Vtipný a energický portrét moderní rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na okraji města se svými dospívajícími dětmi Joni a Laserem (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Když se Joni chystá na vysokou školu, její mladší bratr ji požádá o velkou laskavost. Chce, aby mu Joni pomohla najít jejich biologického otce. Navzdory vlastním pochybám splní Joni bratrovo přání a naváže kontakt s „bio-tátou“ Paulem (Mark Ruffalo), pohodářským majitelem restaurace. Když do života této nevšední rodiny vstoupí Paul, začíná pro všechny nová kapitola, v níž jsou postupně definovány, přehodnoceny a pak znovu formulovány rodinné vztahy. (oficiálny text distribútora)

sona123

Milá komedie, lehce drama, témat je tu spletených dohromady až až - lesby, biologický otec, kamarádství, sex, odchod dospívajících z domova, alkohol...no od všeho trochu. Není to zlé, navíc mám moc ráda Juliannu, ale že bych z toho byla až až odvázaná, to ne. Slušné tři hvězdičky. ()

sedlo03

Zajímavě vykreslené prostředí. Rodiče lesbičky, dcera miluje chlapce, který chce být jen kamarád a syn se kamarádí s pořádným výrostkem, ale sám si to neuvědomuje. Do toho všeho zasáhne biologický otec obou dětí. At už je to pravděpodobné nebo ne, ulpou se k němu a nachází si k němu větší vztah než ke svým dvěma matkám. Jenže otec udělá to nejhorší co může, svede jednu z matek, která si ješta asi sama neuvědomila, co chce. Po chvíli to samozřejmě praskne a příběh končí tak, že u ostatních filmů by to byla teprve polovina. Zajímavý, ale né zas tak úplně novy. ()

Eva_D666

Jako příjemná oddychovka, která člověku vyplní nedělní večer, je tento snímek ideální. Herecké výkony jsou výtečné. Dokonce mě mile překvapila i Julianne Moore, kterou nemám příliš v lásce. ()

rotel

Som prekvapený koľko neuveriteľne dlhých komentárov sa tu objavilo pri filme ktorý ma ani moc nezaujal / navyše skoro všetky sú kladné /, no asi je to tak správne. Presne ako to mám vo svojom profile, každému sa páči niečo iné. ()

JK-Stinger

Zvláštní filmek o "moderní rodince", který je sice výborně herecky obsazený a zahraný, ale obsahem a příběhem přeci jenom trochu pokulhává. Dobré podbarvení večera, ale mezi moje favority patřit nebude. ()

Rýža

Čtyři nominace na oskary? Zaco, proč? Zabiju se, skočim pod vlak, už vim, kdy mi to jede. Ne, tohle opravdu není můj šálek kávy. Spíš taková prošlá šedá meltovitá nuda. ()

waits

Po přečtení anotace se mi do filmu vůbec nechtělo, ale nakonec to bylo pro mě bylo velmi příjemné překvapení. Julianne Moore, která střídá výborné party se špatnými film od filmu se tady předvedla v parádní, civilně zahrané roli, totéž Bening i Ruffalo. A není divu, mohli se opřít o citlivý a zajímavý scénář, takž moje útrpné očekávání, že uvidím pro-lesbickou korektní komedii nebo taškařici plnou omylů se vůbec nepotvrdilo. Nejpřekvapivější pro mě bylo, jak režisérka tema uchopila: Hlavní dvojice je lesbická, ale pro Chodolenko to není cílem, nýbrž prostředkem k postřehům o partnerských problémech, krizích a výchově dětí obecně. Vtipný a chytrý film o vztazích. ()

Kerbello

Dám tomu čtyři, ale musím říct, že jsou slabé. Příběh rozhodně zaujme, je silně pojatý a má i pár dobrých vtipů a nápadů. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že konec je takový, jaký je, protože scénáristům došly nápady. Nedokážeme vymyslet, co by bylo dál, tak to prostě švihneme tady a šlus. Proč ne. Ale dalo by se vytřískat víc. Jinak moc hezky zahrané vztahy všech postav. ()

fixaman

Skvělý film a první snímek, ve kterém se mi Julianne Moore skutečně líbila. Děj byl opravdu ze života, neuvěřitelně civilní, reálný.. A po dlouhé době film, který nestaví téma homosexuality jako nosné (99% filmů s GLBT tématikou řeší jen a jen coming outy apod.), nýbrž bere jinou orientaci hlavních hrdinek jako samozřejmost, tedy zkrátka tak, jak to v běžném životě gayů a leseb chodí.. Velmi příjemné pokoukání :-) ()

kaze

Jávám neviem, asi som príliš konzervatívna, ale taká rodina mi pripadá stále čudná, hoci bola vykreslená veľmi dobre a striedmo. Zápletka bola taká predvídateľná, že som to uhádla hneď na začiatku. Ale Marka Ruffala môžem v každej podobe. Takže vďaka nemu som to dopozerala do konca. ()

KOZEL84

Tak sem si řekl,že je třeba to zkontrolovat,když to má tak nadšené ohlasy,ale stejně sem do toho šel bez očekávání (oscarová nominace je spíš nedoporučení).Dobře sem udělal.Dlouho sem se u filmu tolikrát zplna nezasmál a ve finále utíral slzu.Taky sem dlouho neviděl tak perfektní herecké trio v jednom filmu (snad od 21 gramů) i když je fakt,že postavy sou tak výborně napsané,že se to musí hrát samo.Ruffalo je fakt na topku ('Right on.Yeah,cool.I...Ilove lesbians' ;DD).Říkal sem si,že dialogy a celý scénář už přece musí někde ujet,ale to se prostě v tomhle filmu nestane.Taky tu není hluché místo a na celou stopáž mě to pohltilo a vyplivnulo fakt až na konci.Kdyby děcka dostali oscara (asi za cokoli),tak by mi to rozhodně vůbec nevadilo. ()

Aluminium

Na to, že je to komédia som sa rozhodne nebavila, na drámu to bolo povrchné a k postavám som si nevytvorila nejak extra silný vzťah. Avšak námet to bol zaujímavý. ()