Hoyt

Do úplné spokojenosti chybí velmi málo. Například vyškrtnout pro mě nazajímavou a okoukanou linii kolem LeBoufa a Wasikowské a naopak věnovat více prostoru mnohem zajímavějšímu vztahu kolem Hardyho a Chastain. Ostatní postavy jsou obsazeny velice dobře a celé to působí velice věrohodně. Trochu té syrovosti a brutality tu určitě navadilo, protože se až tak často ani v podobných filmech nevidí. ()

Lama.Lama

Ololó. Mrazivý klid v kontrastu s brutálními bitkami? Úžasný Tom Hardy a jeho zlověstné mručení? Guy Pearce v roli odporně nechutného záporáka? Ano, ano, ANO! ()

salisbury

Film, který mě dostal do stářím zbídačených kolen. Byl jsem uchvácen příběhem dle skutečné události, který mě nenechal se unášet na klidné vlně pohody. Soudržnost bratrů Bondurantových, kteří plují proti proudu a nenechají se za žádných okolností tím proudem strhnout mě naplňoval pocitem soudržnosti. Tom Hardy opět ve skvělé formě s hlasem hluboce bručícím jak spokojený Grizzly, Shia LaBeouf jehož jméno doteď nejsem schopen řádně vyslovit se zhostil své role snad jako nikdy a Guy Pearce byl natolik přirozeně zlý, že jsem měl chuť mu pěstí natrhnout plátno. ()

Marsik

Drsné syrové a dobře koukatelné drama, které Vám občas svou reálností a krutostí nahání husinu. Tom Hardy je beze sporu charismatický hošan a tato role drsoně, který každému dá neskutečně na prdel, mu určitě sedla. Guy Pearce byl jeden z nejlepších záporáků, který se za poslední roky na plátně mihl. Tomu přál smrt nejspíš každý. Shia LaBeouf hrál pro změnu postavu, která na co sáhla, tak podělala :) K ostatním hercům nic nemám. Prostě zahráli slušně to, co se jim řeklo. Mám ale menší výhrady k některým pasážím, kdy se děj až moc táhl a bohužel se mi i párkrát stalo, že jsem se nudil. Když pak po nudnějších scénách přišla krvavá akce, samozřejmě jsem nezůstal chladný, ale tempo měl film držet po celou dobu. Pak bych byl téměř maximálně spokojen. Uvidím, jestli změním názor po dalším promítnutí. 77% ()

PauloZ

Ve všech ohledech, ve kterých mě Hillcoat jakkoliv zklamal v Proposition, tak si mě tady neskutečným způsobem získal a navíc do dopepřil výborným hereckým obsazením a příběhem, který je sice prostý, ale šlape jako hodinky od samotného začátku! Všichni herci na jedničku, ale určitě bych vyzdvihl výtečného Guye a Shiu, který si zakusí jak nikde. U Hardyho jsou potom brilantní mrzutí drsňáci standardem. Hillcoat se, jak je známo, nebojí nekompromisní syrovosti a drsných záběrů, a zde s tím vším velice dobře naložil. Tudíž bratři Bondurantovi to opravdu lehké mít nebudou a pár věru krvavých šrámů si na tělo připíší. Navíc je to příjemně a nenásnilně spojeno s romantikou Shia/Mia, díky čemuž to vyzní o to víc uvěřitelněji. Pro mě se jedná bezesporu o jeden z nejlepších westernů posledních let a u konce jsem měl husinu snad až na prdeli! Great Work! Great Soundtrack! PS: Tu pátou hvězdu i za ten povedený odkaz na Transformery, nebo jsem jediný, kdo si na ně vzpoměl při scéně u auta? :-) ()

