Komédia o jednom omyle, láske a večnej vojne medzi mužmi a ženami. Nezabudnuteľný Spencer Tracy a famózna Katharine Hepburnová ako dvaja (ne)priatelia na život a na smrť. Veľmi schopný a výkonný expert na počítače a automatizáciu Richard Sumner (SPENCER TRACY), ktorého znalosti v oblasti ženskej psychiky sú naopak veľmi nedostatočné. A práve ženy mu osud postaví do cesty, najmä výrečnú Bunny Watsonovú (KATHARINE HEPBURNOVÁ), ktorá pracuje ako vedúca výskumného oddelenia jednej veľkej televíznej siete. Bunny sa totiž obáva, že Richardovým úmyslom je nahradiť celé jej oddelenie výkonným počítačom menom Emma, a pretože by tak prišla o prácu nielen ona, ale aj rad jej spolupracovníčok, rozhodne sa konať. Rázna argumentácia a počiatočné nepriateľstvo však majú celkom iný výsledok, ako pôvodne dvaja protivníci zamýšľali... (oficiálny text distribútora)

dopita

Tyhle starý konverzačky maj svoje ohromný kouzlo. Není to nijak vyjímečnej film, ale já jsem nadmíru spokojenej - zkrátka tentokrát hodnotím spíše srdcem než hlavou. ()

aLPaC

Komedie, potažmo romantická komedie s dvojicí Tracy/Hepburn prostě nemůže zklamat. V tomto případě to stojí více na Tracym, který je prostě skvělý. Katharine už se s padesátkou na krku na podobné role tolik nehodí a s jakýmkoliv jiným mužským protějškem by to už asi nebylo ono, ale s Tracym ta chemie prostě funguje na jedničku. ()

BeranSon

Co oceňuji je dialogová pohotovost a co bych vytkl je zapadnutí do žánrového průměru a malou slávu prodané práce, ale jinak jsem s filmem nad míru spokojený, protože jsem od něj nic nečekal a tak jsem jen dostal a přijmul. - 5/10 - ()

CaptNemo

70% - moc příjemné nedělní odpoledne. Kde je přítomnost ducha a dobrých herců, nevadí ani předvídatelná zápletka. Mimochodem - nechce se uvěřit, že zatímco v USA v roce 1957 nahrazoval počítač člověka, u nás se vyhrnovaly rukávy a společně s budovalo. Člověk si znovu uvědomí, kolik zkažených životů a příležitostí u nás mají komunisti na svědomí... ()

Vardara

Původně jsem nechtěla, ale musím dát čtyři hvězdičky. Po řadě filmů, které jsem poslední dobou viděla, mě čistý humor tohoto dílka pobavil (především ta část, kdy probíhala vánoční oslava) a energie K. Hepburnové tomu dodala korunu. Znovu jsem se přesvědčila, že po tolika letech, co uběhlo od natočení tohoto kousku, je pro mě tato herečka jednou z mála, která si může připsat velké H (ať už jako herečka či Hepburnová). ()