Sofia_Straw

Filmová adaptácia vychádza z memoárov členov rodiny Bondurantovcov a archívneho výskumu vnuka najmladšieho z bratov, Matta (kniha). Oceňujem každý pokus o filmové stvárnenie skutočných udalostí, hlavne ak sa primárne dotýkajú života bežných ľudí. Tento nám približuje život počas americkej prohibície a prináša akési nahliadnutie do dejín každodennosti na vidieku. Poukazuje na rodinný podnik bratov Bondurantovcov žijúcich vo Franklin County, ktorí okrem prevádzkovania baru a malej benzínovej stanice načierno pália a predávajú alkohol. Biznis funguje výborne dovtedy, než zasiahne skorumpovaná ruka zákona a začne komplikovať život celému mestu. Osudy hlavných postáv lietajúcich medzi skutočnosťou a fantáziou patria nielen ku knihám, ale aj k dobrému filmu. Legendy o predkoch sú závideniahodnou súčasťou dejín niektorých rodov a výnimočne sa tradujú aj stovky rokov. Lawless nám síce prináša pohľad na postavy moderné, no predsa opradené mýtmi. A práve tým je myšlienka filmu zaujímavá. Vznikol tu priestor pre skutočné neskutočné (alebo naopak?)... a bolo v rukách tvorcov ako dokázali s darom legendy pracovať, resp. sa s ním vysporiadať. Na môj vkus odhalili viac, než bolo nutné....ponúkli divákovi alternatívy, ktoré mohli zostať aspoň čiastočne nevypovedané (napr. záchrana Forresta s podrezaným hrdlom či „ružový darček" pre Charlieho Rakesa). Nuž...dramaturgia uprednostnila značne naturálne scény pred poskytnutím priestoru na premýšľanie. Koniec filmu je však do detailov prepracovaný a pod vplyvom tragickej udalosti poukazuje na vnútornú zmenu a odhodlanie najmladšieho z bratov pomstiť násilnú smrť najlepšieho priateľa. Z citlivého chlapca sa stáva muž svojej doby.... Jednoducho jeden za všetkých a... ()

Evbad

Tenhle film mi přišel jako skokan do vody, který stojí na vysokém můstku a už je úplně na kraji, pořád se rozhoupává, že teda skočí a předvede skvělý salto nebo něco podobnýho, publikum při každým jeho pohybu vydechne, ale ten skokan se nakonec rozklepe a místo skoku z můstku prostě jen sleze. Nejzajímavější mi nakonec přišlo zobrazení americkýho vidlákova ve třicátých letech. ()

karnifex

K tomu že psal scénář Cave?!! Tak mu ho nejspíš musel někdo pořádně proškrtat, protože tento film je typická hollywoodská slátanina plná klišé (dokonce i silnou ženskou hrdinku tu máme), pozérských scén a předvídatelně nudného děje. Většina postav zde má tak jalové charaktery, že se s nimi rozumný divák nejen nebude chtít ztotožnit nebo jim aspoň fandit, ale prakticky ho jejich osudy ani nebudou zajímat - jediné dvě zajímavější role pro mě představovali místní šerif a gangster Floyd, ale oba se ve filmu jen mihli. Hudba samozřejmě výborná, jinak velké zklamání.. ()

kaukola78

Tak tomuhle říkám film pro nás chlapy.Dobově skvěle natočený dávájí a nechávají v divákovi vizuální zážitek na který jen tak nezapomenete. ()

Shimmy

Mohl to být tak dobrý film. Těšila jsem se na něj až ho uvidím a nakonec mě tak zklamal. Nejzajímavější co na filmu bylo, byly ty rvačky a střílečky. Jinak to bylo naprosto bez akce, nezajímavé a až zbytečně moc zdlouhavé. ()

gezper

Trochu toho prohibování, střílení a machrování rameny od vidláků a mafiánů z venkova USA. Dobovost se mi líbila. Atmosféra místy též ujde. Jinak co do výčtu kvalitních aspektů pomalu končíme. Příběh je vyloženě slabinou. Snad ještě pár herců může táhnout. Ale zrovna Shia na rovinu štve jen svojí tupou hereckou přítomností, castingová chyba par excellance, k tomu dostává hodně prostoru. Buďme rádi (anebo taky neradi), že netransformoval do flašky od alkoholu. Zbytek hvězdnějšího ansámblu spíše jen tak "je" než aby podávál strhuvší výkony. Škoda. Ač jejich postavy jsou vyprofilovány jednoznačně. Jen s nimi po šachovnici výrazněji hýbat, což už právě nikdo nečiní. Finále je bohužel jedna z kulhavějších (až směšnějších) scén. Neurazí, výrazněji nepotěší, a ač neselhává úplně po všech stránkách, tak kultovka se rozhodně nekoná. [60%] ()

Kozlowski8

Příběh se odehrává v městečku Franklin County někdy po 1. sv. válce, kdy je vyhlášena prohibice, což je pro tuto oblast, kde se vyrábí kořalka téměř v každém domě, veliká pohroma. Bratři Bondurantovi se nehodlají vzdát své živnosti a bojují se státní mocí. Tu zde představuje zákeřný, lstivý a krutý Charlie Rakes... Velice zajímavý příběh, vyprávěný z pohledu těch, kteří porušují zákon. Oni jsou zde v pozici kladných sympaťáků, zatímco státní úředníci jsou vesměs ty svině, které se je snaží zlikvidovat. Proč ne? Každá mince má dvě strany a obě mohou být zajímavě vyobrazeny. V "Neúplatných" Briana de Palmy jsem fandil Kevinu Costnerovi a jeho partě, zde jsem přál bráchům Bondurantovým, aby se jim podařilo vypéct s úředníky a hlavně aby provedli něco strašnýho slizounovi Rakesovi (skvělý Guy Pearce s pěšinkou uprostřed hlavy jako dé jednička). Velmi se mi líbila kamera, hudba a herecký výkon LaBeoufa - jeho přeměna z bojácného a nejistého chlapce v sebevědomého muže. Slabším článkem díla byl podle mne samotný režisér. Některé pasáže a střihy na mne působily rozpačitým dojmem a zvláště na začátku jsem se trochu ztrácel v nekompaktně působících dějových (ne)souvislostech. Nebýt těchto mých drobných pocitových problémků, dal bych 5*. 80%. ()

esmoke

Film Johna Hillcoata inspirovaný skutečným příběhem bratrů Bondurantových za doby prohibice. Ve fimu máme pár skvělých scén a několik hluchých míst, pár výborných hereckých výkonů a několik špatných, škoda.(2D dabing) Rozpočet: $45 miliónů, Tržby: $53,676 miliónů ()

Uccueta

Nie ... proste nie ... keď v polovičke filmu, ktorý by mal byť nadupaný a svižný, a originálny a neschematický a hlavne pre strážneho anjela filmárov "netoporný" pozeráte na mobil, ktorý ste nechali v druhej izbe aby vás nerušil, znamená to, že vás film vážne nebaví. Herecké výkony nekomentujem, lebo keby som mal čo hovoriť do zmeny zápletky, poprosil by som, aby to Shia schytal hneď na začiatku a neotravoval pred kamerou po zvyšok filmu. ()

FoboSVK

Filmy opisujúce gangstrov v čase prohibície mám veľmi rád. A tento film mohol byť jedným z najlepších v danom žánri. Výbornými hercami sa to hemžilo na každom rohu. Prostredie a kulisy sú taktiež výborné a ešte viac upevňujú atmosféru vidieku. Príbeh ma zaujal, súdržnosť a celkové nažívanie troch bratov sa mi vryl hlboko pod kožu (keďže tiež mám dvoch starších bratov, tak som sa zosobnil s Jackom). Zápletka predaja alkoholu neprináša nič nové - stále je to o tom, že nový šerif/boss robí problémy miestnym v ich „cosa nostra" – ale tak dobre a ľahko sa na ňu pozeralo, že mi to vôbec nevadilo a ani chvíľu som sa nenudil. Ale aj tak nemôžem dať 5 hviezdičiek a zaradiť ho medzi moje obľúbené gangsteky. Hillcoat a Cave mohli zájsť hlbšie do psychiky a príbehu jednotlivých postáv... Toto mi tam veľmi chýbalo, aj keď možno ani v knihe to nebolo rozpísané (ale sám tomu neverím). Verím, že film by dokázal zaujať ešte ďalšiu hodinku, žiaľ nestalo sa, čo ma mrzí. Ale aj napriek tomu som mal ešte dlho z filmu dobrý pocit a určite si zaslúži 4 silné hviezdičky. ()

kamals

Ja proste nemam rad ty klisoidni klasicky koncepty, ceskej dabing byl taky chyba a ta trojka v hlavnich rolich, ktera neumi hrat (snad trochu Clarke), to prehravani bylo chvilema az smesny - LaBeouf. ()

Illithune

Tvrdé prostředí, tvrdí týpci a tvrdej chlast za prohibice. Dost mě zaujal fakt, že toto dílo nepřináší typické městské prostředí, které často vidíme ve filmech z tohoto období, ale naopak se podíváme hezky na venkov do přírody. Film je opravdu napínavý a plný dějových zvratů. Celou dobu jsem si říkal, co se posere... A že se toho sralo, od začátku až do konce. Tom Hardy hraje svou roli skvěle, emočně utlumený a trošičku přihlouplý maník. Shia LaBeouf předvede přesvědčivý výkon ambiciózního a nerozvážného mlaďase. Guy Pearce dokonale ztvárnil roli slizkého padoucha, kterého nenávidíte už od prvního pohledu.... Nance :D Určitě povedená gangsterka, kterou mohu jen doporučit. ()

Chaloupek

Nějak ti mě to nazaujalo. Každá scéna jakoby dobrý, ale pořád jsem asi čekal, že mě v té další něco překvapí a bude to něco jiného, než to, co se nakonec dělo. ()

PTuranyi

Drsný príbeh z obdobia prohibície. Pálenie a distribúcia alkoholu, peniaze, korupcia a násilie. Výnimočným tento príbeh robí legenda o nesmrteľnosti brata hlavného hrdinu a hudba Nicka Cavea. Scenár aj herecké výkony sú na veľmi dobrej úrovni. ()

janeczek

Takový milý ("milý"??) lineárně odvyprávěný příběh 3 bratří kdesi v uprostřed ničeho. Téma více než aktuální a dalo by se z něj vytěžit daleko víc. To by ale musela spolupráce producentů, režiséra a scénáristy jinak zapracovat. Takhle je to docela přídvatelné, málo vrstvené a ve výsledku nemastné, neslané. Ten sladkobolný patos na konci sice zahřeje, ale i Pasolini na konci dvou hodin sraček ve "120 dnech" dokázal naději a lásku vyjádřit osobitěji. Škoda převeliká, protože téma i námět jsou opravdu impozantní! ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)