Road movie o čtyřech dívkách, které se vydají napříč Dánskem, aby našly svou budoucnost. Chtějí jen koupit pár cigaret, ale to, co následuje, vede k tomu, že se najednou ocitají na cestě na západ v ukradeném Volvu. Některé z dívek mají stále ještě pár nevyřízených účtů. Pro ty ostatní je cesta o novém pocitu svobody. Všechny spojuje jediné - snaží se zbavit drogové závislosti. Jenomže zneužitého narkomana není možné vyléčit pomocí terapie a metadonu, ale prostřednictvím konfrontace a odpuštění. (Zlín Film Festival)

DannyBoy80

Rozhodně to není špatné táma, útěk 4 feťaček z odvykačky. Začíná to velmi slibně, nicméně pak se to na chvíli zadrhne a moc to nešlape, tempo pomalu opadá. Celý film je hodně rozkolísaný, jakoby některým tématům je dán větší prostor než by měl nebo naopak. Nicméně závěr je velmi silný. Herecky je to průměr, kdy půlka týmu je ok druhá už je slabší. 68% ()

ToJaNe

Moc dobré drama. Ženy bez cíle jedou skrz Dánsko, aby si splnily své tužby. Paradox? Možná. Nový začátek někdy neznamená, že bude konec. ()

bedly

Syrová road movie čtyř feťaček, které utekly z velmi volného odvykacího centra, aby zažily svobodu a mohly si splnit svá tajná přání. Dva týdny před tímto filmem jsem viděl Hřebejkovu Nevinnost a musím bohužel konstatovat, že náš film se nedostal ani píď pod povrch. V dánském dramatu není chvíle k odpočinku, je to surové, sprosté, bezvýchodné , a proto pravdivé. Je to přeci tak jasné jenom najít odvahu ke skoku z mostu a řešit, říci matce to, co nikdy a vyslechnout si od ní prosby za odpuštění, vrátit se zpět k příteli a marně usilovat o navrácení dítěte. Akorát ta poslední byla úplně ztracená, neměla nic a nikoho. Jedinou šanci jsem viděl v té nejchytřejší a vlastním otcem navždy poznamenané..Vynikající herecké výkony, zahrát tak choulostivé věci tak přesvědčivě, no prostě skvělé. Ta severská sklíčenost je až úchylně skutečná. ()

frenkie

Toto roadmovie v severském balení mě opět potvrdilo, proč mám tak rád skandinávskou kinematografii. Přesvědčivé, civilní herecké výkony všech čtyřech dívek, výborná práce s ruční kamerou, absence teatrálních výstupů, patosu a laciného klišé, postupné odkrývání kostlivců ve skříni. Vždym když vidím takovýto film, jsem rád, že pocházím ze spořádaných poměrů. Je moc smutné, že spousta lidí toto štěstí nemělo. Moc dobrý kousek, za 4*. ()

DJether

Další povedený severský snímek. Výborná kamera i herecké výkony. Film nám ve formě road movie ukazuje hodně drsným způsobem příběhy čtyř dívek, které utíkají z pasťáku. Škoda jen, že tento film příliš mnoho lidí neuvidí. Film hodnotím ****, ale možná by si zasloužil ještě jednu hvězdičku navíc. ()

Severská filmová zima

Severská filmová zima

29.01.2011

Na měsíc únor připravil Severský filmový klub další festivalovou přehlídku zaměřenou na filmy skandinávských tvůrců: SEVERSKOU FILMOVOU ZIMU. Cílem akce je nabídnout českým divákům filmy z produkce… (viac)