Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda

• Česko Dívka, která kopla do vosího hnízda (viac)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiálny text distribútora)

PamelaJJK

Závěr trilogie si vysloužil opět plný počet bodů. Psychologický krimi thriller se špionážním nádechem pro fajnšmekry. Znovu vyzdvihovat Noomi Rapace a Michaela Nyqvista je nošení písku na Saharu. Ta nesourodá dvojka má zkrátka charisma, drive a šťávu. Je to dokonalé završení příběhu, který mě i přes slabší místa ve dvojce neskutečně nadchnul a bavil. ()

maniacxl

Předchozí dvě části nasadily slušnou laťku,tudíš jsem čekal min.totéž od dílu posledního.Bohužel!Bezmála dvě a půl hodiny je opravdu na kriminálku mnoho,to už je zapotřebí hodně propracovaný scénář.To ale neříkám,že scénář byl úplně špatný.Klidně bych se ale zaměřil jen na soudní líčení,to co bylo předtím,byl spíše takový gulášek scén beze smyslu a někdy zde chyběla i logika.Šlo poznat změnu rešiséra s daleko menšími zkušenostmi.Výsledek celé této trilogie hodnotím jako velmi nadprůměrný,i když poslední díl malinko kolísá.A jde to i bez Ameriky,to je taky velký plus!!60%. ()

elanista1

Tretiemu filmu davam najlepsie hodnotenie, a mam v tom celkom jasno. Lisbeth Salander je pozoruhodna postava, zasluzila si tento film, ktory sa venoval vylucne jej osobe. Nie som si uplne isty, ci ma tento film vyznam pozerat bez znalosti predoslych, ale ako trilogia to je skvele. Americke verzie ma velmi nezaujimaju. ()

jendamaty

Spoilery: Toto Krimi / Drama či dokonce prý Thriller se nese v duchu předchozích počinů. Opět natahované a debilně natočené. Nepochopil jsem vůbec o co tam šlo. Na začátku gang prohnilých důchodců ukradne obě kopie důležité zprávy, pak zastrašuje opravu profesionálně působící redakci vyhlášeného investigativního plátku, načež se rekrutuje nějaký záhadný tým (úřad pro ochranu ústavy - wtf), který víceméně čeká na to, až se tu lehkomyslnou redakci pokusí zabít, aby je mohli všechny při velké razii zatknout - omg, proč už to neudělali dávno? Aha, čekali na soudní proces s Lisbeth a Teleborjanem, aby se to hezky načasovalo. Tam se obhájkyně Lisbeth celou dobu chytá za hlavu, že nemá vlastně důkazy (přitom celou dobu vlastní DVD s videem znásilnění) a aby toho nebylo málo, dodá promptně tlustý bratr Lisbeth usvědčující materiály, které získá naprosto realistickým zkopírováním obsahu Teleborjanova počítače... Nevíte někdo náhodou, kde je takový software k mání? No tvle, jak může být něco takového tady v červených číslech? Copak máte všichni vymyté mozky? Akční scény (přepadení dvou policistů či souboj Lisbeth s nevlastním bratrem) opravdu vejdou do dějin žánru. ()

blondboss

Táto trilógia bola ukončená vskutku zaujímavo, aj keď trošku predvídateľne. Je ozaj dobré, že množstvo udalostí v tomto dieli bolo nutne prepojených s tými predošlými. Faktom však zostáva, že prvý diel nebol nikdy prekonaný. Jeho tajomnosť a detektívny princíp predčil obidva ďalšie diely, ktoré boli už viac-menej len takou hrou mačky s myšou a v zásade podobných námetov už tu bolo mnoho. Napriek tomu pridám štvrtú hviezdu za precíznu réžiu. 70 % ()

rigby

...a je tu závěr trilogie Milénium. Lepší než prostřední část, ale za úvodním filmem stále zaostává. Nicméně už od prvních minut se něco stále děje, napětí vzrůstá, dusná atmosféra se opět dá krájet. Ale něco málo tomu chybí. Ale celou tuto sérii hodnotím jako velmi vydařenou, nadprůměrnou a kvalitní. Po dlouhé době něco, co mne zase chytlo a nedal jsem si pokoj, dokud jsem to nedokoukal. A to nemluvím o délce jednotlivých částí. A vůbec se nedivím, že to není Hollywood, z jehož produkce v posledních letech vychází jenom brak. Severní Evropa o sobě dala vědět a já za to moc děkuji a přeji si: jen houšť a větší kapky. ()

