Milla Jovovich jen o vlásek unikla útoku sériového vraha. Když se s těžkým poraněním hlavy probudí v nemocnici, zjistí, že není schopná rozpoznávat obličeje. Nyní je nucena žít ve světě, kde se rysy tváře mění pokaždé, když je ztratí z dohledu, zatímco vrah je stále nablízku a vždy připraven zlikvidovat případného svědka... (oficiálny text distribútora)

bezprezdivky

Příběh o ženě, která při přepadení zabíjákem ztratila schopnost pamatovat si tváře a i její nejbližší jsou tak pro ni při každém pohledu cizinci, měl tedy o hodně větší potenciál. Chápu, že to k tomu vybízí, ale vývoj citů hlavní hrdinky zdržuje detektivku. Tvůrci se hlavně nerozhodli, jestli chtějí natočit detektivku, thriller nebo psychologický film - je tam od všeho trochu, ale dohromady to jde jen místy. ()

moriero

Od tohohle filmu jsem moc nečekal. Byla znát hodně typická kanadská produkce. Pojetí vyznělo civilně až televizně, žádné velké plátno. Ale tady mi to kupodivu nevadilo. Spíše naopak. Dodalo tomu lidský rozměr. I přes značnou dávku klišé a i přesto, že jsem vraha odhadnul do první poloviny filmu, jsem byl napnutý až do konce. Jen mi trochu vadila jedna logická nesrovnalost, kterou ve filmu úplně opomněli. A to poznávání lidí podle hlasu, vždyť ten je tak tipický, obzvlášť u milovaného člověka. Ale neustálé měnění tváří (herců) u stejné postavy mě naprosto dostávalo. Milla svůj strach zahrála na jedničku a McMahon nezklamal, i když vypadal jako naprostý šupák. Příjemné překvapení roku 2011. ()

fafejt001

Takový podprůměr . Milla je pěkná , to jo ,, ale něco tomu chybělo . Napětí , švih , a hlavně dobrý scénář . Nic nového ani překvapivého ,, ale i Milla musí z něčeho žít , natož i ostatní kolegové . ()

Kozlowski8

Mladá žena se stane náhodnou svědkyní vraždy a při útěku před vrahem si přivodí zranění hlavy, po němž není schopna rozpoznávat obličeje... Filmu se nedá upřít originalita v příběhu a ve způsobu jeho podání, ale po nějaké době jsem cítil trochu stereotip a hlavně jsem měl pochybnosti o věrohodnosti některých skutečností (člověk s takovou nemocí přece rozpozná alespoň hlas, účes, pozná chlapa - zvláště, když se s ním miluje - když je jednou tlustý, jindy hubený, jednou chlupatý, pak zase ne...). Velice slabý průměr. 50 %. ()

fabregas1

Hned po 5 minutách přišlo originální zklamání. Já si uvědomil, že jsem tenhle film už viděl ( to se mi ještě nestalo ) :))) Jak to mám hodnotit? Sice průměrný thriller, ale ne odpad a přece jsem na něj ůplně zapoměl? Nic no dávám dvě hvězdy a zítra stejně zase zapomenu :))) ()

Ajfist

Dobře natočená kriminálka se smutným koncem.Hlavní postava učitelky byla zahrána Millou Jovovich pěkně přesvědčivě.Film mě skutečně bavil od začátku do konce. ()

Dumaru

Pohľad na to, aké to je keď sa stanete svedkom vraždy vraha, ktorý plače nad svojimi obeťami. Aké to je keď prežijete jeho útok ale po úraze si neviete vybaviť jeho tvár, vlastne ani tú svoju a vrah je nablízku. Aké to je keď sa ráno budíte pri stále novom mužovi a popritom máte rovnakého priateľa. Hlavnú úlohu v tomto filme si zahrala Milla Jovovich, mnoho ľudí ju má zafixovanú hlavne z akčnej série Resident Evil ako Alice alebo ako Leelou z Piateho elementu. Predpokladal som že Milla je multifunkčná herečka, videl som ju v thrilleri Kaliber 45 a moje očakávanie nesklamala ani teraz. Všetkým ktorí majú radi thrillery odporúčam, u mňa 8/10,,, ()

Jarv

Film, který rozhodně neuchvátí, ale ani neurazí. Pokud jste takové snímky viděli už stokrát předtím jako já (tajemný vrah se nachází v blízkosti hlavní postavy), pak vás rozuzlení asi těžko překvapí. Snímek si celou dobu hraje na hru, kdy nám předkládá různé uměle vytvořené podivnosti směřující ke stěžejním postavám, aby to byla nakonec ta další, která se tam celou dobu objevuje, ale ne nezdravě příliš. Zkušenějším divákům stejně asi v půlce dojde, kdo asi tak odpovídá profilu psychopata, a vy už spíše čekáte, kdy se to potvrdí. Chválím hlavní myšlenku, která to svou originalitou dělá výrazně zajímavější, a také fakt (pozor spoiler!), když se nakonec dovíte, že oním psychopatickým zabijákem je osoba, které můžete pomáhat s vyšetřováním, a která se většinu času nachází těsně po vašem boku. Komu potom můžete věřit? Představa, že by se tohle stalo v reálném světě je v podstatě hodně šokující. Jinak 70%. ()

BStone

Docela slušný námět, průměrně natočený. Mě to docela bavilo, ačkoliv totožnost vraha je velice brzo odhadnutelná a závěrečné finále na mostě prostě nezvládnuté. Další nic moc snímek s Millou, která poslední roky nemá na svém kontě žádnou opravdovou pecku. Ovšem každopádně lepší a zábavnější podívaná, než některé hrůzy distribuované do našich kin a označované za dobré filmy. 50% ()

OlinO

Napínavý a originální. Akorát je škoda, že je od půlky filmu poznat, kdo je vrah (čekal jsem, že na konec překvapí někym jinym,ale nestalo se) Ale aji tak konec super. Původně jsem chtěl dát 3 z 5,ale ten konec stál za to - 4 hvězdičky ()

Aresko123

Tento film asi mala zachrániť Milla. Ale to je málo, vraha odhalíte už po 30 minutách... Ale naozaj nechápem že hlavná hrdinka nespozná svojho milenca po hlase?!? Na to sa asi zabudlo............... ()

igiad

Na jedno pozretie fajn, rozuzlenie príbehu je tušiteľné, ale nie 100% jasné, takže oplatí sa pozrieť v jeden pohodový večer. ()

mistrq

Musí to být strašné mít tuto poruchu: Neschopnost poznávat tváře-prosopagnosie - obličejová slepota. Nedovedu si to představit. Zajímavý a skvělý film. Milla perfektní. ()

JerryPilsen

Opravdu velmi originální zápletka.Jovovich to sedlo,vyděšená byla dobrá.K lepšímu hodnocení mi chyběla větší gradace děje a i lepší pointa. ()