ConanVJ

Od tohoto filmu jsem nic nečekal a to co jsem dostal je parádní podívaná. Film má skvělé herecké obsazení. Tom Hardy je opět drsňák jak má být, Shia zde vyzrává postupem děje, G. Pearce je v roli hlavního padoucha skvělý. Tento film neni nabušený akcí, ale příběh filmu to bohatě vynahradí. Furt se něco děje, a mě film bavil od začátku až parádního konce. Pro mě 95% :) ()

draculca

Vadilo mi, že film vlastně když si to uvědomíte nemá žádný děj (respektive zápletku) - divák vpodstatě jen čeká, jak moc brutální a krvavá bude další scéna, protože sled událostí je jasný víceméně už od začátku. Pro získání představy o prohibiční době dobré, ale žádný velký filmařský zázrak jsem nezaznamenala. ()

Astaroth12

Príbeh nenudí a je od začiatku zaujímavý s kladnými aj zápornými postavami, ktoré do filmu prinášali vždy niečo zaujímavé. Naozaj má vynikajúco vygradovaný príbeh s veľa akčnými scénami. Je emóciami nabitý. Sú traja bratia, každý je rozdielny, jeden je tupí, ale dobrák, druhý je drsný, ale niekedy mu to slabšie zapaľuje a tretí rád pálenku a pritom je dosť zbrklí. Film ma príbeh, je zaujímavý, je dramatický, ale tvorcovia to posrali s rolou pre Shia LaBeoufa, ten sa sem vobec nehodil k tým drsným chlapom. Ale aj tak som spokojný, film ma vobec nenudil a to je hlavné. ()

ledzepfan

Moc povedená, tvrdá a oldschoolová gangsterka, která nehraje na líbivé a laciné efekty. Výhrady některých kritiků ke zdlouhavosti, chybám v tempu či hlouposti naprosto nechápu......Jen tím Shiou si furt nejsem jistý-je sice fakt dobrý ale prostě...já nevím :) ....Trochu mě taky zklamal závěr, který nevyvrcholil tak ostře jak bych čekal(to je ale jen můj problém, že očekávám hromady mrtvol a cucky mozku slizkého záporáka na prašné silnici) ()

Anchi

"I thought I walked" a Hardyho univerzální bručivé "hmm" jako odpověď na vše. A dokonce i moje oblíbená zbraň víc než jednou. ()

schizmo

Celkem drsná až surová podíváná z přibližně stejné doby jako Veřejní nepřátélé a vlastně i to zpracování obou filmů spřádá paralelu v podobné atmosféře a téměř žádných servítek v jakémkoli směru. I zde je film postaven na skrytém hrdinství ne zrovna kladných hrdinů a především sympatiích k parádně ladící dvojce Hardy - Labeouf. Pokud jste tedy fandové gangsterek nebo domácího pálení slivovice, rychlých pěstí a ještě rychlejších kvérů, případně rádi kloubíte vše zmíněné dohromady, tohle je pro vás jasná volba :). ()

EastWicka

Gangsterská story o bratřích Bondurantových je jako frťan prohibiční pálenky z půllitrové zavařovačky. Někdo to nevydýchá, jiného zhnusí už špínou a krví ulepený okraj, ale sílu, sílu to teda má. Jak trefně poznamenala má milá JaneElliot, s níž jsme tu jízdu před časem absolvovaly, "scénárista se s tim nemazal". Je to tak: konstelace z Proposition je tu jen rozhozená do jiné buranské komunity, tentokrát z hustých virginských lesů, hnus a jednoduchá krása, brutalita a archetyp ženské něhy + jako bonus záblesky Caveova morbidního humoru, výteční herci, méďovské kvality Toma Hardyho, smrtící pohledy taťky pastora, závan sex-apelu Chicaga 20. let v podobě Jessicy Chastain, dojemné, smutné cameo Dane Dehaana, mrazení v zádech, nádherný soundtrack, überslizký Pearceho padouch - úchyl a zastánce zákona... a (podle mě) naprosto dokonalý závěr. ()

baribal

Tenhle film je velmi těžké hodnotit. Na jedné straně se jedná o perfektní komorní a syrové gangsterské drama, ale na druhou stranu všichni cítí, že tomu něco chybí. Těžko říct co, jestli to je pro někoho víc akce, pro jiného zase více výpravnosti. Pro mě tam chybí oboje a zároveň ani jedno. Zkrátka tenhle film jako celek působí naprosto dokonale, mohlo tam být více akce, více zápletek a více výpravnosti, ale to by tomu jen uškodilo. Nebroušený diamant, hrubost, syrovost, neotesanost. Vše to krásně jako orchestr hraje dohromady, hrozně moc se mi to líbilo. ()

