Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něco víc. Právě tyto pochůzky mu vynesly nelichotivou přezdívku doktor Smrt. Kevorkian se po setkání s jedním ochrnutým pacientem, jehož kvalita života se prakticky rovnala nule, rozhodl přejít od slov k činům a sám začal pracovat na stroji, který nazval Mercitron. Měl pouhým stisknutím tlačítka pacientovi umožnit jednoduše a důstojně ukončit svůj život, pokud si to bude přát. Dal tak vzniknout zcela novému oboru medicíny - euthanázii. Sám poskytoval v této oblasti poradenství. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka a zanedlouho o tom měl slyšet celý svět... Detroitského patologa ztvárnil Al Pacino a za svůj strhující herecký výkon byl oceněn Zlatým glóbem. Biografické drama s hvězdným obsazením portrétuje i několik lidí, kteří Jacku Kevorkianovi pomáhali. Nejbližší okruh příznivců vzdělaného patologa tvořili jeho sestra Margo (Brenda Vaccarová), jeho dlouholetý přítel, technik Neal Nicol (John Goodman), aktivistka Janet Goodová (Susan Sarandonová) a právník Geoffery Fieger (Danny Huston). Film, realizovaný v produkci HBO, ověnčený dvěma Cenami Emmy, natočil režisér Barry Levinson. (HBO GO)

4k7

Chvíli mi trvalo, než jsem si na Al Pacina jakožto na důchodce Jacka zvykl. Ale v průběhu filmu jsem to bral už jako samozřejmost. Nebudu tu rozebírat problematiku samotné eutanásie, myslím že tento film o ní pojednává dost otevřeně a nabízí různé úhly pohledu. Stačí když řeknu, že jsem na straně Jacka. Al Pacino ve filmu opět předvedl Al Pacina jak ho známe a dokázal, že jeho herecký um nestárne. Jack, který se se ctižádostí a bez ohledu na násladky nebojí postavit celé společnosti pro něco, čemu bezmezně věří - tak to je přesně ono! ()

Cikinko

Tento film je určený len pre určitého diváka a preto nedávam strhujúcih 5*. V každom prípadne úžžasný herecký výkon v podaní majstra Al Pacina :) ()

Solverino

Na plný počet to není, chyběla tomu trochu šťáva. Chvílemi dosti rozvláčné. Sliné téma, výborně zahrané Al Pacinem. Dost dojemné a smutné. Hodně dlouhé, trochu bych to prostříhal. Smutné je, že si nakonec Jack zlomil vaz sám sobě... ve filmu i ve skutečnosti. ()

Bigwave

Eutanazie"dobrá smrt". V dnešní době toto slovo,pojem zná každý člověk. Téma, které rozvášní každou diskuzi, již tolikrát otisknuto v levných plátcích a tolikrát omíláno v drahých časopisech. Po staletí, hledají lidé odpovědi a stále je ohledně eutanazie nedostávají. Jack Kevorkian je potrhlý stařec, který měl silné utopické,pokrokové názory, které vmetal světu do obličeje. Film je tak perfektně zpracován, pohrává si ze všemi myšlenkami tohoto milosrdného anděla nesoucí smrt. Škoda, že se jedná jen o Tvfilm. Tohle by mělo vidět více lidí a aspoň se pokusit pochopit, zač se nechal Kevorkian veřejně "lynčovat" a následně uvěznit. ()

miki68cz

Vypovídající, souhlasím. S čím? No přece s režisérem, jsem pro. Pro co? Tak to bych si nechal s dovolení pro sebe ale nejsem pro bolest. Úžasný ( jako vždy ) Al Pacino. Výborná Brenda Vaccaro, výborná muzika, skvělá režie. DOPORUČUJI skoukněte a napište svůj názor ()

Forsetino

K hereckému výkonu Mistra Al Pacina není co vytknout, to je prostě opět koncert! I režisér Levinson je pro mě zárukou kvality, a to se jen potvrdilo. K samotnému tématu snad jen tolik, že bych těm zarytým, zpravidla vylízaným náboženským fanatikům, nikdy nepřál, aby byli nuceni využít eutanázie, ale možná by jim týden v kůži trpících lidích prospěl! Jak říkal dr. Kevorkian, dříve se nesměla používat při chirurgii ani narkóza, protože bůh chtěl abychom trpěli... Snad tedy jako společnost pokročíme i ve věci eutanázie a stane se z ní ta poslední lékařská služba, kterou člověk žádá! Díky, doktore Kevorkiane! ()

Belbas

Opravdu velice zajímavý film, který vás donutí zapřemýšlet a zaujmout vlastní stanovisko ohledně euthanázie. Výborným nápadem bylo obsazení skvělého Al Pacina, který své kvality dokazuje i na stará kolena a také již léty prověřeného Johna Goodmana. Námět filmu byl zvolen výtečně. Myslím, že téma asistované sebevraždy je velice diskutabilní a rozhodně není dořešené. Bohužel dramatické scény mě nijak moc nezasáhly a celý film by si zasloužil také nápaditější hudbu s nějakou silnější hlavní melodií. ()

kubilov

Uhrančivý Al Pacino na hranici herecké dokonalosti, Zlatý Globus naprosto po právu. Jinak mě spíš ale trochu zklamal Barry Levinson, kterého mám docela rád, avšak zde mi svým místy až necitlivým protahováním filmu moc radost neudělal. Ať mi nikdo netvrdí, že se to nedalo o 20 minut skrouhnout, takových scén tu bylo spousta. I tak však tento mimořádný příběh o arménském doktorovi z Detroitu, který byl ze všeho nejvíce fascinován smrtí, velice působivý. ()

Sticks

,,Tak u tohoto doktora by ste nechceli byť pacientmi´´. Doktor smrť je film o neúspešnom doktorovi, ktorý sa nebojí vzoprieť sa zákonom, ktoré považuje za nemorálne. Tento film je ďalším dôkazom, že americké súdy sú len obkecávačka. Film akoby chcel zostať neutrálnym v otázke eutanázie ako sa len dá. Vyskytnú sa tu silné scény umierajúcich, avšak nezachádzajú priďaleko. Jack postupne stráca ľudí okolo seba, pripočítajte smrti, ktorých je asistentom a svedkom a dostanete misionára konca trýznenia ducha a tela človeka. Jack svoj cieľ dosiahne; otvorená debata o eutanázií. Takýchto filmov o ľuďoch čo bojovali za zmenu myslenia spoločnosti by malo byť určite viac. Miestami príliš dlhé. Skvelý Al Pacino. Obsah prevyšuje formu. 7/10 ()

djbarrel

Skvělý film o velmi zajímavém člověku, který se víc než kdo jiný dotýkal ožehavého tématu, a to možnosti pokojně odejít z tohoto světa. Řekl bych, že je to jistý fenomén. Můžete mít rozdílný názor, ale určitě vás nenechá v klidu. 86 % ()

Parisée

Film krásně ukazuje, jak je právo v zemi, která se tak honosí přídomkem "svobodná", naprosto zbaveno jakékoli lidskosti, protože zkrátka "není relevantní". V některých obzvláště absurdních situacích se mi chtělo zvracet, a to bez nadsázky. Pět hvězdiček nedávám proto, že jsem se, narozdíl od jiných podobně zaměřených filmů, nedokázal nechat tím filmem naprosto pohltit. Každpádně zařučuji, že vás tenhle film donutí přemýšlet. Tenhle komentář nemá přispívat ke všeobecné diskuzi o tom, zda je eutanázie přípustná, či ne, ale jednu otázku si přece jen neodpustím: Jak může jakýkoli zdravý člověk tak vehementně odsuzovat možnost asistované smrti, když si nedokáží ani vzdáleně představit utrpení a pohnutky těch, kteří si ji přejí? ()

EVIM

Strojově přesné....výkon Al Pacina bezchybný....moc mne potěšil John Goodman..., ale proč mám pocit, že je to jen výborně zahraný a natočený dokument... ()

Pavkos

Nemám, co bych vytkl. Je vidět, že tak skvělý herec, jako je Al Pacino, si osobnost Jacka Kervorkiana důkladně prostudoval a ve filmovém zpracování se proto stává jeho dokonalou kopií (jak po stránce povahové, tak po stránce vzhledové). Další pozitivum - film si nechce hrát na city, ale zaobírá se danou problematikou. Tyto dva aspekty se postarali o to, že je film tam, kde je. ()

smith22

Značně znavený sem po první půlhodině usnul.Říkám O.K dáme repete druhej večer.Pustil sem si to tam kde sem skončil a co myslíte?Po hodině sem zas usnul – tohle se mi u filmu jen tak nestává ikdyž je sebevíc nudnější.Zbývající půlhodinu sem dojel nasledující den ráno a vím jistě, že tento film už podruhé vidět nechci.2 hodiny opakujících se asistovaných sebevražd a plno opakujících se plků kolem toho.Tomu říkám supernuda.Jedinou zajimavostí byla vizáš Al Pacina a jeho nezaměnitelný projev.A na něj hlavně sázeli tvůrci.Téma jako takové, které se pokoušeli věrně zpracovat a podat divákovi je určitě zajimavá a důležité ale takové zpracování mě prostě neuspokojilo. ()

Beni1

Velmi krásný, citlivý a dojemný příběh. Mistrovsky zahraná role Al Pacinem, který vede největší boj se svým svědomím. Klobouk dolů. ()

route60

Jsem zástáncem eutanázie a to je právo každého těžce nemocného člověka který nemá naději je neuvěřitelné že když si zláme nohu kůň tak ho zastřelíme aby netrpěl ale když člověk těžce trpí a má bolesti tak ať žije vesele v bolestech až do konce, Doktor smrt a jeho hlavní hrdina Jack Kevorkian ve skvělém podáni Al Pacina je smutná postava amerických dějin člověk který ukončil život lidem kteři už trpět nechtěli byl nespravedlivě odsouzen a Amerika se může je a jen stydět, HBO má další velké plus a Barry Levison natočil film na který se jen tak nedá zapomenout. 100% ()

cunicekb

Téma vcelku dobře zpracované a "vytvořené", jen mi ve filmu chybí odpůrce se zdravým rozumem - většinou jsou to jen fanatici, což trochu zkresluje představu a realitu, ale hvězdu strhávat nebudu i kdyby jen za odvahu točit něco podobného. Nicméně eutanazie to je pomoc i problém - znám spoustu pro i proti a to z praxe, takže ani nemůžu říct na které straně se právě nacházím... ()

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)