Country speváčka Kelly Canterová (Gwyneth Paltrow) a mladý nádejný spevák a hudobný skladateľ Beau Hutton (Garrett Hedlund) sa spoznali v luxusnom odvykacom centre pre závislých. Ona sa tu lieči z alkoholizmu, on tu pracuje. Čoskoro potom, čo sa mladík s padlou a citovo nevyrovnanou hviezdou zapletie, sa obaja spoločne vydávajú na turné, ktoré má jeho kariéru naštartovať a jej oživiť. Kelly však centrum opúšťa o mesiac skôr, než jej končí liečba, a necíti sa príliš vo forme. Nadšenie svojho manžela Jamesa (Tim McGraw), ktorý všetko riadi a robí jej manažéra, nezdieľa. James na turné pozýva aj bývalú kráľovnú krásy Chiles (Leighton Meester), ktorá sa dala tiež na spievanie. Medzi koncertmi ale hrozí, že milostné aférky a dávne krivdy všetko prekazia. (TV Doma)

teutates

Na US. vidieku toto fakt frčí... každí spravní kovboj znat country špivanku, trebars a od Prešoóva... a od Prešoóva... a od Prešoóova v tym poľu, neše še Jánik serdečko moóojo, neše še Jánik na koňu... a za nim idze, a za ním idze atď atď... koho zaujíma alkoholická, psychicky vyšinutá country speváčka tak ruku hore ako G.Paltrow, pretože ta ju doslova žere. 4/10 podobných snímkov je mnoho a tento nie je v poho, tak. ()

DwayneJohnson

Zcela nepokrytě se přiznávám k faktu, že jsme poněkud vyměkl a výsledkem jsou nakonec čtyři hvězdy. Přitom začátek je takový nijaký, ale pak se to celé rozjede. A hlavně by v tady nesměla hrát výborná Gwyneth, má Viola z Shakespare in Love. Jako již tradičně, je opět skvělá. K tomu výborná hudba, krásná Leighton, Garret, sympaťák jako hrom a máme tady film, který se nakonec celkem povedl. ()

Ant

Hudební drama, které očividně těží z úspěchu Crazy Heart. Nicméně i přesto dokáže Country Strong samo o sobě uspět. Hromadě klišé se sice v průběhu nevyhne a konec je na můj vkus příliš velké melodrama, ale ve výsledku mi celý příběh i provedení přišly osobnější než Bridgesův film. Jen je škoda, že si Shana Feste víc nepohlídala celkovou soudržnost scén, jistější ruka by tady byla potřeba. Country Strong ale stojí především na svých čtyřech hlavních představitelích a ti svou režisérku rozhodně nenechali ve štychu. Hlavní part je samozřejmě rezervovaný pro Paltrow, ale film si pro sebe krade Hedlund. Tak procítěný výkon už jsem dlouho v žádném filmu neviděla a jeho pěvecký talent je ohromující. Ten film má sice plno chyb, ale má velké srdce, a proto si mě prostě získal. ()

predators

I když zrovna nejsem příznivcem country písniček, ty v podání Gwyneth Paltrow, Garrett Hedlund a Leighton Meester se poslouchaly nadmíru dobře. Co pak dokáže udělat alkohol s člověkem, to ví každý sám a někdy na to ani síla country nestačí. 70% ()

cukorek

Hudobný žáner country spolu s bluesom je nepochybne v Amerike jeden z prvotných a patriotických "vynálezov" , ktorý spája Američanov, s ich typickým spôsob života (farmárčenie, klobúky na hlavách, ródeo a pod.) do formy zábavy prostredníctvom spevu a tanca pod vlajúcu americkú vlajku. Všetko spomenuté bolo viditeľné aj v tomto príbehu speváckej, ženskej, country hviezdy, ktorú G. Paltrow zahrala v celku s prehľadom. Príbeh tiež ukázal, že život speváckych hviezd nie je práve najľahší a aj to, že im chýbajú jednoduché, bežné veci ktoré prežívame my obyčajný ľudia (cestovať vlakom na čierno a nepochybne skutočná láska). Filmová kvalita ostáva utiahnutá v úzadí, ale v popredí disponujú dobré zvukové pasáže (live koncerty) a tak mi moje dobre rozpálené domáce kino, sprostredkovalo zážitky ako keby som bol priamo na jednom z koncertov. 60% ()

Chrustyn

Hudební drama, které ukazuje, že i zpěváci zapomenutého žánru country, můžou mít těžký život plný osobních dramat. Film stojí i padá převážně s herci, kteří naštěstí film vedou s přehledem. Režie už je bohužel slabší. ()

marhoul

Film, ze kterého mi v hlavě uvízlo jen to, že country zpěvačka chlastala a že se ta country hudba dala přežít. Paltrow nikdy nebyla můj šálek, tady mě vlastně celkem příjemně překvapila. Více si z toho nepamatuji a to není, pro devět let starý film, nejlepší vizitka. ()

mat.ilda

Možná tak síla zvyku - obsadit Gwyneth, zabrnkat na country strunu a čekat na vavříny... Představovala jsem si, že když už budu dobrovolně poslouchat americké lidovky, dočkám se pořádné dupárny, takovou tu stmelující formu zábavy a ne navoněný country pop, prezentovaný nudnými Hedlungem a Meesterovou... původně jsem se domnívala, že jsou skutečnými country zpěváky a měla jsem na jazyku, že příště poprosím obsazovat místo zpěváků, co neumí hrát, herce, kteří se dovedou naučit zpívat, takže to poopravím - příště prosím lepší herce, kteří se dovedou naučit zpívat... Kromě omšelých dialogů mně nesedla postava Beaua, byla jsem rozptylována zkoumáním, proč mně k jeho zasněným očím nepasuje zbytek obličeje, až jsem objevila, že mu zkrátka zuby nesedí do úsměvu a snad poprvé pochopila význam kamerových zkoušek... Takže krom obdivných pohledů na načančané lokny Gwyneth mně zbylo už jen potěšení z jejího výkonu a grádů dallaského vystoupení. ()

rikitiki

Country písničky jsou v tomhle filmu plytké popvěky o ničem doprovázené podkresovou hudbou a takový je i celý příběh o zhroucení country hvězdy v podání Gwyneth Paltrow. Její hvězdnost spočívá patrně jen v ultra krátkých sukních, které nosí, protože zpěvem a repertoárem by nevyhrála ani okresní přebor táborových písní a tanců. Ostatní zpěváci podávají výkony ještě o poznání horší, hlavně to mrkací nablbo z Drbny . _____ Drtivý tlak slávy prostě nedokázal režisér ani naznačit, takže to Gwynethino pochlastávání nemá žádný jiný důvod, než že jí prostě chlast chutná a s tím se holt nedá nic moc dělat. Emoce mezi postavami jsou k smíchu a jedna ze závěrečných scén z nemocnice je tak sprostě obšlehnutá z mého oblíbeného filmu Harold a Maude, že by mě to naštvalo, ale naštěstí mě vzápětí rozesmála scéna zcela závěrečná, přímo esenciální kýč z tancovačky ve staré stodole, kde si KOUSEK DĚJE konečně mrkací otrava uvědomí, že sláva není nic ve srovnání s láskou, zvlášť když milujete metrosexuálního kovboje, který se vyznačuje hlavně tím, že nosí ten správný klobouk, správně kostkovanou košili a jezdí akorát tak správně otřískaným náklaďáčkem._____ Sakra, a teď udělám coming out: já mám country vlastně ráda. Ale musí být dobrý. Něco jako na způsob otrslejšího a vulgárnějšího šansonu, kdy francouzskou ironii nahradí americká přímočarost. Pusťte si Johnnyho Cashe zejména v duetech s June Carter - to jsou pohledy, které spalují a nádherně doplňující se hlasy. /6. 5. 14./ ()

BMW12

Zpočátku ten příběh vypadal velice slibně, ale pak se to každou další minutou jenom zhoršovalo. Čekal jsem, že když Gwyneth Paltrow hraje zpěvačku, že bude ve filmu i zpívat. Ale dočkal jsem se až v závěru filmu. Vlastně dá se říct, že to mělo velice slibný úvod, slabou a nudnou hlavní část filmu a pak zase velice povedený závěr, kde Gwyneth opravdu parádně zpívala. A oceňuji i velice překvapivý konec filmu (nebudu prozrazovat jak to skončilo), který mě překvapil, to jsem fakt nečekal, že to takhle skončí a oceňuji tvůrce (či režiséra?), že natočili takhle smutný závěr, protože to se moc nevidí. ()

Roman.Ticka

Pěkné písničky, fešanda Gwyneth, sexy Garrett, dojemný příběh s předem jasným scénářem, což by nevadilo, nebýt sladkobolného přehnaného závěru. Šlo jej učesat trošku míň do hladka. ()

becki_tu

Silnější a emotivnější než loňský Crazy Heart, který trpěl nedostatkem kvalitní scénáristické výplně mezi songy. Country Strong se zdá se z některých jeho chyb poučil a kromě silné hlavní dvojice McGraw - Paltrow nabídl stejně silnou vedlejší dvojici Hedlund - Meester a dostatek prostoru i pro nějaké ty emoce, které naplno uvolňuje závěrečné a lehce mrazivé "Coming Home". PS: Leighton Meester chci domů. ()

Terva

Já, člověk odkojen finským rockem a metalem jako jsou třeba Korpiklaani, který momentálně vyměnil modré džíny za černý oděv ala Cradle of Filth, jsem si dobrovolně pustil film o country. Asi to nebude úchylka, doufám. Pravda je, že tato hudba mě nikdy nevadila a někdy si ji i rád poslechnu. CITÁT - Vypadáš ja Country Barbie............... Film je o hudbě ( čumíte, co ? ) o lásce k hudbě a vlastně se to skoro vůbec neliší od jakéhokoliv turné třeba metalové kapely. Akorát, že tohle je americká lidová. Stejné problémy, handrkování, výstřelky členů kapely, o sexu, drogách i alkoholu o závislosti, rodině a přátelství. CITÁT - Přece nenecháš fanoušky čekat......... Je to jen film o hudbě o síle hudby o síle Country. CITÁT - Tak už hrajte !!!....... Dávám čtyři hvězdy **** , ale to neznamená, že se začnu oblékat do hnědé kostkované košile, koní ( boty ) a že začnu nosit koženou kravatu z podkovou. CITÁT - Ale neboj se zamilovat, to jediný má na světě smysl.......... Ve filmu hrají Leighton Meester jako Chiles Stanton, Garrett Hedlund jako Beau Hutton a třeba Gwyneth Paltrow jako Kelly Carter. ()

Lyli

To je tak, když je toho všeho nějak moc… Zpackáte, co se dá. Málo o tom mluvíte, a najednou vás nenapadá žádné východisko. A všichni si říkají, že jste blázen, protože přece máte úplně všechno… Silný příběh s krásnou hudbou (a to country nijak zvlášť neholduju). ()

Marsik

Celkem povedené hudební drama, kde se střídaly silné scény s těmi slabšími. Místama (hlavně kolem 40. - 60. minuty) mi film přišel trochu utahaný, závěr to zase zachránil. Hlavní čtveřice se mi líbila, Gwyneth je dobrá herečka a Garrett Hedlund byl fakt sympaťák. Nicméně si myslím, že se film mohl bez problémů tak o 20 minut zkrátit. Nakonec filmu přisuzuji 4 hvězdičky a k tomu 72% (with J.) ()

DEXTER099

Tento snímek nemusí bavit nutně jen fandy country,protože mě samotného sice country nevadí jako kterákoliv jiná hudba,ale taky nejsem nějak věrný posluchač tohoto žánru.Zde jde především o nastínění života hvězdy nebo chcete li celebrity,která i když má na oko vše po čem mi všichni toužíme tak i ona muže přijít o něco co je pro ní hodně cenné a pak začít například pít,zamilovat se do jiného muže a tím vším začít kolotoč ,který se špatně zastavuje,ale pokud máte hudbu tak alespoň na chvíli to jde zvládnout trochu snáze.Gwyneth Paltrow svoji roli zahrála opravdu věrohodně a pokud bych jí neviděl už v jiných filmech tak klidně řeknu,že jí tvůrci objevili v nějakém country clubu a jen jí šoupli do tohoto filmu.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy. ()

Greg

“Cause I’m country strong, hard to break, like the ground I grew up on. You may fool me, and I’ll fall, but I won’t stay down long, cause I’m country strong.“ Bravo! Mám opravdu velmi rád americkou country hudbu, mám opravdu velmi rád hudební filmy a Country Strong splňuje obě podmínky, aby se mi líbil. A opravdu se film povedl, jenom nedělejte jedno – nesrovnávejte ho s Walk the Line, to prostě nejde. Teď už ale k filmu, Country Strong je výborně natočený, napsaný a především zazpívaný film. To, co předvádí hlavní hrdinové po pěvecké stránce, zaslouží poklonu. Gwyneth Paltrow je dobrá herečka a nyní také výborná zpěvačka, ani Leighton Meester nezpívá vůbec špatně, ale nejvíc se mi po pěvecké stránce líbil Garrett Hedlund. Takže, jedná se o výborný film se skvělým hereckým obsazením, dobrou emoční a lidskou stránkou a hlavně skvělým soundtrackem, proč teda nedám plný počet hvězdiček? Kromě toho, že scénář a dialogy byly pro mě v některých chvílích docela nudné (to ale film dohání obrovskou energií v písničkách), je ve filmu jeden moment, scéna, která tam prostě neměla být, vůbec se tam nehodí… Pro zapálené country fanoušky doslova povinnost, pro ostatní určitě pohodový film... ()

Oscar 2011 - výsledky

26.01.2011

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (viac)

Královské i sociální Zlaté glóby

Královské i sociální Zlaté glóby

15.12.2010

Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech… (viac)