JimWayne

Trojica bratov z nejakej diery v USA sa dokázala dostať medzi známe postavy z čias prohibície. Herecké výkony a scenár boli veľmi kvalitné, režisér Hillcoat zreje ako víno. Veľmi, veľmi dobrý Hardy, úloha ušitá na mieru. LaBeouf opustil plecháčov a pozrime sa aký je to herec. Dámska časť filmu obsadená súčasnými vychádzajúcimi hviezdami. Hlavný nepriateľ bratov čarovný Pearce. Škoda len malého šteknutia od Oldmana. Celkový dojem tak na štyri hviezdy. ()

agentmiky

John Hillcoat z režisérského křesla vytváří velmi specifické filmy. I Země bez zákona není takovým tím typem normální gangsterky. Když se řekne gangsterka, každý si představí ty přestřelky a nepřetržitou akci. Zde tomu tak není. Lawless je natočen tak, aby nám představil a postupně ukazoval odlišné charaktery všech tří bratrů, jejich chování, činy a zejména jejich bratrskou soudržnost v hrozícím nebezpečí. Všichni tři herci se zhostili svých rolí nadmíru dobře, nedokážu určit, kdo z nich ztvárnil svou postavu nejlépe. Atmosféra kolem roku 1930 je strhující. Docela dost mě překvapuje, že Guy Pearce nedostal za svou roli slizkého a podvraťáckého státního zástupce Oskara. Fantastický výkon z jeho strany. Velká škoda je, že Gary Oldman nedostal více prostoru na scéně. Závěrečná přestřelka patří mezi nejužší špičku z filmů, které jsem doposud viděl. Za mě dávám 90 % ()

MartinezZ

Tak tohle se hodně nepovedlo! 115 minut nudy a uměleckého zírání kamsi ála Terrenc Mallick (taky má poděkování v titulcích), občasně prošpikovávané až zbytečnou brutalitou. Celý děj je o nejmladším ze tří bratrů, kteří pálí kořalku, jako všichni ostatní, ale jen oni se odmítají podřídit. Nejmladší bratr Shia se ale celou dobu chová jako nepoučitelný idiot a na co sáhne, to podělá, čímž ztrpčuje život nejen sobě, ale hlavně všem okolo, kteří o to nestojí. Téhle postavě jsem zanedlouho přál smrt už jen proto, aby mě po zbytek filmu nesrala. Bohužel postava je to hlavní. Celou dobu čekáte, že se uděje nějaký zlom s touto postavou a že se film konečně začne někam ubírat, ale klidně vám prozradím spoiler, že se tak nestane. Jedinou použitelnou postavou ve filmu, vlastně tím jediným ve filmu, je mrmlající Tom Hardy. Tahle postava byla skvělá a její herec také. Tom se zasloužil za celou jednu hvězdičku. Za pouhou polovinu hvězdičky stojí skutečnost, že rozhodně nebyl špatný námět. Možná nebyl špatný ani původní Caveúv scénář, bohužel výsledek je takřka tragický a absentující dohled někoho okolo dramaturgie bije do očí. ~ Jestli chcete nějaké drama a akci z období kolem prohibice v USA, doporučuji seriál Boardwalk Empire. Tady u tohoto filmu jsem ale v kině zíval, nudil se a chtěl film posouvat. Kdyby mi nebylo trapné si rozsvítit telefon, tak si snad u filmu i něco hraju a čas od času kouknu na plátno. Bohužel ani Caveova a ještě jednoho člobrdy hudba taky nestála za moc. ~~~ 1,5* ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)