Robin Williams: Weapons Of Self Destruction

Réžia:

Marty Callner

Účinkujú:

Robin Williams

Komediální show z produkce HBO je pátým speciálem a prvním sólovým televizním vystoupením od roku 2002, které Robin Williams, jeden z nejoblíbenějších amerických herců, oceněný Oscarem, natočil pro kabelovou televizi, jež mu před třiceti lety dopomohla k úspěchu. Williams se v tomto pořadu, který vznikl při jeho živém vystoupení ve washingtonské Síni ústavy, soustředil na politiku, prozradil své názory na zdravotní péči, navrhl osobní verzi šrotovného, pohovořil o drogách a nechal diváky nahlédnout do soukromí, když promluvil o své nedávné operaci srdce. Robin Williams si vymínil, že nechce být dabován ani titulkován, show se proto vysílá v anglickém originále. (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Nevládnu tolik angličtinou a jak jsem zjistil, tak toho mrtě moc o Americe nevím (a zastavovat video každých 10s kvůli tuně vysvětlivek se mi nechtělo). Tudíž rovnou přiznávám, že kromě známých věcí a sexu jsem se moc nechytal. Robin Williams je, byl a bude třída. Raději ale jeho kreace uvidím ve filmech, kde to má nějaký účel a smysl. Tady jde jen o letmé prohrabání se vším možným. Takový Bill Bailey je mi svým vystoupením milejší. ()

RajAthen

Jakkoli obvykle nevyhledávám tento formát zábavy, kloubouk dolů. Hlavní protagonista se skutečně navezl snad do všech, jakkoli bylo zhruba 35% stopáže předně o ...utahovácích (Pratchettovci vědí), a přitom nenajdete prakticky v celém vystoupení slabé místo. Nejvtipnější mi přišla californská zvířena a konstrukce utahováků. Určitě stojí za shlédnutí, nevadí-li vám občas humor hrubšího zrna. ()

Skleni

robin nám už stráca dych. Je jasné, že po operácií srdca a iných osobných problémoch čo mal, nemôže byť tak vo forme ako kedysi, ale toto som nečakal. Po javisku sa hýbal ako slon. Už jeho typické mimické vtipy ako aj umelecké prevedenie daných momentov, v tomto stand-up vystúpení chýbalo. Aj vtipy boli mnohé otrepané ako už bolo poznamenané. ale jedno je pravda. Aj tie zaobalil a trochu prifarbil a dalo sa pobaviť. A to je hlavné. robin bol, je a bude osobnosťou hereckého neba. Aspoň pre mňa. akurát, že už mu prajme nach je radšej doma a nech píše scenáre, alebo také dačo. Keď som videl ako sa trápil až mi ho vážne prišlo ľúto. 82% ()

Bachy

Šok. Jakože mám pro Robina Williamse slabost a v jeho filmografii vyplňuji poslední díry, tak tohle byla slušná zoufalost. Tenhle styl stand-upů mě asi moc nebere. Neskutečná kadence s sebou ráda nosí povrchnost. Nikdy do hloubky, vždycky agresivně a vulgárně se spoustou "yeah" a pitvoření. Věřím tomu, že touhle větou dovedu i nalákat, ale u mě bez odezvy. A s ohledem na můj téměř milostný vztah k South Parku nebude problém ve vulgarismech. Jenže tady je to opravdu vše tak prvoplánové a třaskavě výbušné na té nejnižší úrovni. Ještě zkusím něco se starším datem vzniku, ale obávám se, že takhle moc jsem možná Williamse nechtěl znát. ()

honzii

Robin Williams ve filmech a Robin Williams na jevišti jsou dva rozdílní lidé s rozdílnými energiemi. Zatímco ten filmový Robin je mírný s výmluvným smutným úsměvem, Robin na jevišti je neřízená střela. Je energický, sprostý, vášnivý a doopravdy zábavný. A tuším, že právě tyto stand-upy jsou jádrem jeho práce, a ne filmové role. ()