Manželé Patrick a Louis po dlouhých devíti letech nadále trpí smutkem ze smrti jejich jediné dcerky, která byla brutálně napadena divokým psem. Rozhodnou se tedy, že opustí město, vydají se na vzdálený venkov a pokusí se již nadobro na dcerku zapomenout. Od zdejších obyvatel malé vesničky se ovšem dozvídají o jakém si rituálu, který jim na pouhé tři dny dcerku přivede zpět ze světa mrtvých. (PetriK12)

johnnie78

Český název Pohanský rituál není ani trochu vystihující, i když chápu, že "Wake Wood" je dost těžké přeložit. Klišovitý "Návrat z mrtvých" by možná seděl více. Wake Wood paradoxně nejvíc ubližuje nízkorozpočtový look, film se tváří jako česká televizní inscenace, stejně jako až příliš velká inspirace Hřbitovem domácích mazlíčků - a to hlavně SPOILER na konci SPOILER END. Nicméně, některé scény (zvlášť ty se zvířaty) mají potenciál strašit diváka ve snech, a hnusná, plíživá atmosféra buranské vesnice na konci světa též dělá svoje. ()

Scaevola

Pomalá výstavba děje by vůbec nevadila, kdyby se poté alespoň něco začalo dít - něco jiného, než (znovu)objevení na první pohled sice strašidelné, leč jinak nudné holčičky s poněkud předimensovanou hyperaktivitou. Zmiňovat podivné chování jejích rodičů asi nemá ani cenu a vrchol všemu nasadilo nevysvětlení podstaty celého rituálu, jenž byl vlastně jen spouštěč pro nic. Ještě štěstí, že A. Gillen na úplném konci předvedl svůj posedle vědoucí úsměv využívaje nevysvětlitelného plynutí času v záhrobí. ()

montel

Manželé Patrick (Aidan Gillen) a Louise (Eva Birthistle) přijdou tragicky o svou malou dceru. Aby zapoměli na svůj velký smutek odjedou do malého městečka, kde se hodlají usadit. Obyvatelé městečka však skrývají velké tajemství. Pomocí čarovného rituálu jim dokáží vrátit dceru zpět. Mají však dvě podmínky: dceru jim vrátí pouze na tři dny a nikdo z nich nesmí opustit město. Manželé se však s dcerou chystají utéct...Tak potenciál to má dobrý, proč ale proboha museli použít tak debilní rituál, vždyť to celý projekt úplně odrovnalo. Kdyby dcerka klasicky vstala z mrtvých, možná by to i film zachránilo. Celé je to takový jeden velký nesmysl. 40% ()

P@\/EL

Horor, který mě osobně moc neoslovil. Co se týče krve, lekacích scén a strašidelných záležitostí, tak to byla zkrátka slabota. Za zmínku snad jen stojí scéna samotného rituálu, který byl docela povedený. A nakonec mě nezaujal ani námět filmu. ()

flyer.nick

Nápad není úplně zlý, ale chtělo to trošku víc péče. Vím, že se nejedná o Americký blockbuster se stamilionovým rozpočtem, ale i tak by některé momenty mohly vypadat o něco líp a hlavně budování napětí být o něco lepší. Praxe nám už mnohokrát ukázala, že dobrý horor nepotřebuje velký rozpočet, hektolitry krve ani speciální efekty. ()

Pollini

Určitě zajímavý nápad, děj je sice chudší, ale zato správně divný. Herecké výkony tedy nebyly strhující, ale myslím, že pro tento kousek to stačilo. Plno mrtvých, rozuzlení neuspokojivé a konec bez konce, což bylo z toho asi nejzajímavější, takže byla škoda, že to ustřihli. Viděla jsem to 2x. ()

Dalajlada

Taká malá kopie Pet Sematary. Jenže je to celé strašně nudné, logiku postrádající a o ničem. Chybělo tomu jakékoli napětí, soucítění s kýmkoli a hudba. Hvězdička za závěr a to je asi tak vše, co se dá udělat. ()