Cesta smrti

• Česko Cesta smrti (viac)
všetky plagáty

Agent Interpolu Samuel Axel je vyslán do východní Evropy, aby odhalil obchod se zbraněmi a získal informace o různých mafiánských organizacích. Přímo během akce je však jeho tým napaden a jeden z členů umírá Samuelovi před očima. Navzdory všem příkazům se s tím nehodlá smířit a vydá se na vlastní cestu za odplatou! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rublik05

Rok 2010 nám přinesl další "seagalovku" s názvem Born to Raise Hell, která se odehrává, stejně jako většina pozdějších snímků se Seagalem, v Rumunsko, které je očividně u tvůrců nízkorozpočtových béček doslova rájem. Ostatně nízký rozpočet je zde vidět docela dost, pokud neberu v potaz natáčecí lokace, pak se jedná zejména o scénář, který je velmi slabý a o kameru, která je roztřesená a při akčních scénách dopřeje divákovi samé nepřehledné záběry. Mimo Seagala, který zde odvádí svou již rutinní práci, objevují samí neznámí herci, zejména východního původu, ze kterých vyčnívají zejména záporáci, kteří se mimochodem celkem povedli. Děj jako takový ujde, moc zvratů či nějakých silnějších momentů zde nenajdeme, film je založen především na přestřelkách, kterých je zde opravdu nespočet a na soubojích, které zde má výhradně samotný mistr a kupodivu jich je také dostatek a jsou víceméně dobře zpracované. Seagal, tentokrát jako nedotknutelný policista ještě v relativní formě, protivníky hází jak papír a kosti láme jak párátka. Musím uznat, že mě film dost bavil a hltal jsem každou přestřelku či souboj. Ano, je to pořád nízkorozpočtové akční béčko nevalné kvality, s jednoduchým nelogickým dějem, ovšem nevím proč, ale snímek mě prostě baví a za mě patří jednoznačně k těm lepším filmům, ve kterých se Seagal objevil. 6/10. ()

Likan7 odpad!

Moje cesta za filmografií Seagala začala tady a musím říct, že pokud mě čeká taková "kvalitka", tak je mi z toho úzko. Akce je příšerná, Steven oplácanej a fakt jsem si nejdřív myslel, že ta holka je jeho dcera, ne přítelkyně. Takže asi takový má Cesta smrti kvality.. ()

zipacna

Už na začátku jsem byl z tohohle filmu otrávenej, ale říkal jsem si, že se to snad ještě rozjede. Ale ani moc ne. Pro mě naprosto příšerné hraní si s kamerou a úmyslné zamrzání obrazu na mě působilo strašně levně a zprotivilo mi film úplně celý. Drogový boss Dimitri byl celkem "sympatický" bad-guy, ostatní herci sympatičtí nebyli. Včera jsem viděl jiný film se Seagalem, Driven to Kill/Ruslan, a dal jsem 3*. Když to porovnám s tímhle, měl jsem dát raději 4*. Hodnocení 50% je pro tento film opravdu víc, než si zaslouží. U mě 40%. Bohužel. Doufám že další seagalovka bude lepší. Přeju mu to. ()

john.h

I když mám rád moderní béčka s vyhaslými akčními hrdiny, tak sorry Stevene, tady musím být soudný. Celý film je totiž neuvěřitelně špatný, s lacinou a chaotickou kamerou a rádobycool střihem, ze kterého bolí hlava a který je plný zpomalovaček, rozmazávání, naschvál sníženým počtem snímků za sekundu a já nevím čím vším a hlavně nevím čeho tím chtěl střihač docílit. Asi toho cool efektu, který se ale nedostavil. Steven si pak napsal scénář sám a dopřál si v něm i jednu milostnou scénu. Ta je vrcholem celého díla. Mladá zhruba dvacetiletá Rumunka s pěkným a nahatým tělem vykonává kopulační pohyby na korpulentním Stevenovi, který je oblečen do černých tepláků a černé mikiny, která má na ramenou jakési obrázky květů. Je to snad první milostná scéna, ve které si Stevena pamatuju a hned jsem se tolik pobavil. Bohužel Steven ale asi zamýšlel, že se u ní bude člověk bavit jiným způsobem než já, tedy jako u komedie. Společně pak pár vystřídá několik v uvozovkách poloh. Steven se přitom ani nehne, jen masíruje Rumunku rukama na zádech, na krku, hladí ji po vlasech. No prostě popsat se to nedá, tu bizarnost člověk musí vidět na vlastní oči. Jednu hvězdičku pak dávám za klasickou Stevenovskou fajn ruční bitku u dodávky, která však trvala asi deset vteřin. ()

warhammer

Marně se snažím přijít na to jak moc musí bejt člověk debilní, když mu nedojde, že když má někdo zlámaný nohy, tak prostě nemůže chodit. Toto je ukázkový příklad imbecility, která naštestí v tomto stadiu postihuje jen malé procento populace. Základ je už jen samotné chápání faktu, že praskající kost je zlomená kost. Zlomená kost je přerušená kost a přerušená kost je něco s čím se prostě nedá chodit i kdyby člověk sebevíc chtěl natož s ní ješte pokračovat v boji ()

johnsnow

Tak tento film je síce taký kus inší než Waxmanove pištoviny ale rozhodne sa dá, Krvou sa tu nešetrí, prestrelky sú kus chaotické ale nevadí, bitky fajn ale inak ako strelnou zbraňou tu nikto neumrie. Navyše záporák tiež nepôsobí nejak extra šialene, ak nerátam prepad toho domu. Na 4* to ale stačí. ()

Thovt

Steven je v tý východní Evropě pečenej vařenej, až to hezký není (: ale koukám, že v tuhle chvíli (23.8.2010) to je nejlíp hodnocenej Seagalův film na CSFD!!! i když hodně pochybuju o důvěryhodnosti hodnocení, za zkoušku by to mohlo stát... ()

Stanmi

Po vcelku kvalitních filmech, které Steven vyprodukoval v roce 2009 (vyjma Poslední noci) jsem informace, o tom, že jeho další film se bude odehrávat v Rumunsku a bude jej režírovat neznámý Lauro Chartrand přijal značně skepticky, ale po shlédnutí musím uznat, že to nebylo tak špatné, jak jsem očekával, pro mě je tento film takový Seagalův průměr, dá se na to kouknout bez toho, aby se člověk díval co pět minut na hodinky a přál si, aby už to trápení skončilo a opět mě to utvrdilo v přesvědčení, že Steven se vymanil z krize která jej postihla v letech 2003 - 2006. Ale přesto všechno Stevene, netoč už další filmy v Rumunsku, toč si pěkně v Kanadě, která aspoň má nějakou úroveň, protože jestli v tvém dalším filmu ještě uvidím záběr na Ceausescův palác, tak už nebudu tak benevolentní... ()

Mikecat

Starý dobrý Steven je späť! Až na malé chybičky - super príbeh, výborná kamera perfektne zahrané, úžastná hudba. Veľa bojových akcií so Steven-om to je na ňom najlepšie. Prostredie mafie, drôg, peňazí a krásnych žien. "Existujú aj "dobrí" mafiáni....".Určite sa oplatí pozrieť, výborný filmový zážitok. ()

route60 odpad!

Hm,hm,hm jahody a v zimě? šmarjá ten neherec Segal je ale vůl, Cesta smrti je cestou utrpéní duše diváka v tom filmu se dá předvídat na minuty do předu, nic nového a pod sluncem, bum bum bum a je konec no příště si rozmyslím jestli se kouknu na další Segaluv opus. 10% zato že jsemse zasmál (nechtěně) ()

zuzulatomas

Veľmi veľké sklamanie, pretože som čakal niečo viac, keď tam "hra" Steaven Seagal lebo jeho filmy mam veľmi rad a myslel som si že toto bude zas nejaký jeho dobrý film. Ale opak je pravdou, vidím že to stalo max. IBA za 2*. Dúfam že jeho ďalší film bude na lepšej úrovni ako bol tento. ()

vodkasesemte

nutno podotknout, že mi připomíná moje filmy ve sklepě, když naši odjeli na dovolenou - chce prodat, co se naučil a Segal zraje jako víno! čím je starší, tím v lepší kondici předvádí oproti zločincum bezchybné umění, aneb ten kokain už není, co bejval! ()

a0001 odpad!

Neviem točiť filmy, viem ich iba kritizovať. Režisér tohto filmu však nevie ani to. Inak by sa tento film nedostal k divákovi. ()

elgordo odpad!

Síce som nemal veľké očakávania, ale toto bolo veľké sklamanie. Tento film možno zaboduje ako piatkový ťahák na Markíze, ale inak je ten film veľmi slabý. Nelogické dialógy, smiešne kaskadérske kúsky, úzka Seagalova koženka, kde mu už vidno aj brucho, ale krk mu ani tentoraz nevidno. Dobre, že existuje Rumunsko, kde si ešte Steven môže dovoliť natáčať takéto filmy. ()