Kniha křtěná krví

• Veľká Británia Psychosis (viac)

Masový vrah povraždí skupinu tábořících aktivistů. O několik let později se autorka úspěšných detektivek stěhuje na anglický venkov, aby nalezla klid a inspiraci pro svou nejnovější knihu. Ale krátce po příjezdu ji začnou pronásledovat krvavé noční můry. Zdá se, že se ozývá minulost... (TV Prima)

SOLOM.

Byl jsem docela zvědavý jak si režisér Traviss (který předtím natočil jen jedno válečné drama) poradí s touto „mysteriózní“ zápletkou. Filmů na podobné téma totiž existuje už tolik, že jen málokterý z novodobějších kousků přijde s něčím opravdu originálním. Tady se však žádné velké překvápko nekonalo, spíše se v tom tvůrci pěkně zamotali – nebo to byl možná záměr. Každopádně „nepozorný“ divák z toho bude mít asi pěkný guláš. Je taky možné, že si štáb nasypal rovněž nějaké ty houbičky do jídla a pak byl po dobu natáčení v podobném stavu, jako pohledná Charisma Carpenter. Přitom úvodní masakr bandy rádoby „ekologických aktivistů“ nevypadal zas tak špatně. Šlo sice o dosti laciné zboží (hlavně co se efektů týče), ale pořád se to ještě drželo v rámci průměru. Potom ovšem přišla na řadu ona psychologická stránka filmu a rázem nastal malér. I přes veškerou snahu navodit potřebnou atmosféru a napětí (tu měli navodit ony krvavé vidiny) jsem se začal spíš nudit. Jediné co mě probralo z polospánku, byla návštěva toho „bordelu?“ a to bylo sakra málo. Závěrečné rozuzlení tomu sice začalo dávat smysl, ale i tak to hodnotím jako podprůměrný film. Nenašel jsem zde totiž vůbec nic, kvůli čemu bych si to musel pustit ještě někdy znova. ()

J*A*S*M

Když se film (o němž jste v předstihu nikdy neslyšeli) na posteru chlubí nápisem "The best thriller to come out of England in the last decade", zavání to průšvihem. A taky že jo. Nechápu, proč se něco takhle obyčejného, neinvenčního a nudného vůbec točí. Vždyť tady si ani samotní tvůrci nemohli myslet, že se jim tak provařený námět podaří převést do dobrého filmu. ()

Lisabellla odpad!

Já si nemohu pomoct. Jakkoliv jsem se snažila se na film podívat nezaujatě, bez předsudků a zdejší hodnocení nijak nebrat v potaz ... byla to bída. Fakt! Ne jen, že jsem absolutně nepochopila celý ten konečný děj, ale ani mě to nezaujalo natolik, abych se pídila po tom, jak to tedy bylo nebo nebylo. Takže buď to všechno bylo nahrané jejím mužem a blondskou, která dům koupila, nebo ne. Pokud ano, byla to slátanina bez možnosti na odvolání a pokud ne, absolutně nic nedávalo smysl. Buď jak buď 33% je moc! ()

MM_Ramone

Novodobé anglické horrory moc nemusím. Nemám s nimi dobré skúsenosti a preto sa im viac menej vyhýbam. Väčšina z nich stojí za prd. Pôsobia kŕčovito a lacno. Občas si však predsa len nejaký britský snímok pozrem. Teraz to bol titul z roku 2010, ktorý sa volal "Psychosis". Vôbec ma to nezaujalo. Nebavilo ma to. Doslova som to pretrpel. Bola to nezmyselná somarina, ktorá ma len utvrdila v mojom negatívnom názore na súčastnú anglickú horrorovú filmovú tvorbu. Slabota. Nuda. Strata času. * ()

Campbell

Proč mám jen pocit že jsem už nejlepší horory viděl a ted mě čeká do konce života peklo s nudnýma béčkama? Ono se mi není moc co divit když jsem z 10 filmů našel aspon jeden průměrnej, ale je to můj názor. Stejně jako tady Psychosis kterej mě neskutečně nudil a celej film byl strašně pomalej a o ničem. Řeknu na rovinu že filmu dávám 2* jen díky Carpenterový který je pěkná sice neumí moc hrát ale líbí se mi. Bohužel to je ale všechno co bych vytkl k dobrýmu, dobře příběh není vyloženě špatnej ale jak jsem řekl je strašně špatně natočenej. ()

• Natáčení probíhalo v Somersetu a Londýně. (Terva)