Tomasson

Velmi dobrá gangsterka se skvělým obsazením, jenž nebylo dostatečně využito. Mít takovou partu na hraní, rozhodně se snažím víc o to, aby bylo co hrát! Nicméně...má to skvělou atmosféru, správnou dávku naturálnosti a výtečný soundtrack. Tom Hardy je tvrdší než diamant a de facto si s jedním obličejem vystačí celý film, což ovšem nic nesnižuje na jeho působivosti. Guy Pearce hraje svého odporáka naprosto skvěle, až se mi z něj občas dělalo nevolno, Jessica Chastain je prostě étericky krásná a celou dobu mi její role připomínala jistou dámu z Čínské čtvrti :-), Oldmana je sice málo,ale zas za to stojí ... Dobrý film...v tomhle se rýpat nebudu ani náhodou. Doporučuju...! 4* ()

NemTalyshev

Určitě se do kina vyplatilo jít. V celku pěkný film , i když žádný převrat. Každopádně se mi líbila doba v které se příběh odehrával. Tom Hardy tam byl úžasný , jako ve většině filmech v kterých hraje. Film byl pěkný i když se mi někdy zdál poněkud zmatený , ale určitě se na něj ještě jednou podívám. ()

CampaHD

No konečne niečo čo ma potešilo. Síce som dostal málo Oldmana, a to mal Thomson v ruke, no Clarke mal pečienku tuhú na plátne i cez oblečenie, Mia bola skvelá v každom ohľade a Jess neskutočne utrápene sexi. A Hardy? Od mlátenia brata nám ukázal že sa nám rodí legenda. No a máme tu aj neštastného Shia, ten sa fakt snaží držať krok, nie je zlý, len ja ho fakt nemusím a tak som ho trpel a on ma aj príjemne prekvapil, hlavne ku koncu. Pearce bol tak neskutočne odporný že po posledných votrelcoch mám pocit že si vie naozaj vybrať úlohu a je v tom fakt vždy stopercentný. Najviac si vážim spracovanie okolia, vernosť detailom, postavám ktoré zapadajú do obdobia a dokonca aj zvuk OHV motora bol taký aký má byť. Násile bolo, odrážalo dobu a keď už bolo toho moc tak sa privrelo "kukátko" dvier. Teším sa že si Forrestove "hmknutie" vypočujem zas v orig. znení na DVD a rád si tento disk zaradím ku svojim obľúbeným filmom. Gratulujem. ()

pomada

Film ako celok pozerateľný od začiatku do konca, nenudil ani nenadchol, nevzbudil emócie... Trochu prepálená postava G. Pearce (kino - jediný divák) ()

Profík

Začátek je takový trošku rozháraný a občas mi chybělo vysvětlení motivací některých postav a konec je trošku navíc, ale jinak je to napínavé a velmi dobře vystavěné drama. Zvláště Tom Hardy podává opět skvělý výkon, jeho mručení je vtipné a Shia LaBeouf se nenechává zahanbit. A Guy Pierce je výborný záporák, bez kterého by to nešlo. 90%. ()

ouf

Nevyrazit si na film o prohibici v době prohibice opojen koňakem by byl hřích co ? Hardy po celou dobu nasazenou bručící flegmatickou držtičku ale kupodivu mi to stačilo. Dost předvídatelnejch posledních 40minut což až tak nemusim. City se konaly , tvrdost taky ale očekával jsem drobek odklonění a posvit do tváří zchlastanců - nu budiž. A teť konečně pohled okem bez zákalu--- vlastně mi stačily dobový svetry (strašně bych si chtěl nosit blůzu co měl hardy neustále nasobě),auta , auta , zápal lidí tý doby , krásný prostředí vesnice , stylovost rodiny .....- ()

jirkapospec

Něco tomu chybělo. Nevím, co přesně, ale prostě chybělo, nebylo to tam; možná až příliš pomalé tempo či nelogické počínání některých osob v určitých situacích... Pojetí ztvárnění záporáka Guyem Pearcem mi nepřišlo nijak zvlášť zajímavé. Škoda že nedostal více prostoru Gary Oldman. Není to špatný film, ale očekávání bylo větší. Čekal jsem, že mě film více vtáhne do děje. Film, aniž bych se však vyloženě nudil, ve svém pomalém tempu plyne a plyne a tak nějak doplyne ke svému konci.Na druhou stranu, kamarád, s nímž jsem byl v kině, byl z filmu nadšený. ()

petix

Napad dobrej, ale zpracovani vice nez spatny... Chybi tomu neco co chybi vlastne kazdemu tuctovemu americkemu filmu. V kazdem filmu je spousta akce a jeden hrdina, ktery tomu vsemu sefuje. Ale na tomto filmu neni nic dotazene do konce. Tom Hardy je dobrej tak akorat na vrceni a s jednou grimasou by to zrejme odehral kdokoliv. Shia LaBeouf je alespon trochu zabavny s tou svou postavou a tvari zelenace... Jenze ja ve filmu, ktery aspiruje na akcni drama, cekam hlavne silne osobnosti...vykreslene charaktery a ne bezduche strileni a naprosto predpokladany dej - neni tam ani zadna detailne promyslena a do krajnosti dotazena akce, ktera kazdeho prekvapi... proste nic :( Dobry herci a zajimavy napad na dobry film proste nestaci... ()

