náročná myšlenka, protože bych se asi jako většina z nás do podobné situace nedostal . O tom že je snímek natočen podle skutečné události jsem se dozvěděl až po shlédnutí, to mi příběh ještě dobarvilo - 89%. ()

adriane9

Tak tohle byla silná trefa do duše. Tenhle snímek mě dostal přesně tam kam má a James Franco ukázal co v něm třímá za hereckou hvězdu. Suprové a rozhodně doporučuji ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)