Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeseň 1939, začiatok 2. svetovej vojny. Plukovník Roy Cronin (Robert Taylor) sa cestou do Francúzska zastavuje na moste Waterloo a spomína, ako tu pred viac ako dvadsiatimi rokmi stretol počas leteckého poplachu mladú baletku Myru (Vivien Leigh), ktorej pomohol dostať sa do krytu. Roy a Myra si padnú do oka a Roy ju požiada o ruku. Predtým, než stihnú uzavrieť sobáš, Roy náhle odchádza na front. Myra v snahe rozlúčiť sa s Royom zmešká vystúpenie, čo ju stojí miesto v baletnom súbore. Spolu s ňou vyhodia aj jej priateľku Kitty, ktorá sa ju snaží zastávať. Obe sa snažia nájsť inú prácu, ale márne, a tak sa ocitajú v chudobe.
Jedného dňa prichádza zo Škótska do Londýna Royova matka, aby sa stretla s Myrou. Tá sa v novinách dočíta, že Roy je vyhlásený za mŕtveho, pred Royovou matkou však túto správu zamlčí. Jej podivné správanie však Royovu matku znechutí a donúti ju odísť zo stretnutia. Myra od žiaľu ochorie a Kitty sa dáva na prostitúciu, aby získala peniaze na jej liečbu. Po zotavení Myra zisťuje, čím sa Kitty živí, a keďže sama nemá dôvod na život, pridá sa k nej.
O rok neskôr sa Roy vracia z vojny a na stanici stretáva Myru, ktorá tu hľadá klientov. Roy, nič netušiac o Myrinom spôsobe života, je presvedčený o tom, že Myra tu naňho čaká. Vezme ju na rodinný majetok do Škótska a Myra presviedča samu seba, že ešte môže byť šťastná. Čoskoro však zisťuje, že jej minulosť môže Royovi ublížiť, preto sa ku všetkému prizná Royovej matke a uteká naspäť do Londýna. Roy sa ju s pomocou Kitty, ktorá mu odhalí Myrinu minulosť, rozhodne nájsť. Myra v zúfalstve spácha samovraždu; hodí sa pod auto na slávnom moste Waterloo. (Michal74)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (25)

Mirokukii 

všetky recenzie používateľa

Co napsat..., asi že mé romantické já dostalo zas jednou naloženo. Snímek si mě získal od prvního okamžiku, kdy k vojákovi začaly promlouvat vzpomínky. Skvostný milostný příběh s velkou dávkou osudovosti z důvodů těžkých válečných časů. Nešetří se tu láskyplnými okamžiky jako jest. vášnivý polibek v dešti, zbrklá touha po sňatku a samozřejmě ten nejdojemnější taneček jaký si můžete představit. Spousta sympatických postav, krom jedné seschlé stařeny, dokonalý ústřední pár, který zařazuji k mým nejoblíbenějším a nervy drásající závěr, kdy jsem doufal opravdu moc. ()

Martin741

všetky recenzie používateľa

Maloco pribehov z druhej svetovej je kvalitnych. Tuna je jeden z nich. Velka laska  a v pozadi uz notoricky zname udalosti. Ktore su ale tam, kdesi daleko, tam sa bojuje, taketo pribehy pisal sam zivot - vyhadzovy z prace su bezne i v reali, chudoba, prostitucia, navrat domov ......  hodne depresivny koniec, aj preto dam vysoke hodnotenie  84 % ()

Reklama

Pohrobek 

všetky recenzie používateľa

V roce 1917 se setkají na londýnském mostě britský kapitán Roy Cronin (Robert Taylor) a mladá baletka Myra (Vivien Leigh). Pro oba je to láska na první pohled. Avšak Cronin bude muset zpět na francouzskou frontu. To je začátek strašlivého konce... Neuvěřitelně tklivá romance, jíž bych dneska rozcupoval. Ale rok 1940 + můj oblíbený hrdinný herec Robert Taylor. Zkrátka - není co řešit. ()

radektejkal 

všetky recenzie používateľa

Romatické filmy se točí po celém světě, a každá kinematografie má svá specifika. Naneštěstí jsem se dopoledne díval na jiný romantický film, Ozuovu "Slepici ve větru" (Kaze no naka no mendori), kde se řeší něco podobného, ale úplně jinak, jiným způsobem, jiným hereckým projevem, a bohužel a hlavně, na jiné kulturní úrovni. Dvě hvězdy dávám za poměrně dobrou režii, jinak ale "červená knihovna hadr". ()

nascendi 

všetky recenzie používateľa

S romantickými filmami to mám ťažké. Vždy u nich zafunguje moja osobná predstava, moja osobná skúsenosť. A tak, na rozdiel od ostatných filmov, ktoré rozdeľujem na vynikajúce, dobré, priemerné a zlé, romantické filmy delím na tie, ktorým verím a na ostatné, v ktorých pociťujem hru na city, neprirodzenosť a faloš. To je aj prípad Valčíku na rozlúčku. Dej je ako z červenej knižnice, hrajú v ňom pekní herci, hrá k tomu podmanivá hudba, aj tragický záver sa k tomu hodí. Ale nezaujal ma, i keď verím, že ženy z generácie mojich rodičov odchádzali z kina rozrušené a s premočenými vreckovkami. ()

Galéria (65)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama