Konspirační teorie s Jesse Venturou

• Česko Konspirační teorie (viac)

Bývalý americký guvernér Jesse Ventura a jeho tým vyšetřují a prověřují nejděsivější a nejtajemnější konspirační teorie, které se kdy rozšířily. Studují důkazy, konzultují s experty a vyslýchají svědky, aby se dozvěděli co nejvíce o fenoménech, jako je zavraždění J. F. Kennedyho, Oblast 51, globální oteplování a možný komplot, jak se zmocnit veškeré pitné vody v USA. Jesse Ventura tvrdí, že je jeho životním cílem dokázat, že je v těchto teoriích mnohem více pravdy, než si myslíme. (TV Prima)

miso1099

velmi vazne pochybujem o doveryhodnosti tohoto programu. Ked si zozenu akoze dvoch uznavanych vedcov, ktori su zapojeni do velkeho vojenskeho projektu a pritom ani jeden nema 25 rokov a vyzeraju akokeby ich nasli postavat pred barom s pivom v ruke, tak zacnem pochybovat. Keby sa aspon snazili, aby to vyzeralo, ze to nie je cele nafingovane... ()

KREI odpad!

Účelové pozměnování pravdy, cucání si důkazů z ničeho,sestříhané, ale hlavně totálně jednostrané... když se nad tim člověk trochu zamyslí tak je to děsně pitomé... Ono už jen to, pokud by to opravdu byla pravda, vlády byli tak zlé a měli takovou moc, nechali by potom tohle vysílat? :D A Ventura se za prachy rád podepíše evidentně pod všechno... PS: Eště někomu Ventura připomínal pana Maršouna(Tele Tele)? :D čím to asi bude? ()

xark

podla mna informacnu hodnotu dost zraza "akcne" pojatie celeho serialu rozhovory ako "mame niekoho na aliaske, ale budu sa bavit len s Vami senator" a "nastartujte vrtulnik ideme na aliasku" a porady s genderovo a rasovo vyrovnanym tymom pripomina poradu pred operaciou v ordinacii v ruzovej zahrade ()

myst3ry

Zvládl jsem jenom dva díly. Na jednu stranu se "dokument" dotýká poměrně zajímavých témat - a to jak méně známých (HAARP), tak i porofláknutých (9/11 - kupodivu i v 9/11 je pro mě stále co objevovat, protože o chybejících černých skřínkách z letadel jsem například nevěděl). Co však nemůžu strávit je forma, jakou je dokument udělán. Je to prostě až moc americké, zaměřeno na konzunáho diváka (což by konspirační dokumenty dle mého názory neměly být - i když konzumní divák je hlupák, a tak to zas bude žrát všechno i s naviákem, no je to prostě těžké...:)) - akce, vrtulníky, tajní agenti, spojky, práskačí, kteří se rozhodli vyzradit zásadní tajemnství... to vše zásadně ubírá na "věrohodnosti". Navíc se také nemohu zbavit dojmu, že sleduju až příliš špatné herecké výkony... Suma sumárum, dokázal bych z patra vyjmenovat alespoň deset lepších konspiračních dokumentů, tomuhle se raději vyhnětě. Odpad to není, ale víc než 1 hvězdička taky ne. ()

kriplozoik

3,5*. Pokud o tom kterém tématu, které je v každém díle rozebíráno, se člověk zajímá trochu víc, přečetl o něm něco novinových článků nebo shlédnul jiných dokumentů, pak nejspíš bude trochu rozčarován z toho, jak se ho Ventura chopil. Třeba by vytkl, co všechno vynechal a nezmínil a místo toho zaplácl různými "dramatizacemi" a "efektními předěly" (na druhou stranu ho o to víc potěší najít z toho tématu ještě něco netknutého; chápu i to, že autoři seriálu, jehož každý díl má cca 45 minut na rozbor a shrnutí daného tématu, musí oproti dokumentu, který na totéž má třeba 2 hodiny, musejí něco "obětovat", aby se do minutáže vešli.) Úplně mi nesedne ani onen akční/komerční/megalomanský/téměř hollywoodský kabátek, do kterého je celý seriál oděn, ale pro Američany, pro které je určen, a kteří by ty klasické (a upřímně-o trochu objektivnější) dokumenty měly za suché a nestrávili by je, třeba právě tato forma může to pravé ořechové, aby je to přinutilo se na seriál dívat a o oněch problémech se vůbec dozvědět. Je rozhodně dobře, že tento seriál existuje a dostal se po televizi do amerických domácností. ()

martin46

Tou jednou hvězdičkou oceňuji jen to, že pan Ventura má snahu furt do něčeho štourat. Celé mi to příde jako hloupost, která ani nemá s konspirací nic společného. Cíleně vymyšlené kauzy jen proto, aby bylo o čem vysílat. ()

luukaas

Americká reality show, aneb jak pobláznit lidi kolem sebe. Nemohu si pomoct, ale celé mě to přijde absolutně nevěrohodné. Na základě toho, že někdo něco říkal, tvrdí atd, dělat ukvapené závěry je absolutní blbost. Působí to věrohodně asi tak jako, když naše vláda hlásá, že je vláda lidu. Hvězdičku za snahu, ale to je asi tak všechno. ()

Jumper636

v mém hodnocení nesejde na tom, zda ty teorie stojí na reálných základech. Ale ten vocas přehnanej co to moderuje ... to je vostrej kašpar, Ventaru voe. Facka a běž domů. ()

Honza2211

Nechápu naprostou polarizaci komentářů. Jedni chválí a druzí zatracují. Proboha lidi! Mějte alespoň trochu otevřenou mysl k novým informacím a připusťte alespoň možnost, že svět by mohl být jiný, než jaký jsme mysleli, že je. A nezatracujte něco, co vám nesedí nebo co nechcete připustit, že by vůbec mohlo být jinak. Tohle je solidní dokumentární seriál. Nebojí se podrývat „oficiální pravdu“ a všeobecný názor. Je zde mnoho choulostivých témat (9/11, HAARP, Bilderberg, pokusy..). Ventura se nebojí ptát a s jeho týmem hledá opravdová fakta, důkazy a spolehlivé informace ať už vědců, svědků nebo jiných „zapletených“ lidí. Na závěr každého dílu předloží jasná zjištění, která jsou založené na faktech nebo svědectvích. Většinou podryje „oficiální verzi“ a přivede diváka k zamyšlení, že by vše mohlo být úplně jinak. Jsem rád, že jsem tento seriál objevil, a rozhodně budu sledovat všechny tři série. Takzvaným probuzením se zabývám od roku 2008 a už jsem viděl leccos, ať už pozitivního nebo negativního. Tento seriál rozhodně nejde úplně do hloubky a je v podstatě jen seznamovací k jednotlivým tématům pro všeobecnou veřejnost. Na podobné témata existují už jen jiné dokumentární filmy. Škoda, že seriál není lépe propracovaný. Jsem rád, že konečně je nějaký seriál na tzv. „konspirační teorie“, který je solidní. Jako průkopník si zaslouží 4 hvězdičky (80%). ()

Horal.P

Tohle je kravina typu dokumentárního seriálu : Hon na Oswalda, Hon na Hitlera - splácáno páté přes deváté... strašně debilní, o ničem, ztráta času ()