pcarogers

Závěr trilogie, jak má být. Tak tohle mě fakt bavilo, i když nelogismy typu třídenního soudu, kde se důkazy předkládají, jak se komu zachce a jsou brány vážně bez nějakého prozkoumání, to je vážně sranda. Ale to neva, protože to sloužilo finále, kde každý byl potrestán a každy dostal, co si zasloužil a na to se mi prostě dívá dobře. Trojka je gradací s překvapivými zvraty, opravdu zábavnými scénami a zadostiučením, které vám dneska každý film už nenabídne. Paráda. ()

elgordo

Celá trilógia Millenium - príbeh novinára (ináč veľmi sa chlapík podobá na Putina) a psychicky poznačenej emo girl - bol mimoriadne dobre vytvorený projekt. Od začiatku až do konca som bol pripútaný k filmu a nedalo sa vynechať nejakú pasáž, lebo by potom možno chýbala do celkovej mozaiky, ktorú autori veľmi citlivo, presvedčivo a zaujímavo podávajú počas všetkých troch filmov. Klobúk dole pred škandinávskou kinematografiou. Čítal som, že práva už kúpili Amíci, tak som zvedavý ako do dodrbú. ()

Davemix

Přesně jak jsem předpokládal. Ideální zakončení trilogie. Není to tak akční jako jednička nebo dvojka, ale má to svůj smysl....naprostá bomba a předpovídám Noomi Rapace velkou kariéru v Hollywoodu ! 85% ()

Cadoras

Výborný závěr, výborného thrilleru. Sice méně akce, ale více napětí. Teď už jen pár jointů, abych si trochu promazal pamnět a hurá na knížky. A pak na Finchera :) ()

david666

I třetí díl nezklamal. Civilní, přitom napínavé, uvěřitelné - prostě takhle si představuji moderní detektivní drama. Lisbeth a Mikael rules!! ()

necrosrandist

Sic čtyři, ale tak nějak poblikávající hvězdy to jsou. Na druhou stranu citelné zlepšení oproti prostřední části, pominu-li tentokrát už fakt přeťáplou stylizaci Lisbeth v soudní síni, která příšerně smrděla Tokio Hotelem. :) ()

Horác

Zkusil jsem opačný postup, než u minulých dílů, a podíval jsem se ještě před četbou knihy. Asi to funguje, když člověk neví do detailu, jak to dopadne. Padouchové patřičně slizcí, motiv institucionální zvůle závažný. Takže pro mě nejsilnější díl trilogie. I když se mi tam občas mísil dojem přehnané vykonstruovanosti. ()

veverysiak

Určite lepšie ako predchádzajúci príbeh, možno prepolitizované, ale zaujímavé, napriek tomu čaro Jednotky nedosiahnuteľné, takže 75%. ()

gpx

Přijde mi, že příběh stojí na hliněných nohou a spousta věcí nedává valnej smysl (např. holka přivázaná rok k posteli si pořídí kameru, natočí porno a sestříhá to ... ???). Navíc i dějové zvraty a mnohé zásadní scény jsou až dětsky naivní. Luftslottet som sprängdes je prázdný, hloupý a velmi neuvěřitelný film. ()

aannemer

Do třetice všeho dobrého, nakonec i doslova a do písmene. Hned úvodem navazujeme na dramatické události z dvojky a pokračujeme ve strhujícím příběhu Lisbeth. Mnohá tajemství z předchozích částí se pozvolna vyjasňují. Myslím, že jsme byli svědky mimořádného fimového díla, které nebude v evropských rozměrech rozhodně zapomenuto. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

Stalo se to doopravdy. V roce 1983 byl několika muži unesen majitel nizozemského pivního impéria Freddy Heineken. Na svobodu se vrátil až po vyplacení rekordního výkupného v hodnotě asi 50 milionů… (viac)