Jija deu suay doo

• Thajsko จีจ้า ดื้อ สวย ดุ (viac)
všetky plagáty

Mladou dívku Deu (Jeeja Yanin) opustí matka i její přátelé, stává se závislou na alkoholu a v depresích čeká na smrt. Jednoho dne se stane terčem gangu únosců dívek, je ovšem zachráněna Sanimem (Kazu Patrick Tang), vůdcem skupiny lidí ovládajících „opilé“ thajské bojové umění zvané Meyraiyuth. Sanim a jeho přátelé se rozhodnou zničit gang únosců dívek a Deu naučit bojové umění, pro které má pozoruhodný talent. Velkolepá show s množstvím akčních bojových scén může začít. (kubazzz)

StanislachKo

Nebolo to až také peklo ako sa dalo čakať na základe traileru, ktorý obsahoval snáď všetky peklá Thajských filmov: nesmierne nesympatickí herci, nezmyselné retrospektívne flashbacky, lacné wire-fu, zjavne nezmyseľný príbeh, afektovaná hatlanina, epileptické prestrihy a hip-hop... Áno, ono to je slušnú chvíľu k nevvydržaniu. človek sa pritom neubráni porovnávaniu s Jackieho Opitým Majstrom, ale si približujúcim sa záverom si ma tá malá mrška JeeJa zase niečím získala...Na jej Chocolate sa to nechytá, to bol fakt dobrý film, toto nie. :-) ()

ywo666

Ako hodnotiť túto zlátaninu? Dej odpad, herecké výkony odpad, bojová choreografia 5*, vtipnosť (najviac asi tam kde nie je chcená) 4*. Výsledok som nakoniec zhodnotil na tri. Ale boje sú parádna. Prelína sa drsný thajský box s fantasy kung fu štýlom cez capoeiru. A nikdy ma neprestane fascinovať thajská absurdnosť existujúca v každom filme, čo som doposiaľ videl. Žáner akčný/romantický by som doplnil o žánre komédia a fantasy (hlavne ku koncu). ()

BuryGol

Tak tohle už bylo horší než Chocolate. Zatimco tam byl příběh o něčem a dalo se na to koukat, tady by to bez fightů bylo holý jak zadek sociálního demokrata. Na začátku je to jak kopie Opilého mistra, ale bojovat s promilema časem kdovíproč vymizí. Pár bitek bylo luxusních, ale jinak to za moc nestálo. Kolena a lokty lítaly nehoráznym způsobem a asi za to dám aspoň 3 hvězdy. Doufám, že další počin dopadne líp. Tohle znova vidět nemusim. ...teda, ty fighty klidně jo. ()

Ploutev

Přitraplý free drunk hip hop dance fight, který opět dokazuje že i v asijském "céčku" jsou bojové scény o deset levelů výš, než v americkém "áčku". Snad vyjímaje Chucka Norisse....:D ()

Fordzy

Skvělá JeeJa Yanin se tentokrát vydala trochu odlišným stylem než v "Chocolate". Příběh o hledání unesených dívek je sračka ale moc to nevadí, protože tenhle zábavný mix Hip Hopu, Thajské verze opileckého boxu a humoru má skvělé a originální bojové scény, které částečně připomínají tanec. Začátek a převážně finále je bravurní ale prostřední část filmu je krajně nezáživná a kazí celý dojem z filmu. Za bojové scény, začátek a finále dávám 75%. Celkově 64% ()

Orthank

Dejovo rovnako stupídne ako väčšina Malajzijsko-Thajsko-Vietnamských mlátičiek, s troškou "iných" remixovaných a veľmi efektných chmatov v podaní nového sexi objavu JeeJa Yanin (Chocolate) . Predvídateľné, za účelom čo najviac akcie. Tony Jaa sa nemusí báť a divák by mal prestať žobroniť niečo viac. Všetko čo je človek schopný so svojím telom spraviť, tak, aby to ešte stále ostalo uveriteľné, nám už niekto ukázal. Tony zostáva neprekonaný, a ja len pevne dúfam, že čoskoro odpovie na túto neutíchajúcu vlnu malých neznámych bojových výkrikov, a dokope opäť niečo nové a nie menej testosteronové ako prvotný Ong-Bak. Raging Phoenix čoby prehliadka efektných bojových techník pre fanúšikov trošku drsenjšieho hip-hopu, ako stvorené na večerné rozjímanie v "šikodači" (bojový postoj) silne postačí - ak pravda prekusnete tie malé, zato niekedy do oči bijúce "prehánky". ()

The_Second

To byla kravina. Zezačátku to ještě šlo ale pak to jde rychle do kopru. Konec je to nejhorší co jsem v bojových filmech kdy viděl, dráty koukaj na každym kroku a spousty blbostí kerý vypisovat nebudu. Taky se mi stalo, že jsem přestal vnímat film a začal jsem přeejšlet nad něčim jinym a to se mi nestává a stávat by se to ani nemělo. Bejt ten film tak o hodinu kratší byl by docela fajn. ()

TERRORDROME

JeeJa sa vracia aby nakopala hajzlov čo unášajú ženy za účelom výroby akéhosi obskurného parfému z ich sĺz. Najprv ale musí podstúpiť tréning pod vedením veselých santusáckych kamarátov s menami Pigshit, Dogshit a Bullshit ktorý ju naučia svoje ožranské bojové techniky. Dejovo je to jeden z tých lepších thajských výtvorov, k tradičnej téme pomsty pribudlo trošku mysticizmu a záver v štýle Indiana Jonesa. Hlavná je ale samozrejme akcia, tá je na štandardnej thajskej úrovni, čo znamená že je super, plná efektných chvatov a akrobatických kúskov. Síce si tu tvorcovia miestami vypomáhajú nejakými drôtmi, ale nie je to nijak hrozné. JeeJa vyzerá dobre a kope jej to veľmi pekne aj keď je tu stále ten problém uveriť tvrdosti úderov toho malého žieňaťa. Za pozornosť stojí aj hlavná záporáčka-amazonka. Je to fajn. ()

Mírouš

Další skvělá nakládačka od na pohled křehoučké JeeJa Yanin. Nechtěl bych bejt její starej a něčím ji naštvat, by mi ukázala co proto :-))) ()

Jayem

Film sa hra na niečo čo neni. Príbeh oničom. 3/4 filmu nepadne ani slovo. Predlžovanie filmu zbytočnými zábermi. Akcia poväčšine taka nudná, že ani nerátam koľko krát som pri tom zaspal. Po skvelej Chocolate totálne sklamanie. ()

Tamten

Naprosto ujetý film, kde člověk často přemýšlí, jestli je zfetovaný on, nebo režisér. Prostředí s pastelovými barvami, které jsou vzápětí vystřídány temnými jeskyněmi nasvícenými jasnými neony, blázniví bojovníci čerpající energii z alkoholu a malá holka, co rozkopává hubu velkým chlapům. Do toho rychlá hip-hop hudba, kterou vzápětí vystřídá dojímající melancholická melodie. Prostě nářez. A to vše doprovází po choreografická stránce geniální souboje. Co na tom, že jsou zcela nereálné, to tu od nich nikdo nečeká. ()

Acrobat

Neupokojil sa nikto. Potom čo sme zo zálohy videli stvorenie opitého Phoenixa so ženským prirodzením nikto nepochyboval o svojej menejcennosti. Viacerí dezertovali (to by si súčasná armáda ani nepredstavila), jedny s krikom spáchali samovraždu a hŕstka preživších pozerala na hviezdy. Ja som zádumčivo premýšľal, kde sme urobili chybu. Píšem si denník: Všelijaké rozkazy dával UnHollywood ako sa má biť v daždi. V zelenom, modrom, plátnovom, káblovom, lanovom, heroickom. To čo predvádzalo to dieťa bez občianskeho preukazu nezobral ani Ja ani Riggs ani Murtaugh. Povstanie z ožratosti, neexistujúci majster, len partia dobrovoľných vyvrheľov. Len nástojčivo chápem, že koniec dáva istú budúcnosť, ináč všetko je v prítomnosti. Voodoo učitelia na pláži, otrhanci nižších vrstiev, sklady, krabice, stiesnený priestor pre kopy hmaty a chvaty. Tak skúšam pochopiť ale som iný, cudzí. Zranenie Phoenixa, liečba modlitbou v kresťanskom kostole ?! Vo všetko čo som dúfal a smial sa, v tom opojení vlastnou slávou nakopal Phoenix všetko okolo. Ako? Plaziť sa v jaskyniach a vidieť ako visí nahá zo steny pre thajské úchylky najhrubšieho zrna. Boj v jaskyni nie Zlatej ruže, nie Zlej diere, ale Červenej pani. Ani vystreliť nemôžem, ani uspať Phoenixa. Nemôžem dokonca ani privolať Archanjela, pretože nechcem pred kolegami odhaliť napojenie na druhý svet. Nepochopili by ani keby som im to ukázal. Navyše ja som nechápal prítomnosť toho Phoenixa, ktorý záverečným podbradovým kopom spôsobil, že som ožil hoci som bol mŕtvy, našiel som seba, hoci som bol stratený. Zrútili sa naše plány, nikto jej nemohol ublížiť, nikto nenapísal do správy rodičom, deťom, blízkym. Rozutekali sa, ostala partia verných. Uniesť ju? Každý deň by bola king kongom, fascináciou, atrakciou majetných. Zahynie z výsmechu, zrady, ľahostajnosti a Ja Umriem naplnený žiaľom. Nepovstane Phoenix v pokore. V krásnej milosti jaziev na tváričke. Tento rukopis nemôže nikto nájsť. Vyhlásia ma za blázna. Odchádza. Vracia sa späť do hrobu. Idem aj Ja a niekoľkí tvrdí chlapi. Nemôžem veliteľstvu odpísať nič iné, len riadky poznatkov o mimozemskej alternatíve, vyšinutom, gýčovom, surreálnom thajskom Phoenixovi. Toto mýtické Thajsko fascinuje no zároveň vnáša odpor. // piatu hviezdu pridám na požiadanie kedykoľvek, ak bude núdza// http://www.youtube.com/watch?v=HcnjdDFTJfQ ()

Pauliee

Po výbornom filme Chocolate, prichádza taktiež veľmi výborný film Raging Phoenix. Na konci absulute guilty martial arts pleasure. Dej bol podľa mňa celkom zaujímavý, aj keď trochu nevýrazný. Samozrejme tu boli niektoré veci, ktoré mi vadili, ale tie sú pre celkový dojem úplne nepodstatné. Ja som si to užil a som maximálne spokojný. ()

Vykuk

Přemýšlím zač vlastně dávám tu *... já bych bral jednoduchou, ohranou zápletku, ale to co je tady, je děsně přiblblé a stupidní. Ne námětem, ale tím, jak je to podáno. Celý film je jak koš plný špinavého prádla bandy horníků, co dva měsíce nevylezli z podzemí, v podstatě se to odehrává jen v nějakém skladišti a ve sklepě pod tím skladištěm (no dobře ještě to jejich cvičiště, ale to je tak všo). Nejdřív je to samý alkohol, že to musí být a od půlky filmu si ani necucnou. Nevím, ale tohle byl podivný drunkmaster. JeeJa Yanin se mi v Čokoládě líbila, ale tady to byla jen uvřískaná, upištěná a protivná baba. Snad za pár povedených scén, ale i ty byly slabé, v podstatě, jakoby všichni pořád jen dělali přemety, uvázaní na neviditelných lanech a málokterý úder jsem jim věřil. Odpad se mi dávat nechce, jedna stárka je ažaž. ()

Vital

Výborně! Po dlouhé době zase jeden dobrý film.Technika "opilá opice" byla použita již ve filmu Legenda o opilém Mistrovi kde hrál i Jackie Chan,a tento snímek poodhaluje více kopanců,lítání,řvaního:-) a vypadá to fantasticky,navíc se mi líbily spomalenější záběry na údery,ale slabší zase ve stříhání akčních scén,kde to moc do sebe nezapadalo,ale co,dobrá oddechovka. ()

Neel

Na tamní podmínky se k tomu snažili přidat i nějaký srdceryvný děj. Skutečná omáčka byla absurdní. Ale to je fakt jedno. Tančící mistři bojových umění byli prostě úžasní... JeeJa se každopádně posunula hooodně dopředu a ukázala nám, že náročné Chocolate ji rozhodně z kondice nevyvedlo a předvedla nám nové kousky. Thajci mě zkrátka nepřestanou udivovat, zvlášť, když tohle u nich dokáže žena. ()

Kyblik78

Dosť divný film, vcelku zaujímavý akčný film s bojovými scénami kombinované s thajským rapom :). Dejovo veľmi chabé, dosť chaotické. Väčšinu filmu ženská dosť škrieka po thajsky dosť nepríjemne sa to počúva. ()

headhot

tenhle film je proste bomba, nebudem si nic nalhavat,kde pokulhava dej, tam zacina brutalni akce, kolena,lokty. Nelze dat nic jineho nez pet, hlavne za ty dve posledni kolena na konci, zpusobilo mi to strasne dobrou naladu, mozna i v bodoucnu zmenim hodnoceni na 4,ale ted je to na pet;) ()