Johnny Depp stvárňuje vo filme amerického turistu, ktorého ľahkovážny flirt s cudzinkou zapletie do siete intríg, romantiky a nebezpečenstva. Frank (Johnny Depp) sa v priebehu spontánneho výletu po Európe zoznámi s Elise (Angelina Jolie), s pozoruhodnou ženou, ktorá  mu ale skrížila cestu úmyselne. Ich vášnivá romanca sa v okúzľujúcom prostredí Paríža a Benátok ďalej rozvíja a obaja zisťujú, že sa nevedomky zaplietli do smrtiacej hry na mačku a myš. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Proč mě chtějí všichni zabít?" Remakeovat snímek Hledám Anthonyho nepovažuju za nejgeniálnější producentskej nápad všech dob. On totiž i originál chvílema šlapal vodu, takže nebylo možný pochybovat o tom, že Američani příběhu ještě trošku dodají šťávu a tím přivodí logice pár srdečních zástav. Nakonec se to dalo přežít bez vážnější újmy na duševním zdraví, i když ta strážní budka se závorou na vodní ploše mi již nějakou tu noc způsobuje probouzení se smíchem. ()

akisha

Čekala jsem to horší. Rozhodně jsem to nečekala lepší. Co nejvíc bije do očí je naivita příběhu a hned potom jsou uširvoucí trapoňovy dialogy, co jsou tak sofistikovaný, až je z nich jednomu do smíchu či pláče. To, že největší hajzl je opět Rus, k tomu se ani vyjadřovat nehodlám. K čemu tam byl Rufus Sewell? Pokud vím, tak se jednou otočil, jednou se podezřele podíval, na konci se mihnul v davu, pak měl asi tak minutu na vysvětlení svojí existence a tím jeho účast hasne. Nejvíc ale ztroskotává hlavní dvojce. Depp se stylizuje do "hodného médi", čili obtloustlýho zarostlýka, kterýho sice budeme mít trochu rádi, ale spíš jako "toho hodného troubu". Angelina tam 80% stopáže chodí s hlavou vysoko v oblacích a femme fatale úsměvem a zřejmě usoudila, že to stačí ke ztvárnění role. A ten plytkej příběh je sice v podstatě jednoduchej, ale stejně je absolutně nepravděpodobnej, neuvěřitelnej a ujetej. No ale na druhou stranu - Benátky jsou krásný, sem tam se podařilo vykřesat z kulis i herců nádech romantiky nebo uvolněné dovolenkové atmosféry, pár scén zřejmě přivane na tváře úsměvy a někde to tak tvůrci dokonce zamýšleli a celkově se u toho mozek moc nenadře. Moje očekávání bylo ale ještě horší, tak snad proto dávám s klidem obstojné 3*. ()

darkrobyk

Ale proč ne - příjemná oddechovka s milou hudbou, hezkou kamerou, krásnými interiéry, pusu špulící Angelinou (i když jsem čekal, že alespoň jednou vezme do rukou kulomet) a Deppem, co se zdál po většinu času jaksi mimo....aha, to byl záměr! Na celém filmu u mě ovšem vyhrávají mé milované BENÁTKY! A především kvůli nim jsem si film užil. Kdyby se přihodilo více mrtvol a krve, jenže možná jsem viděl cenzurovanou verzi...to nevím. Na sychravé odpoledne jako stvořené. ()

Shit

S timhle Depp a Angelina šlápli krapet vedle, sice né úplně do hovna, ale těsně vedle něj určitě. Největší problém je asi v tom, ,že Florian Henckel von blablabla se snaží kombinovat akční thriller s komedií, ale nedokáže kvůli snaze o vtip a odlehčení z toho vyždímat napětí a komediální stránku zase pojímá jen tak zlehka, takže s ní ani pořádně nepobaví, navíc Depp nemá co hrát a Angelina Jolie na tom není o moc líp, takže se tam dvě hlavní postavy tak jako proplétaj, do toho průměrnej příběh, u kterýho je fakt obtížný aspoň předstírat zájem, jak to dopadne a rádoby hrozně napínavej a šokující závěr jen potvrdí, že tohle stačí jednou a dost. ()

Skejpr

Cizinec je velmi zvláštní, svým způsobem specifický mix konspiračního špionážního thrilleru a osudové romantiky, který filmařsky volí stejnou obřadnost a noblesní popisnost, jako prostředí, v němž se z větší části odehrává. Takovej Sladkej život říznutej Hitchcockem. Staromilsky pojatá záležitost, která nepotřebuje hnát kupředu nějakým závratným tempem a přitom se jí daří držet napětí a nejistotu z toho, co přijde. Depp je sladký (na střeše a v pyžamu obzvlášť), Angelina je snad podruhé v životě sexy a celkový dojem by vlastně ani nebyl nějak extra negativní, kdyby nepřišla absolutně zhovadilá pointa, která to celý poslala do kytek... ()

• Angelina Jolie (Elise) se naučila řídit několik člunů. Honička po kanálech se točila sedm nocí. (jenik71)
  • Interiér budovy, kde se točil galavečer, filmaři upravovali čtyři týdny. (jenik71)

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (viac)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (viac)