Suzzie

Hodně, ale hodně nepovedená záležitost. Příběh nula, v podstatě nejvíc akční je na tomto filmu jen trailer, jehož 90% zhlédnete v prvních pár minutách, Pořád čekáte, že se konečně začne něco pořádného dít, že nějaká linie bude dál rozvedena, ale nedočkáte se. Nudíte se. Z toho vás vytrhne jen pár dobrých vtípků a sem tam vás šokuje nějaká brutální scénka. Nejednotná hudba, část filmu skoro bez, část filmu s, část filmu ještě jinak (říkáte, že už to nejde, ale jde)...U konce se ale budete opravdu smát, já se smála velmi, protože taková "střílečka" se jen tak nevidí a happy end , ten už ani komentář nepotřebuje... 2 hvězdy díky Tomu Hardymu, pěkné kameře, dobovým kostýmů a výpravě. ()

Letec88

Čekal jsem od toho podstatně víc. Celý film prakticky nemá žádný náboj a až na pár nechutných scén, kde teče krev člověk jenom sedí v sedadle a diví se, jak na tohle mohl jít.. Dvě hvězdy jenom za Toma Hardyho, jehož flegmativní pojetí hraní je prostě boží! ()

macik007

Pro mě jednoznačně za 5*. Předčilo mé očekávání, škoda jen, že témata z této doby jsou tak málo využívaná, nebo je to dobře? To ať si každý rozhodne sám. ()

LooLaa

Malé městečko s pár přilehlými farmami, čas prohibice, drsní týpci, zkorumpovaný zástupce šerifa, mafiánský boss a štítek: "Podle skutečné události". Lawless nezklamal. Přesto taky nikterak neoslnil. Děj rozkouskován, tvořen pro moment, pro sílu okamžiku, který tomuto žánru nesmírně sluší a Země bez zákona z toho těží! Ať už to byl Gary Oldman, který jako Capo di Tutti Capi prostě přijel do městečka a všem do jednoho v mžiku ukázal, kdo tomu tady šéfuje, kdo má na místním písečku ten největší kvér nebo pohled na znetvořené tělo od asfaltu bratrance bratrů Boudurantů,... vždy to byly neskutečné okamžiky. Konečně taky po dlouhé době Shia LaBeouf jako chlap v nějaké roli, kde nevypadá jako holka. O houževnatém, uzavřeném Tomovi není třeba ani mluvit (jen ten doutník, doutník se přece nezahazuje)! Dal bych 4*, ale dovolím si jednu hvězdičku nadsadit. ()

billcarson

Hodně mdlý film, který kazí jak Shia tak Mia. Hardy opět exceluje, bohužel plytký příběh mu nedává příliš na vybranou. Kamera i výprava jsou fajn, soundtrack se podařil a to je konec nějakého výčtu pozitiv. Málo Oldmana a Pearce by měl v té své úchylnosti a slizkosti přidat, potom by se na to dívalo líp. ()

BioRaj

No konečně po dlouhé době film s koulema . Jde vidět , že i námět po tolikráte zfilmovaný , jde perfektně nekonvečně uchopit pokud jdou ruku v ruce režisér a autor hudby spolu na filmové rande . Jsem moc rád za takové pokoukání . ()

Brain32

Tvrdé bez servítek a Hardy? Jak já ho miluji [Inception, Warrior, Temný rytíř povstal, Země bez zákona] zná někdo lepšího herce posledních let? Já ne! ()

hypnos11

ocekavani byla prevelika, bohuzel u me film na the proposition ztraci, prestoze se tak nevlece. velika skoda, pac herecke obsazeni je vskutku hvezdne. jeste vetsi skoda je, ze vetsinu filmu hercum staci, az na labeoufa, tvarit se stale stejne. oldman se ve filmu vicemene pouze mihne v par zaberech. pearceuv zaporak je typicky priklad slizkeho, unyleho parchanta, ktery patri snad jenom do beckovych akcnich filmu. ale cemu se divim, kdyz byl film natocen podle predlohy, kterou ma na starosti vnuk jednoho z bratri bondurantu. u me 3.5*, zaokrouhleno na 3* ()

radek.896

Vynikající gangsterka, která měla dost našlapaný děj, který mě ani na minutu nenudil. Hardy byl hodně tvrďák, Clarke divný a LaBeouf takový mladicky nerozvážný. Věřím, že něco nebo někdo z filmu dostane nominaci na oskara... ()

hujerita

Remeselne veľmi dobre zvládnuté, ale... Chýbalo tam niečo. Poviem to takto: ako jednohubka može byť, rýchlo vám to vyšumí do prázdna a ja osobne si radšej z obdobia prohibície pozriem vynikajúci Boardwalk Empire. ()

hajner

Vcelku podarený snímok s perfektnou atmosférou a skvelými dobovými kostímami.Avšak najviac mi prekáža až trestuhodne nevyužitý herecký potenciál Toma Hardyho.Na pár mumlacích scén a väčšinového krvácania sa niak zvlášť neprejavil,čo je na tak skvelého herca akým bezpochyby Hardy je málo.Ani si poriadne nezastrieľal,ani nevyužil svoje trénované svaly.Naopak Shia dostal podľa môjho názoru priestoru až až.Pričo stelesňuje postavu,ktorá ho sprevádza už od čias transformers.Neprimeraný slaboch v inak silnom filme.V každom filme dostáva nakladačku a zázrakom sa preplieta dejom až dokonca.Ale je to kvázi gangsterka ktorá,určite stoji za dve hodky v kine. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)