Naše manželstvo - ich svadba! Naša svadba je v skutočnosti svadba oboch našich rodín! Snúbenci s hrôzou zisťujú, že keď si niekoho berieš, berieš si aj celú jeho rodinu, so všetkými jej členmi, nech sú hocakí! To je šokujúca lekcia pre všetkých zamilovaných a Lucia s Markusom nie sú výnimkou. Čerství snúbenci už čoskoro zistia, že ich nevinné "áno" môže viesť k veľkému rodinnému sporu.
Čerstvo zasnúbení vysokoškoláci Lucia a Marcus sa jedného dňa vrátia zo školy domov a nečakane oznámia rodičom, že sa chcú zosobášiť. To však nemali robiť! Ich samoľúbi, márnomyseľní a egoistickí otcovia môžu nielen ohroziť ich svadobné plány, ale po svadbe im aj celkom zničiť vzťah, lásku a celý život. Snúbenci si totiž nechtiac berú do manželstva aj všetkých členov partnerovej rodiny! Vzduchom lietajú urážky, napätie stúpa a nikto si nie je istý, či sa otcovia – dvaja tvrdohlaví alfa samci Brad a Miguel – pred obradom dokonca aj nepobijú. Luciinu matku  celkom pohltili prípravy na perfektnú svadbu svojej dcéry, a tak jediným pokojným členom svadobného šialenstva zostáva právnička Angela, najlepšia kamarátka ženíchovho otca. Počas nasledujúcich týždňov vyplnených svadobnými prípravami snúbenci s hrôzou zisťujú, že keď si niekoho berieš, v skutočnosti si berieš celú jeho rodinu! (TV JOJ)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,255,281Tržby Celosvetovo $21,398,831Tržby za predaj DVD v USA $5,965,469 //počet predaných kusov 335,595 ()

Hal_Moore

Schéma "Hádej kdo přijde na večeři" je stejně tak ohrané jako happyendy u filmů od Walta Disneyho. Tentokrát se proti sobě postaví klany afroameričanů a mexikánců. Jedinou zábavou na téhle komedii je sledovat počínání Carlose Mencii v roli mexického otce. Tohoto herce jsem viděl poprvé v životě a hned jsem si jej zamiloval. Forest Whitaker jako jeho černošský protějšek odehraje kvalitně zase to své, ale tady výčet kladů končí. Smát se budete jen u vzájemného pošťuchování těchto dvou hlav rodin i celého filmu zároveň. O příběhu se široce rozepisovat nebudu, neb tu téměř nic nového k vidění není. Vše už tu bylo minimálně jednou a vsadím se, že skoro vždy lépe. K tomuto filmu už se vícekrát vracet nebudu. ()

Lacike

Nevtipna komedia s obohranym nametom o zasnubeni paru z rozdielnych rodin ktorych rodicia a to hlavne otcovia z toho nie su nadseni a tak neustale prskaju z coho maju vyplyvat vtipne situacie, ale ja som sa ani raz nezasmial. 4/10. ()

Aljak

Spočiatku som nechápal to priemerné hodnotenie, pretože sa mi to najprv zdalo celkom vydarené a bolo v tom kopu prirodzenej irónie a pri strete dvoch komunít sa podľa očakávaní schyľovalo ku mnohým vtipným výmenám názorov. Zápletka tiež nebola vôbec zlá, no potom ku koncu to pôsobilo neuveriteľne hlúpo a plytko. Takýto námet a postavy mali široký potenciál na komédiu, ale zas a znovu prekvitali zbytočne prehnané scény, ktoré mali od taktného a prirodzeného humoru z úvodu filmu na míle ďaleko. Škoda toho, ale moje dojmy sú tak na hranici 2 a 3*, ale kvôli tým záverečným scénam sa prikláňam k tým dvom. Z filmov o strete dvoch kultúr pred svadbou odporúčam radšej výborný indický film 2 States. ()

O´Neill

Po posledních shlédnutých komediich Na tuhle nemám a Noční rande jsem si říkal, že tohle bude třetí fajnová komedie do třetice. Opak je však pravdou. Aneb typické klišé, když se potkají dvě zcela rozdílné rodiny, v tomto případě afro a mexičani. Spousta rádoby žertů, neustále narážky jeden na druhého. Za celý film jsem se upřímně zasmál asi jen třikrát, a to je na "komedii" sakra málo. ()

Michelle75

Na komedii tady na mě bylo až příliš složitostí -nebo-li místo akce zbytečné řešení čehokoliv. Na druhé straně docela fajn ústřední herci /Taye Diggs vypadá rok od roku líp/ a ještě lepší tatíkové. Bez nich by to byla nuda , takhle tam přeci jen bylo trošku šťávy. ()

jasanka

Milá zábavná komedie na pohodový večer. Asi bych dala 3*, ale vzhledem k tomu, že je to snad jediný film, který jsem v posledních měsících v TV dokoukala, dávám 4*. ()

Marťulka

Takových podobných filmů už tu bylo, pravda... ale tenhle mě docela bavil, můj oblíbený Forest Whitaker :-) A z Americy Ferrera se vyklubala celkem koča, oproti některým jiným filmům. Taková sobotní oddechovka... ()

curil

Americký fenomén - svatba, zřejmě zážitek na   celý život. Žádná jiná kinematografie se   tímto tématem tolik nezabývá. Už jsem viděl   desítky těchto filmů a pokaždé je stejné.   Hádky okolo svatby, svatební manažeři (co je   to povolání?), řeší se zasedací pořádky,   tři družičky převážně v růžových   šatech, mládenci, meníčko, hudba, navíc ty   americké svatební sliby předčítané z   papírku před všemi shromážděnými a také   projevy příbuzných svatebčanů. No, prostě   trapárna. Pak se za pár let rozvedou a začnou   další dohady, tentokrát už méně příjemné.   V tomto filmu je alespoň zajímavé to, že   nevěsta je Mexičanka na rozdíl od   černošského manžela. Také můj oblíbený   herec Forest Whitaker přinesl ve fádním   příběhu trochu oživení. ()