Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě. (oficiálny text distribútora)

Marles

Herecký koncert dua Colin Firth a Geofrey Rush, který je podáván tak klasicky, až má člověk tendenci si zkontrolovat, jestli je to opravdu film z roku 2010. Ne že by tradicionalismus měl být nutně špatně, ale ten styl podání ve skloubení s tématem a naprosto klasickým průběhem jsem viděl tolikrát, že si nejsem jist, jestli si za pár let budu pamatovat víc než, že to bylo o králi, který původně vůbec nechtěl kralovat a k tomu ještě měl vadu řeči. Všechno kolem mě jen tak proplulo a nic nezanechalo. Palec nahoru za anglický humor. Škoda, že ho nebylo víc. ()

Aria85

Čekala jsem, že to bude dobré, ale tohle dalece předčilo mé očekávaní. Opravdu výborné zpracovaní, které zaujme i ty, kterým tohle téma nic neříká. Všechny Oskary byly naprosto oprávněné ()

loki_Pn

Film stojí na hereckých výkonoch dvojice Bertie - Lionel a samozrejme tiež na scenári. Ani jedno ani druhé nesklamali, scenár je dobrý, dialógy nenudia, keď je treba vedia intetigentne pobaviť a inokedy vedia byť vážne. Colin Firth hral asi nadoraz a koktal bravúrne, pričom G. Rush v ničom nezaostával. A pán Hooper to dal dokopy tak, že ani neviem kedy ubehli tie dve hodiny. Preventívne štyri a po čase, resp. druhom zhliadnutí prehodnotím. P.S. Winston Ch. sa velmi nepodobal. ()

klichem

vynikajuci film, ktory je zalozeny na hereckych vykonoch dvoch vynikajucich muzskych hercov. Naozaj zasluzeny oskar. tu sa ukazuje, ktorym smerov sa ubera sucastna filmografia a to k britskym ostrovom. Anglicky prizvuk ,anglicke prostredie, a samozrejme pribeh o jednom z clenom vazenej kralovskej rodiny ,toto vsetko vo vas vyvola tolko pozityvnych emocii smerom k anglickemu kralovstvu ze by ste sa hned najradsej vybrali na prazdniny do londyna. :D v kazdom pripade je tento film velmi silnym sofistikovanym dielom ktore rozhodne treba vidiet! ()

VirglCZ

Skvěle navržené, skvěle natočené, skvěle zahrané, propracované, dojemné a působivé. Splněný sen a nejlepší film všech dob? No, to zase ne, chyby by se našly, ale proč je v tak dobrém filmu hledat? ()

koza3

Dokázal jsem se vžit do role hlavní postavy a člověk vidí, že problém řeči může vést k pokroucení celého života. Jak se s tím vypořádá nastupující monarcha v nepříliš slibné době ukazuje King's Speech dramatickým stylem namazané malinkatou (ale pro mě podstatnou) kapkou humoru. Geoffrey Rush i Colin Firth to zahráli vcelku bravurně. Celkové pojetí filmu bylo takové "vláčné" a myslím, že by se snímek dal o takových dvacet minut zkrátit, ale nenudí do poslední chvíle a pro mě má film nádech s celkovou myšlenkou: "Všichni jsme si rovni, papež si ubalí cigáro pod mostem s bezdomovcem". Dávám 80%. ()

Roucky

Tady Colin Firth ukázal, že je to opravdu pán herec. Do závěrečného proslovu vložil srdce a přiměl diváka uronit alespoň malou slzičku (někteří uronili i vetší :-). Film o lidskosti, jež chytne za srdce... Nejde popsat, musí se totiž vidět. Kromě Firtha zde exceluje Geoffrey Rush, který po Pirátech z Karibiku ukazuje, že opravdu umí hrát a spolu s Firthem ve filmu vytvářejí zvláštní přátelské pouto mezi králem a jeho "doktorem". Krásný film. Avšak jediný důvod, proč nedám plný počet spočívá v tom, že film vyzdvihují především herecké výkony a bez Firtha a Rushe by film nepůsobil takovým dojmem. 85%. ()

Phex

Vzor všech logopedů v akci :-) !!! Film s perfektním obsazením, přiměřenou výpravou, ze zajímavé doby, ale hlavně s příběhem jako zvon. Kdo tomuhle nedá 4 a více hvězd má místo srdce kámen. ()

DooFooS

Nevím, jak to popsat, ale na to, že je celý film postaven na třech hercích a odehrává se v několika málo exteriérech i interiérech, působí na mě ohromně výpravně. ()

Systematic

Skvěle hrající Colin Firth, neméně dobrý Geoffrey Rush a 118 minut nepřetržitého přívalu britského přízvuku. K tomu všemu se přidává poctivá filmařina, výprava, hudba atd. Je to silné, dojemné a místy vtipné. A-a-ť ž-ž-žije...F*ck, f*cking sh*t, sh*t ...Ať žije král! ()

duffi1

Film som videl "iba" s dabingom, co asi trocha zmenilo celkovy dojem z koktajuceho krala, ale aj tak to bolo dost slusne spracovane a nenudil som sa. ()

Via

Kvalita filmu nesporná a výkon Colina Firtha obdivuhodný, ale kdyby stejné téma nebylo zpracováno dříve, tak by u mě vystoupil tento film hodně vysoko. Takto mohu ještě vyzdvihnout maximálně skvělou hudbu od Alexandre Desplata. ()

lobo87

Nádherný príbeh koktajúceho kráľa a jeho učiteľa-priateľa. Oscarové výkony Colina Firtha a Geoffreyho Rusha (podľa mňa), skvelý Spall v úlohe Churchilla, krásna Desplatova hudba a príjemná réžia. Britský film mal vždy svoje čaro a Kráľova reč ho počiarkla. Výborná gradácia deja a atmosféry, krásne zábery kamery, silné emócie. Klobúk dolu.. 85% ()

spacemaster

Na tomhle jsem byl v kině a očekával jsem silný zážitek, dokonalý scénář, skvělou hudbu, nezapomenutelné herecké výkony a vtip. Dostal jsem to všechno a ve větší míře než jsem očekával. Naprosto bombastický snímek, který si naprosto zaslouží všech 5* zde i všechny Oskary na které byl nominován. Musím mu vzdát čest. Filmu, hercům, režisérovi, prostě všem kteří se na filmu podíleli. Vytvořili nesmrtelný film, který řadím mezi další skvosty jeho druhu jako je Forrest Gump, nebo Good Will Hunting. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.06.2022

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (viac)