Tridsiatnik Aaron (Chris Rock), ktorý aj s manželkou Michelle (Regina Hall) žije vo svojom rodičovskom dome, má pred sebou neľahkú úlohu – spolu s bratom Ryanom (Martin Lawrence), ktorého neznáša a ktorému závidí aj nos medzi očami, musí totiž do detailu naplánovať pohreb ich nedávno zosnulého otca! Asi veľmi neprekvapí, že sa pokašle v podstate všetko, čo sa len dá! Najprv náhodou zistia, že v rakve leží nesprávny nebožtík – a vzápätí smútočný obrad pričinením smútiacich hostí ako na bežiacom páse doslova torpéduje jedna katastrofa za druhou! Napríklad sesternica Elaine (Zoe Saldana) nedopatrením nadopuje svojho extrémne nervózneho snúbenca Oscara (James Marsden), keď mu dá domnelé válium zo zásob svojho brata Jeffa (Columbus Short). Neskôr sa z nich totiž vykľujú mimoriadne účinné halucinogény! Nečudo, že zdrogovaný Oscar spôsobí menší škandál hysterickým pokrikovaním uprostred ceremónie, pretože si je istý, že sa rakva hýbe – a ďalší, o čosi väčší, keď sa nahý, ako ho Boh stvoril, začne producírovať na streche budovy! Hotové peklo však vypukne v momente, keď sa na scéne objaví drobný Frank (Peter Dinklage), ktorý zjavne bol milencom nebohého! V panike, že splní svoju hrozbu a zverejní riadne pikantné fotografie zo svojho súkromného archívu, sa ho Aaron a Ryan pokúsia spacifikovať taktiež oným domnelým váliom. Situácia sa maximálne vyhrotí, keď všetko nasvedčuje tomu, že Franka predávkovali a neplánovane poslali do večných lovísk. Bezradní bratia sa totiž rozhodnú jeho smrť ututlať a tela sa zbaviť ukrytím do otcovej rakvy! (TV Markíza)

EKLEKTIK

"Není to tak zlý, na to, že jsme na bráchově pohřbu." Na začátku trochu rozpačitá a nepřehledná "Blaxploitation" verze, britského originálu, ve které všechny komické dialogy a situace s takřka mechanickou přesností, postupně gradují a ze které jsem si odnesl dvě ponaučení. Zaprvé, nebrat si Valium v bytě dealera, studenta farmakologie a za druhé, existuje i lepší způsob, jak se zbavit vyděrače, než je jeho likvidace. P.S.: Při natáčení tohoto filmu, nebyl usmrcen žádný lilipután. ()

Marys

Kruci, a ja som si celý čas myslel, že idem pozerať britský film z roku 2007, ktorý bol tomuto predlohou. Veru som sa čudoval, kde sú vlastne tí Angličania. No nič, toto bolo dosť o ničom. Herecké obsadenie síce celkom kvalitné, no film úbohý. ()

Ollie235

Film, pro který se přímo nabízí rčení když dva dělají totéž, není to totéž. A to je i jeho největší slabinou. Upřímně mě zklamalo, že si Američané nedokázali scénář více upravit, tohle je jenom věrný přepis toho britského – takový Peter Dinklage se svou roli ani snad nemusel učit. Přesto jsem se celkem bavil. Sice to není ani zdaleka tak vtipné jako o 3 roky starší verze, ale je to pořád takové milé, příjemné. Dokázal jsem u toho vypnout a odpočinout si a o to mi šlo. A sice mám silnou chuť za tu neoriginalitu ještě hvězdičku strhnout, nechám to nakonec na slabších třech. ()

Garch

Vzácně se zadaří, že americký remake se vyrovná nebo dokonce předčí originál (Ptačí klec). Ale tady se to rozhodně nestalo! Z typicky britského humoru, kde záleží na slovním obratu na pomlce, pohledu a pointě, Zblastili uječenou a nechutnou hroudu. Přesto, že se téměř otrocky drželi předlohy. Je k neuvěření, jak málo stačí k absolutní destrukci humoru. PS: Film byl prý určen afroameričanům, nevím, ale jen pro možnost, že tomu nerozumím, nedávám odpad. ()

filipvrbik

Co vlastně hodnotit,když je to totožný film- navíc se stejným názvem. No je tu Zoe Saldana, takže alespoň v něčem to předčí původní verzi- víc by však seděl název -Jako vejce vejci.... ()

M1k9

Tohle je slabý pokus o komedii. Něco vtipné bylo, něco ne. Celkově to nevyznělo jako super zábava, ale překousnout se to dá. 0.5/10 ()

Meteorista

Černá komedie o pohřbu černého muže s převážně černými hosty. Alespoň vidím, jaký je rozdíl mezi anglickým a americkým přístupem k filmařině. A tady v tom případě se to porovnávat s originálem prostě musí. Americkému publiku bude tahle verze bližší; ostatně ne že bych se nebavil, jen to celé mohlo být méně černé (ač mi černí nevadí, bylo jich tam na můj vkus moc). ()

Kratoc odpad!

Já myslím, že to snad ani nebyla parodie, ale mám podezření, že v USA si řekli, že udělají regulérní remake, ale tak nějak po svém. Lépe ... Nebo se o to pokusí. Nechápu, kterou vymytou palici napadlo dělat remake filmu z roku 2007, ale dopadlo to tak, jak jsem čekal. Akorát nechápu, proč jsem se na to vůbec díval. ()

Ole92

U tohodle si vždycky perfektně odpočinu a zasměju se. Scéna jak vedou senilního dědu na záchod je pro mě legendární a myslím že se mi jen tak neomrzí. ()

phoorecek odpad!

Pfff, absurdní, nevkusné, předvídatelné, trapné od základů. Vše to jen podtrhují slabé gagy negra na vozíku a gayského trpaslíka. Jedná se o nějáký pos*aný americkým REMAKE se stejným názvem jako původní verze, z ktérého jistě profituje. Jediná věc, které jsem se po shlednutí zasmál byla věta na obalu "UMŘETE SMÍCHY". ()

rotel odpad!

Stalo sa čo sa stať nemalo - omylom som videl miesto britskej americkú verziu. Nedporúčam - ten čas (89 min ) sa dá stráviť lepšie. ()

Yokolobuna

O pořádný kus horší než předloha z roku 2007 (a to jsem viděl jako první tohle). Je zajímavé jak se dá film udělat prakticky totožně a zároveň o tolik hůře. Drobné odchylky zejména v replikách postav jsou prakticky pokaždé k horšímu. Postavy tolik nefungují a působí jako regulérní banda kriplů. Korunku tomu dává Luke Wilson, který je opět naprosto příšerný a postavu totálně zabil. Dokonce i Dinklage hraje tu samou roli podruhé o poznání hůře. Ono to občas vtipné je, ale za to může už předloha a ne její nové zpracování. ()

newmant

Když se nebudu ohlížet na originál a shrnu to celé do jedné krabice, tak nemohu jinak. Pravda je tu dosti hluchých nevtipných míst, ale dvakrát málo chybělo k tomu, abych se smíchy úplně roztrhal, což už se mi dlouho nestalo. :-) ()