Dětský dobrodružný příběh o objevu vzácného archeologického nálezu v jeskyních Moravského krasu - na Švýcárně, v jeskyních Býčí skála a v Drátenické jeskyni, dále v Suchém žlebu, Rudickém propadání a u vývěru Jedovnického potoka. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Oficiální text distributora nám toho moc neprozradil. Vlastně pouze to, kde se natáčelo. A ani název vlastně ne. Protože už od něj se odvíjí to, co je na televizním snímku nevhod. Tajemství totiž ve filmu žádné není. Pokud vůbec nějaké, pak jej odhalujeme již po pár chvílích a tak není vlastně co objevovat. Kromě objevu, že některé postavy se nechovají příliš logicky nebo přinejmenším mají krátkou paměť či tak napůl dramatu. Holanďan totiž jedná poněkud zvláštně, asi má pravdu jeho dcera, že působí trochu jako by se zbláznil. Čekal bych od něj chladné uvažování s vidinou dojít do cíle pro zisk. On místo toho jedná chaoticky, zmatečně a navíc i hystericky. Hlavně v závěru. A komentář ke konci se dá jen těžko najít. Snad: co nedokázali speleologové dokázali děti, které se v jeskyni pohybovali sotva dva dny. Šťastné konce do příběhu sice patří, ale vypadají-li takhle, pak jim divák sotva uvěří. Hudba Petra Maláska se pak snažila navodit vyloženě dramatickou atmosféru tam, kde se žádné drama nekonalo, ale závěrečná píseň se mi nelíbila. ()

triatlet

Raději pětkrát reprízovat Třetí skobu pro Kocoura než takovéto experimenty. V úvodu navnadí písnička v podání Michaely Badinkové, líbivá hudba Petra Maláska, hezké záběry do přírody. Vlastní nápad výborný, ale zpracování scénáře je podprůměrné - množství vaty v podobě nicneříkajících dialogů. Dětští hrdinové se snaží hrát, ale dospěláci působí toporně, nepřirozeně. ()

vitekpe

Dalsi ze spatnych tv filmu, radobydobrodruzna podivana pro deti. Neverim, ze by se tohle nejakemu diteti libilo. A dospelym samozrejme jedine snad po lobotomii mozku. Herecky katastrofalni jak v dospelych tak v detskych rolich. Dialogy opet jak vygenerovane nejakym idiotskym automatem. Takhle proste nikdo nemluvi. ()

troufalka

Býčí jeskyně, Pustý žleb a jiná krásná zákoutí Moravského krasu. Rodinný akční film po vzoru amerických předloh - profláknutá zápletka, povrchní zpracování, očekávatelné rozuzlení. Nechci posuzovat nějak přísně, nejsem cílová skupina, ale myslím si, že i tzv. rodinný film může mít svoji kvalitu. Pro koho je ale takový film určený? Má bavit děti i rodiče? Obávám se, že nebude bavit ani jednu skupinu. Osobně bych uvítala nějaký jednodušší příběh z Moravského krasu s lepším scénářem a propracováním charakterů. ()

tsatsiki

Pro mě světlým momentem na tomto filmu jsou výkony mladých herců jako ADAMA MIŠÍKA, ONDRY NOVÁKA A LUCIE ŠTEFLOVÉ, ze starších MATINA SITTY A MARTINA HAVELKY. jinak to byla po herecké stránce bída a utrpení.Po dějové stránce to není tak špatné, bylo to rozehrané dobře, ale režisér Hanzlík, známý především režií Ulice, toho nedokázal využít a zdálo se mi, jako kdyby se pokoušel napodobit Maharal. To se mu sice nepovedlo, ale natočil příjemný film pro děti na nedělní odpoledne.Někdo tu psal, že máme málo talentovaných mladých herců, kdo zná Adama a filmy či povídky nebo seriály s ním, tak je zvyklý na jeho bezprostřední hraní, kterým se řadí nad ostatní. A osobně si myslím, že i Štěpán Krtička, Jan Komínek, Jan Battek, Vašek Matějovský a další jsou talentovaní herci, co by to mohli někam dotáhnout.(Ne jen Matyáš Valenta, jak tu někdo psal)Rozhodně nebudu mít problém se na tento film podívat, ještě jednou, budu se rád bát jakto s Adamem dopadne a kdo nakonec získá poklad. Původně když jsem koukal na ten film, tak jsem ho možná měl zaškatulkovaný podle komentářů na csfd jako špatný, ale v průběhu filmu jsem měnil názor a nakonec z toho, k mému překvapení, je pozitivní komentář na tento film. dávám 65%, ale mínus dávám 2% za úvodní píseň, takže celkově to je za 63% ()

• Natáčení probíhalo na Švýcárně, v jeskyních Býčí skála a v Drátenické jeskyni, dále v Suchém žlebu, Rudickém propadání a u vývěru Jedovnického potoka. (ERTik)