Marion má právě rozepsanou knihu, a chce-li ji někdy dokončit, musí si pronajmout kancelář, kde ji nebude nikdo rušit. Jednoho dne zjistí, že v jejím sousedství sídlí psychiatrická ordinace. Slyší každé slovo, jež je v ní proneseno. Díky jednomu vyslechnutému příběhu záhy procitá a zjišťuje, že zdaleka ne všichni lidé ji mají tak rádi, jak se tváří. Pozná pravdu o svém manželovi, o nejbližších přátelích. Stejně tak ale konečně pochopí sebe samu. Režisérské taktovky u pro něj netradičního psychologického dramatu se chopil Woody Allen, do hlavních rolí pak obsadil skvělé Miu Farrowou a Genu Rowlandsovou. (oficiálny text distribútora)

carnacv

Tento snímek šel vyloženě mimo mě. Jedná se tak trochu o netradičního Allena. Ale to čert vem. U mě byl hlavní problém v tom, že jsem v téhle schizofrenní a nesouvislé snůšce nenašel žádného, ba ani minimálního smyslu. A tak se pro mě každá přibývající minuta stávala neskutečným utrpením. Stále nové postavy, stále nové kecy, ale k čemu? Vždyť to nikam nevede, a že by se jednalo o obraz spisovatelky, či snad dokonce papalely se spisovatelským životem Woodyho? No jenže doopravdy nás tahle schýza zajímá? Mě ne. ()

ragtime

Woody sa zase na chvíľu ponoril do hĺbky ľudských vzťahov, ale tentokrát z trochu iného uhla. Ide až na dreň a pohráva sa s realitou tak ako to doteraz ešte neskúsil. A pozerá sa na to dobre. ()

katakomb

Díky výborným dialogům (často spíš monologům) vydal tenhle film mnohokrát za psychoanalýzu, o kterou člověk ani nemá zájem a přesto se koná. Naprosté překvapení, tento zádumčivý snímek, který jsem velmi rychle přestal považovat za nudný a neschopný mne vtáhnout do děje, mi otevřel pro mne dosud neznámé Woodyho polohy a sféry. ()

rescu

Neprávom obchádzaný skvost allenovskej filmografie. Allen tu vstupuje na terén vážnej psychologickej sondy (robí to občas) a za výsledok by se nemusel hanbiť ani Bergman. Hlavné hrdinky sú brilantné herecky stvárnené a sú stelesnením drámy, ktorá sa odohráva v duši človeka, drámy, ktorá je oveľa mrazivejšia než ten najefektnejší horor. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN