Dylan Moran Live: What It Is

(TV film)
všetky plagáty
Veľká Británia / Austrália, 2009, 77 min

Dylan Moran

Známý irský komik je po třech letech opět zpátky na DVD a věnuje se různým odvětvím života jako jsou náboženství, politika, vztahy, nad nimiž se se svým irským citem pro humor zamýšlí. Oproti posledním vystoupením odhodil cigaretu, ponechal účes, zintenzivnil projev a přidal narážky na ostatní. Nebojí se však vystřelit ani do vlastních řad. (ČSFD)

ZackSawyer

Dylan se výtečným způsobem strefuje do všeho co nás obklopuje, nebere si servítky a je neuvěřitelně vtipný, přesný a výstižný. Poukazuje na lidskou hloupost, neduhy, nešvary společnosti, konzumní styl a u toho všeho se skvěle pitvoří, drbe ve vlasech a popíjí své deci bílého :-) V jeho představení je tak moc životních pravd, že to ani možné není. Bravo! ()

smrtacik

Veľmi dobre, naozaj veľmi, ale napriek tomu len štyri hviezdičky. Nedá sa mu uprieť snaha byť agresívne trefný, dokonca urážlivý, ale chýba mi tam tá rozpustilosť, ktorá bola cítiť v predchádzajúcich počinoch Monster (2004) a Like Totally (2006). Ako stand-up komika ho miluje a je vynikajúci. Tento krát však mierne tápa, keď sa viac krát snaží rozoberať jednú tému a chvíľami sa akoby strácal. Vystúpenie je energické, ale strácalo niekedy kompaktnosť a najmä už nepôsobí Moran tak úboho ako kedysi, že ste sa na neho pozreli a bolo vám ho ľúto. Ten serióznejší óder, mu už nesedí, ja ho chcem vždy vidieť ako Bernarda Blacka z Black Books. Pre milovníkov Morana určite povinnosť, ja som to pozrel dva krát, ale na prvé dva kúsky ktorými nás šokoval teraz ten stupienok chýba. Aj napriek tomu je však What It Is veľmi vydarená vecička. Hodnotenie: 80% ()

Torgal

Dojmy veľmi podobné ako pri Monster-ovi. Dylan Moran pôsobí možno o niečo viac zmätenejšie a blábolí z cesty o čosi intenzívnejšie, no v jeho vystúpení je stále veľa pravdy a humoru. 7+/10 ()

dEst28

Podle mě slabší než Monster, ale Dylan je prostě ir, chová se tak, vystupuje tak, a nedokážu si představit, že je někdy střízlivej :D "Poučný" a zábavný zároveň. ()

m4xp4yn3

V detailech vtipné, jako celek úplně rozbité. Koncepční myšlení nebude patřit mezi Moranovy silné stránky. Celý výstup působí jako nesourodý slepenec tisíců tu lepších, tu horších drobných nápadů, postřehů, glos, často i naprostých nesmyslů. Pocit chaotičnosti umocňuje jeho překotný a špatně srozumitelný projev. Pokud na jeho pojetí komedie přistoupíte, můžete se u toho i dobře bavit, ale po zhlédnutí ve vás nejspíš nezůstane žádná myšlenka déle rezonovat. Proto upřednostňuji starou školu (Carlin, LCK) s nižší kadencí vtipu, zato ze vším vypointovaným, dotaženým a uspořádaným do témat. ()

raiN[ratm]

Biblia. Svojim spôsobom lepšie a vyzretejšie ako Monster. Moran buď trhá vašu bránicu na márne kúsky alebo ho počúvate a s vážnou tvárou si vravíte "áno je to tak, má pravdu". Najpravdepodobnejší variant je ten, že počas dobrovoľného ničenia vlastnej bránice mu budete uznanlivo prikyvovať "áno je to tak, má pravdu". Alebo nie. Whatever. Aj tak je Boh. ()

Alfmen

Pro mě zatím lepší než Monster, ale je možné, že až to uvidím třikrát čtyřikrát, tak to stanovisko třeba změním. I tak, Moran si těch pět zaslouží. ()

Izi-Peťan

Je to poprvé, co jsem viděl takové vystoupení, že se člověk postaví před publikum a během hodiny se je snaží rozesmát. Klobouk dolů nad Dylanovým výkonem. Znám ho jen ze seriálu Black books, ale u tohohle jsem se fakt bavit, i když si myslím, že takový humor není pro každého, proto mě překvapilo tak vysoké hodnocení. Rozhodně vyzkouším nějaké jeho další vystoupení. Btw nečekal jsem, že jak hraje v seriálu, že přesně ty svoje ksichty předvede i na jevišti. Pak super :D 85% ()

Runespell

Na tomhle konkrétním představení mě nejvíce dostal neuvěřitelným poměrem vtipu a bolesti pod vším tím humorem. Svým zvláštním způsobem je to sice méně třeskutě vtipné, ale mnohem silnější než předchozí vystoupení. Jeden z mála lidí, které bych si opravdu jednou přála potkat osobně. ()

Yuksek

Nebylo to špatné, ale trochu jsem se v těch hláškách a průpovídkách ve stylu "z každého soudku něco" ztratil. Však druhý pokus to zcela jistě spraví... ()

Mon_Ty

Je to šílený. Ale tak šílený, že se člověk musí pořád smát. Jeho gestikulace, jeho vzhled, prostě celej Moran je geniální. Nebere si servítky s ničím, skáče od jednoho tématu k druhýmu a člověk se přitom nehorázně baví. Perfektní. ()

metztlimoon

"Yummy-yummy-yummy-yummy-boohoo-boohoo-boohoo-yummy-yummy-yummy-yumm... Hang on a minute." --- "Would you please. Stop. Taking. Pictures. On your tiny. Annoying. Fucking camera?" ()

Fufak

Ír, ktorý v sebe skrýva viac ľudí naraz, ktorý vyzerá, ako keby mu v rovnakom momente povedali tú najhoršiu a najlepšiu správu v jeho živote ktorý je pravdepodobne maximálnou mierou zdeprimovaný z celého súčasného sveta, to svojím sarkazmom a iróniou natiera každému jednému stand-up komikovi s bielym vínom v ruke... BRAVO!!! ()

Wordfish

Dylan je prostě ve formě, letí, háže špínu na všechno, všechny, nejde ho zastavit a publikum tleská. V pořadí už třetí estráda, se hodně blíží jeho prvnímu počinu Monster, který byl o trochu kvalitnější, než druhý snímek Like Totally. Opět nás vtáhne do spleti satiry a neskutečně zauzlených urážejících průpovídek, takže snad ani nelze odtrhnout oči. Dojděte si na záchod před filmem! ()

WHMMD

Dylan Moran je proste skvelý. Prvý krát som sa s ním zoznámil v seriály Blackbooks a až potom som si pozrel jeho stand up vystúpenia plné nadsázky, čierneho humoru a írskeho opilstva. Absolutely deliciouse. ()