Bouře, Shakespearova hra převedená do moderní filmové verze, v níž Prospero, v originále muž, zde žena, vládnoucí živlům a původně i vládnoucí italskému Milánu, byla svržena z trůnu a se svojí tříletou dcerkou byla vyslána v bárce na moře zemřít nebo se už aspoň nikdy nevrátit. Prospero se ale usadila na dalekém, takřka pustém ostrově, kde si podmanila svým uměním a knihami duchy a netvory, kteří jí slouží.
Po dvanácti letech života a výchovy dcerky na ostrově přichází čas na zúčtování s těmi, kteří ji svoji lačností po moci a zradami zasáhli do života - s neapolským králem a jeho synem, královým bratrem, rádcem a v neposlední řadě samotným Prospeřiným bratrem. Ti všichni se právě plaví nedaleko ostrova, když je zastihne mocná bouře. (MartinezZ)

iXtr3m3

WTF? Toľko mien a taká pitchovina z toho vzíde? Chcel som dať jednu alebo odpad, ale len kvôli zúčastneným to nedám, ale inak ma ten film okrem obsadenia a "podivnej" formy totálne sklamal. ()

Ilhan

Občas docela slušná zhovadilost, nevím co bylo horší, jestli přeslazené řečičky těch dvou mladých šlechtických křepelek, nebo dvojice Molina Brand, kteří tam poskakovali vožralí jak hovada, v čele s Hounsouem. Má to něco do sebe, ale tyhle elementy to strašně sráží a celkově je to takové nekonzistentní a nezajímavá slátanina. ()

Huguette

Tentokrát se budu lišit s většinou postojů, ale musím říct, že mě tenhle film prostě sedl! Bylo to podáno přijatelně, stravitelně. Bylo tu zachováno hodně z divadla, opravdu jsem chvílemi měla pocit, který mám pokaždé v divadle, což jen přidává ke kladnému hodnocení - obecně mám ráda, když ve filmu cítím divadlo. Líbila se mi .. výprava se tomu myslím říká. Kostýmy byly senzační. A vůbec - poslouchat Shakespeara a ještě v AJ - to je pro mě jako hudba (ale ač se anglicky domluvím, tak Shakespearovské angličtině bez CZ titulků bych nerozuměla). A i ta animace, nebo digitalizace Ariela mi připadala vhodá a jakoby tomu všemu seděla právě v téhle formě. Asi to řeknu pitomě, promiňte, ale působilo to nějak geometricky - všechny ty efekty a prostě mi to pasovalo k ději, kostýmům a celému tónu toho filmu. Vyčetla bych jen pár momentů. A upřímě si neumím představit, že Prospero je ve skutečnosti muž... Vyhnaná žena s dcerou mi přijde logičtější..musím si přečíst originál. ()

Wolvie

Vizuálně bezmála tarsemovské,bohužel žánrově brutálně neujasněné a přehnaně ujeté.Možná to byl režijní záměr,ale pokud Julie Taymor někdy chce skutečně naplno zužitkovat svůj nezpochybnitelný potenciál,bude si muset ujasnit,co chce vlastně točit a ne jen zběsile vršit nápady.Protože Tempest je ve výsledku stejně nevyrovnanou záležitostí jako Across the Universe. ()

S.Dedalus

obrazově celkem zajmavé (zejména chválím výbět exteriérů a práci s kamerou) ale na můj vkus málo pohádkové jak by podle mě bouře měla být taky herecké výkony mohly být živější caliban boduje spíše svým líčením než čímkoliv jiným a ač byla helen mirren v některých scénách dobrá prospero/prospera prostě musí bouři dominovat vše ovládat a kontrolovat což se jí ne vždy dařilo, světlým momentem byl naopak hravý ariel a s ním spojené speciální efekty ()

parabellum

Jak zde psali jiní tak i pro mě byl Tempest velkým zklamáním. Ze začátku mě velice zaujaly trailery, které nabýzely vynikající audiovizuální stránku filmu, ale bohužel to bylo vše co film mě nabídnul. ()

dodona

Keďže sa jedná o adaptáciu môjho milovaného Shakespeara, nemohla som ísť nižšie. Krajina je super, kamera je super, efekty sú ok, Helen je super, ale pristihla som sa pri tom ako som pozerala na hodiny a koľko to má ešte do konca. A pravdaže Russell Brand otravný ako vždy. Posledných 15 minút je asi najlepších. ()

Slidger odpad!

Neskutečná hovadina. Fakt nevím co vedlo Helen a Alfreda k tomu, aby v tom hráli. Některé věci jsou nepochopitelné a nevysvětlitelné. Co se dá dělat. Strašná nuda po celou dobu těch 110 minut. ()

Shanen29

Ne ne,tak tohle nevyšlo,je to velmi fádní a nic neříkající a nudně natočená věc,která se už na začátku hroutila až spadla na úplné dno. ()

Ruud36

Shakespearova hra Bouře měla zůstat pouze v tištěné podobě či na divadelních prknech. Filmová verze nepůsobila vůbec dobře. ()

xzajox

Nie veľmi podarený pokus Britov o elementovú romantickú rozprávku v Čínskom štýle. Aj keď to nebola vôbec katastrofa, na ladný a vzdušný Čínsky štýl to nemalo. Vadila mi hlavne tá všade prítomná britská angličtina, ktorá sa k tomuto žánru ale vôbec nehodila. Príbeh celkom fajn, ale veľmi často som sa pri tom nudil. 49% 3* ()

koubekson

Tenhle kousek je opravdu pro fajšmekry. Předlohu neznám. Jsem tak trochu anglofyl, takže mi "shakespearovská" angličtina příliš nevadila, ale místy vyžadovala až moc soustředění (a to jsem koukal s anglickýma titulkama - bez nich by to fakt nešlo). V tomto ohledu se mohli autoři trochu mírnit a použít třeba jen "knižní" mluvu se současným slovníkem...no prostě je to dost divoké už po jazykové stránce. Vizuální ztvárnění se mi moc líbilo. 4/5 dávám hlavně za zážitek...průměrný film to rozhodně není. Na druhou stranu musím říct, že tam bylo spoustu momentů, kde jsem si říkal "co se to sakra děje" a které imho film u většiny diváků zabijou. Neměl jsem problém sledovat příběh i přes archaickou mluvu a dialogy, u kterých bych se moc nedivil, kdyby byly ze Shakespeara přímo přepsané (=pěkná schýza). Spoustu věcí mohlo být řešeno lépe a asi bych si pak film užil mnohem víc. Podtrženo a sečteno - film se mi líbil a užil jsem si to, ale přiznávám, že je dost divnej a wtf momentů bylo až až... ...a na Shakespeara tam bylo až překvapivě málo mrtvol (vlastně asi nikdo). ()

peproch

Tato filmová adaptace Shakespearovy Bouře má dvě základní zásadní charakteristiky – fantasy výpravnost, čili je tak klasik prezentován v současném žánrovém trendu a jazykovou stručnost, díky značnému textovému škrtání, čili jsou vybrány jen zásadní partie textu. Původní drama je postaveno jen na textu, to je možné číst. Film nabízí to, co text poskytne jen zprostředkovaně, v řeči. Fantasy pojetí je myslím báječné. Prezentace Ariel je skvostná. A že je Prospero ženou? To je malichernost. Julie Taymor jí pak lépe rozumí. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky