Velkolepá pěvecká show Duety ...když hvězdy zpívají má stejná pravidla, jako s úspěchem vysílaná taneční show StarDance ...když hvězdy tančí.

Do soutěže vstupuje osm profesionálních zpěváků, kteří utvoří dvojice s osmi celebritami. Všech osm párů musí nastudovat klasické duety z předem známých žánrů, kterými jsou: rock, pop, muzikál, soul, balada, rock 'n' roll, country/folk, swing/big band.

Všech osm párů se utká ve vyřazovací pěvecké soutěži a vítězný pár bude korunován jako Král a Královna duetů a získá vítěznou trofej.

Jednotlivé páry začaly své pěvecké zkoušky a korepetice již dva měsíce před prvním přenosem a pokračují v nich po celou dobu soutěže. Tyto zkoušky jsou natáčeny formou sběrného dokumentu. Sestřihy ze zkoušek dokumentují pěvecké pokroky jednotlivých párů a zároveň přibližují jejich vzájemné vztahy, píli a odhodlání.

Soutěžní páry předvedou každý týden jeden duet z předem daných žánrů a od šestého pokračování soutěže zpívají po dvou duetech. V sedmém díle je jako druhý duet předvedena píseň/hit profesionálního zpěváka z dané dvojice. Všechny písně jsou zpívány živě za doprovodu kapely. Hodnocení párů je rozděleno mezi porotu a diváky u televizorů.

Všemi osmi večery vás provedou moderátoři Tereza Kostková a Aleš Háma. (oficiálny text distribútora)

Bety88

Stardance bylo o sto procent lepší. Nechápu, jak můžou porotci hodnotit nezpěváky, s jejichž zlepšením snad nepočítá ani největší optimista. Jediná výhoda spočívá v absenci reklam. Prostě strašná nuda ()

Emzet odpad!

Neskutečně hnusná a nudná sterilní fraška pro diváky nad 45, co chtějí nezáživnou a hlavně bezpečnou zábavu pro "hezký večer". Pach skořice, naftalínu a mumifikačního balzámu se nad tímto počinem vznáší jako mrchožraví ptáci nad skomírajícím zlomkem lidské důstojnosti. ()

Heavyman

Stojí to za kulový...žádná energie a šťáva, výběr písniček docela tragickej a výkony jak zpěváků i nezpěváků nestojej za řeč, ale třeba to bude příště lepší, jenže to já už neuvidim:-) ()

Blaogranas

Já toho teda viděl asi tak půlhodinku, ale přijde mi to dost podobné "kvalitám" Stardance. Chápu, že si to své diváky najde, zase takový propadák to není. ()

Markuss odpad!

Nemůžu si pomoct, ale vedle česko-slovenské superstar (u mě 1*) je tohle totalní ubohostí. Nudné. utahané, zdlouhavé, mrtvé, totálně nevtipné s naprosto béčkovým obsazením. Moderátoři, nejsou vtipní a ani nedají pořadu žádnou jiskru. Porota sotva formuluje svoje myšlenky a účastníci až na pár výjimek, naprosto nezajímaví. Nic v téhle estrádě nefunguje. Je to smutné, že to s bídnou superstar prohrává na plné čáře. Nechápu, proč se česká televize pořád snaží dostat na úroveň Novy (ve špatném slova smyslu). Je to smutné, ale programy prvního programu jako je tento, jsou pro mě pravidelně obrovským zklamáním. ()

for-com

Stejný fomát jako u Stardance, ale tady to vůbec nefunguje... porota nesympatická, výkony povětšinou nemastné neslané, moderátorská dvojice to taky nezachraňuje (a to proti ani jednomu nic nemám)... viděla jsem jeden díl a nemám potřebu to sledovat dál, to radši využiji svůj čas mnohem smysluplněji... ()

casef

Stardance mě bavilo, tak jsem očekával, že by i Duety mohly mít slušnou úrověň, zvlášť když v pořadu vystupují výborní zpěváci jako Petr Kolář, Kamil Střihavka, ale tohle je zklamání, trapnost a nuda. Toto jako konkurence k Superstar není ani náhodou. ()

Tiiso

Vyhnu se komentářům typu nakolik veřejno právní tv zneužívá peníze daňových poplatníků ke svým projektům. Od toho jsou tady dozorčí rady a podobně. Sledováním jedné epizody tohoto pořadu jsem zjistil, že Duety jsou jen další zábavný pořad, který ať už chce někdo nebo nechce si své diváky najde. Já osobně mezi ně nepatřím, jelikož na společenské zábavné atrakce stavěný nejsem a málo co mě říká, když jakékoliv známé tváře soutěživě zpívá před kamerou. Takže i kdyby pořad byl vysílán v morálních a právních intencí stejně by mě nic neřekl. ()

Renie42

Je to v pohodě, jen s tím výběrem celebrit si mohli dát trochu víc práce. Ta miss mi tam opravdu nesedí a taky ten, co zpívá se Zelenkovou. Jména neznám, nějak si je nepamatuju. Tři hvězdy za snahu a za to, že se někdy strefí do pěkné písničky. ()

Idealista odpad!

Mám takový dojem že někdo v ČT věří na konec světa v roce 2012 a pomalu a jistě nás na to svými pořady připravuje (a pokud to dají i příští rok, což je možné vždyť se dá vymluvit na to že běžela superstár a proto měli malou sledovanost, tak konec světa přivítám z otevřenou náruči). ()

hwnd odpad!

Trapný pokus o překabátění taneční soutěže s naprosto neprůhledným hlasováním a chabými výkony, kam se člověk podívá. Snad za kvalitní sboristky by se dala dát hvězdička, ale celkově to je naprostá tragédie. ()

Teachman

Tento televizní projekt se moc nepovedl, protože měl méně zdařilou dramaturgii pořadu, která se v mnohém podobala úspěšnému StarDance. Natočila se pouze jedna sezóna, což také o něčem vypovídá. ()

yarghoul odpad!

Dobré leda tak na strávení reklamy na jiném programu. Vlastně ne. Dojít si na záchod a pro kafe je přeci jen lepší, než přepnout na tohle.. ()