Country speváčka Kelly Canterová (Gwyneth Paltrow) a mladý nádejný spevák a hudobný skladateľ Beau Hutton (Garrett Hedlund) sa spoznali v luxusnom odvykacom centre pre závislých. Ona sa tu lieči z alkoholizmu, on tu pracuje. Čoskoro potom, čo sa mladík s padlou a citovo nevyrovnanou hviezdou zapletie, sa obaja spoločne vydávajú na turné, ktoré má jeho kariéru naštartovať a jej oživiť. Kelly však centrum opúšťa o mesiac skôr, než jej končí liečba, a necíti sa príliš vo forme. Nadšenie svojho manžela Jamesa (Tim McGraw), ktorý všetko riadi a robí jej manažéra, nezdieľa. James na turné pozýva aj bývalú kráľovnú krásy Chiles (Leighton Meester), ktorá sa dala tiež na spievanie. Medzi koncertmi ale hrozí, že milostné aférky a dávne krivdy všetko prekazia. (TV Doma)

FreeDooM44

Vůbec netušim, čím si mě ten film získal. Nejde mu nic vytknout ale na druhou stranu ani extra vypíchnout, film prostě dokonale funguje jako celek a za mě teda všechno krásně do sebe zapadlo od úvodní tancovačky po závěrečný příchod odlíčené Leighton Meester spolu s "Give In To Me"!!! Fakt je ten, že film v závěrečných titulkách vyvolal pocity, který jsem po shlédnutí filmu už dlouho neměl... Takže za mě jasnejch pět hvězd, který určitě nejsou ze soucitu nad tím ubohým hodnocením co film má ()

E lan

Not my style, ale na to že country mi vyloženě vadí se jednalo a dobrý film o hasnoucí hvězdě a nových předskokanech, kteří se ve svém životem zatím spíše plácají. Hodně patosu, ale jinak vcelku uvěřitelný příběh a hlavně i herecká podání od všech protagonistů. Jen ty milostné trojůhelmíky jsou nějak moc propletené. ()

Nix

Takový ten hudební film ve kterém když vás nudí hlavní protagonistka, tak máte celkem problém. Ne, že bych byl odpůrce country nebo takových hudebních stylů, klidně si to poslechnu a naučím se o tom něco, ale tenhle film mi nic nedal. Tohle ne díky. ()

TEKAS

Příběh, který mě silně oslovil, připoutal k obrazovce a po celou dobu si získal mou absolutní pozornost. U filmů jako tento mám takový pocit, ale velice těžko se to vyjadřuje a vysvětluje. Je to prostě ono. Film který osloví. Tento oslovil nejenom skvělými hereckými výkony, lidskostí, bolestí a nadějí, ale také výkony herců, co se zpěvu týká - klobouk dolů, dámy a pane. Víc se mi ovšem líbil alternativní konec. ()

DadysGirl

Na kvality Walk the line to nedosahuje, ale i přes to mě to zaneslo do pdobné atmosféry... Paltrow podává celkem slušný výkon, Hedlund je rozhodně velmi talentovaný a zamilovanost, starostlivost a něhu mu věříte bez jakýchkoli pochyb... A Leighton Meester je opět nehorázně krásná, k tomu příjemně zpívá a celou dobu doufáte, že se rozhodne správně... :) ()

TommyDiamond

Byl jsem polapen silou country. Neznám sice ani jednu country písničku,ale musím říct,že některé songy byly vážně dobré. Líbilo se mi to víc než Walk the Line. Ve filmu se objevili vlastně pouze čtyři herci,ale jejich výkon byl užasný. Hlavně G.Paltrow zazářila. Celkově 80% ()

Fafyna

Klasickej americkej doják se spoustou srdceryvnejch a romantickejch pohledů. S opravdovym country to má bohužel společný jen ty klobouky a kostkovaný košile, jinak nic. Pěknej film, nenáročnej, ale ani nijak extra zábavnej. Největší plus je ale krasavec Garrett Hedlund :-) ()

Snathoras

Moc krásná hudba :) Coming home mi hrála v hlavě asi 3 měsíce a nemohl jsem přijít na to, co to je za písnička a potom z ničeho nic jsem to věděl...fakt se mi to moc líbilo ten film a to moc na hudební filmy nejsem :P ()

Bezmenny

Bohužiaľ mi trvalo vyše hodinu, kým som si obľúbil (ale aj to iba mierne) aspoň jednu z hlavných postáv a do deja som vlastne ani vôbec nespadol. Hviezdičky sú za hudbu, ktorá bola najlepšou súčasťou filmu a scénu s malým chlapcom. ()

dawnie

Ani stopa po černobílých emocích, kterých jsem se zezačátku trochu obávala - a čím dál víc mi připadá, že to takhle bylo natočený schválně. Country JE Strong. Hloubka postav roste každým, byť sebedrobnějším a zdánlivě nevýznamným záběrem. A mimochodem, také naprosto dušihladící hudbou, při který jsem vrněla jako kotě, a vrátila mě zpátky ke kytaře. ()

MindTuber

Celkem příjemné hudební drama o pádech a znovu povstání. Vzhledem k tématu, který ve filmech příliš nevyhledávám jsem byl příjemně překvapen. Tři. ()

wege

Jestli něco z hudby nemám rád ještě něco více než oldies, co poslouchala moje (asi brzo bývalá) manželka, je to country. Nikdy jsem tu hudbu nepochopil, nikdy ji nepochopím, nikdy to nebudu poslouchat. Naštěstí ten film není o hudbě, ale o lidech. Být o více o hudbě nedostane to ani tu jednu hvězdičku. Protože to je naprosto slabý, nedotažený příběh o tom, jak je těžké být hvězda a nelít. Zároveň to ukazuje, jak můžete mít potenciál být hvězdou, ale nechcete, raději budete žít obyčejný život. Ten jsem se snažil žít i já, věnovat se pro mě důležitým věcem, nelítat ve hvězdách, věnovat se prostě dětem, možná jsem v tom byl sám, možná ne. Možná jsme si jen přestali rozumět v tom, co jsme považovali za důležité. Viděli jsme ty priority asi trochu jinak nastavené a dopadlo to, jak to dopadlo. Může si žít život podle sebe, já budu taky. Jen musíme spolu vycházet, a oba si musíme dokázat leccos odpustit. Myslím, že jsem to roky dělat, nemám s tím problém, uvidíme jak ona. Bude to krutý náraz na realitu, který asi oba začínáme chápat. Není nakonec lepší žít jen ten obyčejný život? (anonymní ČSFD sebeterapie volume 20) ()

jafuska

film plný emocí, naděje, vylepšené v Country písní, ačkoliv nejsem fanouškem tohoto stylu, přesto tento film mělo svůj půvab, herečka Gwyneth Paltrow tuto roli zvládla na výbornou, a celé jsem jí děj uvěřila se vším všudy, ano, tak toto byl po dlouhé době opravdu vydařený film, zvládal roli kde není snadné vytvořit si vztah k těmto písním, ale když se člověk ponoří do vln této hudby, přeci jen to do sebe nějak zapadá a řekla bych velmi zapadá, jen člověk musí naslouchat, co každá písen chce nám řícj, a ano, je to lehké, jen poslouchat a vnímat, nic jiného v tom nehledejte. ()

Tominni

Film stojí na čtyřech hlavních postavách. kterým se příliš vytknout nedá, stejně tak country písničky stojí za poslech (i přímo od herců). To samé už bohužel neplatí o scénáři. Pokud si budu chtít pustit film o country, tak to bude spíše Walk the line než Síla country. Ale i tak bych dal něco mezi 3 a 4*. ()

Oscar 2011 - výsledky

26.01.2011

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (viac)

Královské i sociální Zlaté glóby

Královské i sociální Zlaté glóby

15.12.2010

Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech… (viac)